WEF martwi się dezinformacją i chce odbudować zaufanie u ludzi

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w 2024 roku, jednym z głównych tematów była dezinformacja, która została uznana za "największe globalne ryzyko" w tym roku. Ponad 60 światowych liderów, setki przedstawicieli biznesu i działaczy zjechało do Davos na coroczne spotkanie Forum, aby omówić największe globalne wyzwania, w tym wpływ dezinformacji na całym świecie​​.

 

OpenAI ogłosiło, że stworzy narzędzia do zwalczania dezinformacji związanej z wyborami, które odbędą się w 2024 roku. Firma, znana z tworzenia ChatGPT wykorzystującego sztuczną inteligencję (AI), zapewniła, że jej celem jest walka z wprowadzającymi w błąd materiałami i przejrzystość treści generowanych przez AI. OpenAI pracuje nad zapobieganiem nadużyciom, takim jak materiały deepfake, operacje wpływania na opinie lub chatboty podszywające się pod kandydatów, a także nad poprawą dostępu do dokładnych informacji o wyborach​.

 

W kontekście debat na Davos, Sven Smit z firmy McKinsey wskazał, że geopolityka, polityka ogólnie i ich wpływ na biznes będą miały kluczowe znaczenie. Dyskusje dotyczące tych tematów skupiać się miały na fundamentalnych zasadach budowania zaufania, w tym przejrzystości, spójności i odpowiedzialności​​.

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos to coroczne spotkanie czołowych decydentów z różnych sektorów, mające na celu adresowanie najbardziej palących kwestii światowych i ustalanie priorytetów na nadchodzący rok. W roku 2024, oprócz dezinformacji, na agendzie były również takie kwestie jak rewolucja technologiczna i zrównoważony rozwój​.

 

Dezinformacja, zwłaszcza generowana przez AI, została uznana za drugie (po katastrofach naturalnych) największe zagrożenie dla ludzkości w 2024 roku. Zauważono, że rok 2024 będzie światowym rokiem wyborczym dla niemal połowy ludzkości, co podnosi znaczenie problemu dezinformacji. Wybory odbędą się m.in. w USA, Indiach, Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii​​.

 

W kontekście tych wyzwań, dyskusje na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos koncentrowały się na potrzebie współpracy na skalę globalną, mierzenia stanu globalnej współpracy i zrozumienia jej konturów w różnych obszarach, takich jak handel, innowacje, klimat, zdrowie i bezpieczeństwo​​.

 

W kontekście dezinformacji, te dyskusje i inicjatywy odzwierciedlają znaczenie przejrzystości i odpowiedzialności w erze cyfrowej, gdzie dezinformacja może mieć poważne skutki na globalną politykę, społeczeństwa i indywidualne życie ludzi. Światowi liderzy i eksperci podkreślają potrzebę działań zarówno na poziomie indywidualnym, jak i instytucjonalnym, aby przeciwdziałać dezinformacji i promować wiarygodne źródła informacji.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Donald Trump zagraża

Donald Trump zagraża satanistom z loży lucyfera i jego 33 gwiazd pokazywanych w lożach masonerii jako ich zawołanie ordo ab chao, dlatego chcą zniszczyć wolność słowa opętańcy ! Musimy wszystkich informować by zaczęli się modlić o rozpad diabelswa europejskiego ! Naszym atutem w wojnie duchowej z diabelstwem unijno bafometańskim tuskaszenki jest modlitwa katolicka do miłosierdzia Jezusa od św. Faustyny i koronka Matki Boskiej wniebowziętej królowej Polski ! Niech nas wspiera nasza Królowa Polski Wniebowzięta Maryja Dziewica, dzięki niej i Duchowi Świętemu zwyciężymy zło lucyferiańsko masońskie wariatów NWO WEF !

Anty-papież Franciszek, zwany BerGOGiem to 100% Antychryst i opętaniec diabła bafometańskiego NWO !!

https://youtu.be/V2yroVSPWLM?si=6bvz2ZHT5H9ao03r

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Napisz pasożydzie w końcu  ze

Napisz pasożydzie w końcu  ze to wy jesteście zagrożeniem dla  całego świat   do tej pory wykonujesz  dobrą  robotę  dla twojego pracodawcy  płatną  oczywiście w  szeklach  jednak nigdy  nie  piszesz  prawdy ,  to wy    jesteście   tym co   niszczy wszystko  stworzone przez dobrego   człowieka   , jesteście   zazdrośni  i zachłanni   dlatego  kradniecie  oszukujecie   ......    Jeśli   wymordujecie wszystkich   nas  to kto wam coś  wynalezie   zbuduje  lub wyleczy?   bo  na sztuczną  inteligencję   nie macie co liczyć   ona was  też  uważa   za utrapa  ziemi .

Tak to sobie   zydki wymyslili  , naszymi rękami  zbudowali  wszystko   oraz  super komputer   który  , podobno , zastąpi goim     dlatego    tak zachłannie  niszczą  populacje i narody  a ostatnio  od 4 lat  czyli od pandemi idą  na całość    - ja pierdziu    jacy wy jesteście  chorzy    Ale nigdy  wam  parchom wasz plan  się  nie uda  bo my  już  wszystko  wiemy  

Gdzieś tu  jest komentarz   od @Medium  z linkiem  do  filmu  na yt  -   Medium postarała    się   bardzo  i niechaj jej nietoperze  wybaczą   bo My  jej   nigdy    za takie same brednie  jak ten tu  pajac  

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika Kratos

No to możemy się spodziewać

No to możemy się spodziewać potężnego kryzysu, zgonów, zamordyzmu, transferów obrzydliwej kasy oraz nowych, tajnych umów.
Krawaciarze chcą regulować "handel, innowacje, klimat, zdrowie i bezpieczeństwo​​".

A jak pamięcą sięgam, tak każda większa regulacja, po czasie okazywała się jedynie wałem do pozyskiwania mamony.
Handel: Embargo na embargu, wojna handlowa na wojnie handlowej ostatnio się piętrzy.
Innowacje: No, raczej robią wszystko by ludzie nie tworzyli. Szczególnie centralizacja sieci betonuje ten stan i robienie wszystkiego za kasę (a nie tak było ledwie 10 lat temu). Po za tym nie dla biedaków są innowacje.
Klimat: A to wał na poziomie covida. Mamy być biedni jak kloszardzi dla dobra klimatu, ale żaden pan/pani w krawacie, nie powiedział/a, że pracować też mniej będziemy. A więc wcale mniej CO2 nie będzie. To tylko redystrybucja owoców pracy i nic więcej.
Zdrowie: A za covida już pokazali o co im chodzi - znowu pieniążki, ale dla big-pharmy. No i paszporciki, kontrola itp. I tak mogą mi nawet żywot skrócić (np. jakimiś obowiązkowymi zastrzykami kolejnej generacji, które nie wiem nawet czym są i jak by mi nie powiedział telewizor, to nawet bym nie wiedział, że potrzebuję.).
Bezpieczeństwo: No takiej ilości kamer na skrzyżowaniach/ulicach, to ja jeszcze w życiu nie widziałem. I co najlepsze, są przeciwko mnie (np. SCT). To samo permanenta inwigilacja środków elektronicznych. Tożsamo postępują reżimy totalitarne. I te z historii i te aktualne.

W skrócie, to jest forum ekonomiczne. I robią tam to, do czego to forum powstało - czyli radzą się, jak nas jak najskuteczniej oskubać by zarobić. I to kolejny mega wał.

I na koniec jedno zasadnicze pytanie - jak ja mam zaufać jednemu wielkiemu zarządowi w krawatach i garniakach, jak jedyny cel ich istnienia to wyzyskiwanie słabszych? Nawet sama ochrona tej imprezy daje mocno do myślenia.
Wszystkie zarządy i rządy świata żyją na takim poziomie, a żaden z ich członków nigdy nie był widziany przy jakiejkolwiek rzeczywistej pracy, która coś daje.
Nawet w Waszych pracach są zarządy i w kraju rząd i... Jak wyglądają Wasze wypłaty i co robią z Waszymi staraniami (szczególnie popartymi inicjatywami) o podwyżki oraz co robią z Waszymi oszczędnościami? Hmmm? A jak wyglądają nieruchomości? Hmmm? Ulice wasze, kamienice nasze. Jakoś tak to szło.
Z samego faktu jak oni żyją i czym się zajmują, są zagrożeniem dla zwykłego człowieka, który uczciwie pracuje i coś wytwarza. A szczególnie trzeba dane o sobie trzymać pod 4 literami i ich nigdzie nie pokazywać do żadnych spisów.

Portret użytkownika spokoluz

Programowanie SI właśnie

Programowanie SI właśnie wchodzi na najwyższy stopień.

Zaufanie do zamordystów !?  Czyli co - bedą kłamać lepiej wykorzystując SI !

Wiarygodne źródła !?  Takie jak WHO i srajdemia ?  Nato i sukcesy niezwyciężonej lansowanej w mendiach ?  Eutalikisir i 100% odporności na kurwida po 1 dafce ?  Globalne ocipienie przez oddychanie i pierdzenie metanem bydła ?  Kacapia i rakiety , które mialy się skończyć im ponad rok temu ? 

już kurfa - już mają pełną wiarygodność szamba bo gdy te gnidy otwierają usta to od razu wypływa z nich gówno.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj