Według włoskiej prasy Papież Franciszek stwierdził, że piekło nie istnieje

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Katolicy muszą się nieźle nagimnastykować aby jakoś objaśnić dziwne teorie obecnego papieża Franciszka. Najnowsza z nich, że piekło nie istnieje, została wypowiedziana w wywiadzie jakiego udzielił włoskiemu dziennikarzowi Eugenio Scalfariemu, założycielowi gazety La Repubblica.

 

Wywiad stał się na tyle popularny, że do sprawy w oficjalnym oświadczeniu odniósł się nawet Watykan. Stwierdzono, że to co napisano nie stanowi "wiernej transkrypcji słów Ojca Świętego". Scalfari twierdzi, że rozmawiał z papieżem o potępieniu dusz.

"Dusze nie są karane. Ci, którzy okażą skruchę, otrzymają wybaczenie i zajmą miejsce pośród kontemplujących Boga, natomiast ci, którzy nie wyrażą żalu, nie będą mogli otrzymać przebaczenia i znikną. Piekło nie istnieje, istnieje unicestwianie grzesznych dusz"-miał powiedzieć papież

Jezuita na tronie piotrowym, Jorge Maria Bergoglio zwany papieżem Franciszkiem, już od pięciu lat sieje spustoszenie w kościele katolickim i prowadzi go ku ewidentnej schizmie, której jak sam mówi nie wyklucza. Wcześniej zasłynąl twierdzeniami, że ateiści również pójdą do nieba, bo nie trzeba wierzyć w Boga. Teraz dowiadujemy się, że według niego Piekła nie ma.

 

Kilka dni temu papież ten wydał polecenie, aby księża rozgrzeszali "grzech aborcji". Papiez ten wielokrotnie wypowiadał się przeciwko nauce kościoła i jego katechzmowi. Jego adhortacja Amoris Laetitia doprowadziła do konsternacji w zakresie rozumienia nauki papieskiej odnośnie sakramentów dla rozwodników. Można powiedzieć, że papież Franciszek cały czas konsekwentnie redefiniuje pojęcie grzechu dopuszczając kolejno jako akceptowalne takie rzeczy jak aborcja, środki antykoncepcyjne czy homoseksualizm.

 

Można odnieść wrażenie że misję papieża Franciszka jest przeoranie całego kościoła i zmodyfikowanie go w kierunku jakiejś nowej postępowej religii. Obecny Ojciec Święty raz za razem szokuje katolików, którzy nie rozumieją dlaczego odrzuca nauczanie wszystkich swoich poprzedników. Z tego powodu dla coraz większej ilości ludzi identyfikujących się jako katolicy, jest coraz trudniej zrozumieć intencje i sens słów papieża Franciszka, negującego tradycję i wcześniejsze nauczanie kościoła.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.6 (5 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

Aborcja i homoseksualizm nie

Aborcja i homoseksualizm nie jest grzechem ale za to "zanieczyszczanie środowiska" jest poważnym grzechem. Moim faworytem jest dodany ostatnio do listy, grzech nadmiernego bogacenia się... I od razu przed oczami stają mi Rydzyk oraz biskupi jeżdżący limuzynami. Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.

Portret użytkownika Zenek ;)

PIEKŁO czyli HEL po nordycku

PIEKŁO czyli HEL po nordycku to BOGINI MATKA wszelakiego OBRZEZANEGO ZWYRODNIALSTWA, wszelkich ludów hitler torah, wszelkich czcicieli PRADAWNEGO WĘŻA ABLEM zwanego, jakie nawiedziło ziemię z zamiarem jej podbicia.... To CZYM jest to coś pokazano chociażby w filmie OBCY KONTRA PREDATOR w postaci MONSTRUM NA DNIE PIRAMIDY (to w łańcuchach ginące na końcu filmu)....

HADES w mitologii greckiej był PAŃSTWEM a właściwiej WŁADCĄ PAŃSTWA zamieszkiwanego przez tę "doświetloną" koalicję pederastów, pedofilii, zoofilii, koprofilii, szmalcowników i innych ELOHIMSKICH twarów dziś znanych jako żydy..

PIEKŁO w rozumieniu nauk sodomitów watykańskich nie istnieje gdyż jego WYOBRAŻENIE jest SKRADZIONE z hinduistycznych opisów tzw ŚWIATÓW PIEKIELNYCH skąd ABEL i inne wszelakie robactwo pochodzi... Światów zamieszkiwanych przez tzw NIEUMARŁYCH... czyli wszelakie wilkołaki, wampiry, upiory, topielce, strzygi, bagienniaki, południce, północnice... i inne bożki judaizmu... jaki dla nich W OFIERZE BESTIALSKO MORDUJE DZIECI... co żydowskie święto....

i to że CHRYSTUS wszelakiemu żydostwu ZAKAZAŁ CZYNIENIA TAKICH OFIAR Z LUDZI jest kamieniem węgielnym ich ZOOLOGICZNEJ NIENAWIŚCI DO NIEGO jak i jego naśladowców co widać i dzisiaj w postaci ich ZOOLOGICZNEJ NIENAWIŚCI do Polaków..... jednego z RZECZYWIŚCIE kiedyś tam LUDÓW WYBRANYCH.... ludów ASRAELA zwanego dziś kłamliwie (per hitlerowiec) israel (czyli jakub)...

Portret użytkownika Tomasz123

Do "Czytajcie a zna".Oto

Do "Czytajcie a zna".Oto jeden z wielu przykładów:Księga Ezechiela 13;18-20 BT "(18) Powiesz: Tak mówi Pan Bóg: Biada tym, które szyją wstążki na wszystkie przeguby rąk i sporządzają zasłony wszelkiego kształtu na głowy, aby usidlać dusze. Łowicie dusze ludu mego, a własne dusze chcecie przy życiu zachować? (19) Bezcześcicie Mnie przed ludem moim dla garści jęczmienia i kęsa chleba, zabijając dusze, które nie powinny umrzeć, a oszczędzając dusze, które nie powinny żyć, gdy okłamujecie mój lud, który chętnie słucha kłamstwa. (20) Przeto tak mówi Pan Bóg: Oto wystąpię przeciwko wstążkom, którymi usidlacie dusze jak ptaki. Pozrywam je z ramion waszych i dusze przez was usidlone wypuszczę na wolność. I jeszcze Ewangelia Mateusza 10;28 Biblia Warszawska "(28) I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle.DUSZA NIE JEST NIEŚMIERTELNA.

Portret użytkownika JWW

Mnie Franciszek i jego

Mnie Franciszek i jego redefinicja grzechu  nie przeszkadza. Jeżeli dojdzie do schizmy to ja się zapiszę do Jego kościoła.  KK zrobił się zmurszały,  zamknięty,  dogmatyczny i zupełnie nie odpowiada na oczekiwania współczesnych czasów. Szcególna w tym zasługa naszego papy którego pontyfikat  trwał stanowczo za długo.

A 'tradycyjni katolicy' są mistrzami, aktorami obłudy.  Jedną  ręką się przeżegnają,  drugą w tym samym czasie kradną. A potem pójdą do spowiedzi w przekonaniu że wszystko zostało im wybaczone i nawet ukradzionego nie trzeba oddać.  Szczególnie polska odmiana katolstwa ma to do siebie.

Portret użytkownika Mojeimię44

Jeszcze raz wyjaśniam

Jeszcze raz wyjaśniam wszystkim dlaczego podejżewam, że to Polacy otruli Rosyjskiego szpiega. 

1. Dlatego, że mają napiętą atmosferę z USA 

2. Dlatego, że mają napiętą atmosferę z UE

3. Dlatego, że mają napiętą atmosferę z Rosją. 

4. Dlatego, że od razu aresztowano Rosyjskiego szpiega, który coś mógł o tym wiedzieć.

5. Dlatego, że w Czechach doszło do wybuchu polskiej fabryki chemicznej a były poszlaki, że trucizna mogła pochodzić z Czech. 

6. O tym się oficjalnie nie mówi ale mamy też napieta atmosferę z Ukrainą. Przeciezto Polacy podpalili ukrainę. 

Trzeba było odwrócić uwagę od siebie a najłatwiejszą metodą jest odwrócenie kota ogonem. Tam gdzie dwóch się kłóci tam Popis korzysta. Tego jest dużo więcej ale to są najważniejsze wydarzenia, które wskazują, że za zamachem może stać polski rząd. Jest jeszcze jedno. To polacy zrobili nagonkę na Rosyjskich sportowców z dopingami przez co Rosja ma teraz wielkie problemy. Nie zdziwiłbym się gdyby to naprawdę byli Polacy. Kto trochę myśli przyzna mi racje. 

Portret użytkownika euklides

Wyjaśniam dlaczego

Wyjaśniam dlaczego podejrzewam, że jesteś trollem obcych służb.

1. Piszesz od rzeczy.

2. Przymiotniki "rosyjski" piszesz wielką literą, za to nazwy państw i narodowości (Polacy) małą...

3. Mało kogo interesuje, że Rosja ma "wielkie problemy" z powodu dopingu.

4. Piszesz w temacie o Papieżu.

5. Ch wie po co to w ogóle piszesz.

Portret użytkownika  Wojtas Marcusviech

Przydługi zdziebko tekst ale

Przydługi zdziebko tekst ale treściwy: Jest Miłością i tego samego oczekuje od nas a przyszedł pokazać i opowiedzieć jak to się robi. Jednak na końcu życia stał się najwyższą ofiarą i zbawieniem złożonym Bogu za nas. Ofiara ta wymagała poniżenia, cierpienia, znoszenia niesprawiedliwości oraz męczeńskiej strasznej śmierci. Trudno to wszystko sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach pokoju gdzie afront wobec własnej osoby traktowany jest jako dyskomfort. Obraz ten jest mocnym przesłaniem dla wszystkich którzy wątpia w miłość naszego zbawiciela do nas a przecież wystarczy przyjąć do wiadomości ten fakt i postarać się docenić akt wolnej woli naszego Jezusa. W taki też sposób wypełniły się starotestamentowe proroctwa. Współcierpienie z Jezusem ma udokumentowane podstawy z życia naszych świętych. Wystarczy poczytać trochę o tym aby upewnić się że modlitwa post i umartwienie składane Bogu za innych ma sens. Jeżeli nie mamy nic sobie do zarzucenia w kontekście wiary to dalsza kontynuacja tego tekstu mija się z celem, Myśl pozytywnie, nie bój się, rób dla Boga pokazy swojej miłości oraz najlepiej jak potrafisz staraj się żyć według Jego zasad. Nie chciej od razu widzieć efektów tej poufałości ale zapisz, zapamiętaj co i kiedy i w jakim celu zostało zrobione. Odkrycie ingerencji Bożej w nasze życie powinno ugruntować ten kierunek i skutkować poszukiwaniem najlepszej drogi do zakończenia cyklu naszego pobytu w ciele na tym świecie. Ja jestem drogą początkiem i końcem. Przez Chrystusa w Chrystusie i z Chrystusem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie. Oto cała tajemnica wiary. Skąd ja to znam ? Znacie też to. I co w związku z tym, co z tym zrobić. Na pewno ucieszyć się i nie grzeszyć, iść pogodnie z prawami Bożymi przez życie. Interesować się tematem oraz szukać we własnym sercu odpowiedzi na pytania. Nikt nie zapewnił odpowiedzi na pytania ale jak Tatę będzie się szarpać za klapę marynarki to pewnie zobaczy On co jego dziecię chce. Trzeba żyć wiarą bo błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli. Przecież wiemy, że dostaniemy nowe ciała a jakie, a takie jak opisane w książce Chata. Jak i co i po co. Link https://www.youtube.com/watch?v=770B_px7xtI A jak tego za mało to trzeba zainteresować się tematem sesji regresywnej czyli terapii na linii czasu bo to podejście naukowe i wyobrażalne. Moje subiektywne rozeznanie - w ciągłym rozwoju .... Byliśmy populacją stworzenia Bożego nie mające pojęcia o czarnej stronie tego czegoś - cokolwiek to znaczy. Ewa uległa pokusie i poległa w zakazie prokreacji, efektem czego skażona została cała populacja w której dusze dzieci Bożych schodzą do świata materii. Domyślam się że owym skazicielem była istota wężowa o których istnieje wiele przekazów z przed nacji Sumeru. Wynikiem tego skażenia u zarania uległa cała populacja plemienia ludzkiego a błąd ten został nazwany grzechem pierworodnym. Jesteśmy tutaj pielgrzymami do domu Ojca, zasiedlamy ciała które mienią się nam być całym sobą ale tak nie jest. Ulegamy wpływowi świata który nas we wczesnym stadium życia formuje abyśmy zrozumieli warunki w jakich tu przyjdzie nam żyć, oraz przysposabia do wszystkich możliwości które niesie za sobą posiadanie ciała. Zapominamy o wszystkim i żyjemy poddając się wpływowi zła i dobra bo to przecież świat dualizmu. Poruszmy się w tych naszych kadłubkach oraz podlegamy wpływowi jaki świat wywiera na ten nasz mobilny domek. Wszystko co jest związane z możliwościami tego ludzkiego interfejsu wpływa na podejmowane przez nas decyzje. Ciało niesie ze sobą wiele sfer poznawczych takich jak odczuwanie, namiętności, ból, radość, miłość, sex, nienawiść i wszystko co niesie nasza obecność w tym świecie. Testujemy siebie nie wiedząc o tym a wybory jakie podejmujemy mają wpływ na dalsze nasze losy. Czas tego świata powolutku dobiega końca i czas nasz w tym świecie również. Jedynym słusznym wyborem jest miłość do Boga i ludzi wraz ze wszystkimi akcjami i konsekwencjami które w imię tej miłości podejmiemy. Nasz Bóg jest miłością i chce aby jego dzieci były miłością. To jest wyznacznik który zadecyduje o naszej przyszłości. Bóg wcielił się w postać Jezusa i dzieje tego świata miały ulec znacznej zmianie lecz zło nie uległo. Chrześcijanie są w mniejszości i to co reprezentują nijak ma się do czasów apostołów którzy w imię Boże wprowadzali zmiany i naginali rzeczywistość w sposób nadprzyrodzony dla niesienia ulgi, wytchnienia i nadziei na zbawienie czyli najogólniej na nie grzeszenie. Fala wzrostu nadprzyrodzoności wygasła wśród ludzi, pozostało zatem zachować ten drogowskaz dany ludzkości w innej formie i tak powstały formalne kościoły i religie chrześcijańskie. Wprawdzie zdarzają się również teraz takie anomalia jak cuda ale są zamiatane pod dywan i ani mru mru społeczeństwu które rozrosło się do globalnej wioski gdzie nie jest problemem dowiedzieć się i powiadomić swoich braci i siostry, że w jakiejś zapadłej dziurze dokonał się cud. Cudem nazwać trzeba zdarzenie które nie ma prawa zaistnieć w tym świecie. Jak już się zdarzy to nie wolno o nim mówić bo to może powalić najtęższą głowę na planecie. Trzeba zatem nauczyć się myśleć sercem bo serce nie ma oporów w zrozumieniu takiego zdarzenia. Kto zobaczył film matrix ten zrozumie o czym tu piszę. Bo co to takiego to zbawienie. Dusza po samooskarżeniu sama określi swoje dalsze losy będzie to życie lub śmierć w jej dalszym rozwoju. Jeżeli wybierała dobrze to jej wybór ugruntuje się na tym dobrym wyborze i w konsekwencji dołączy do rozwijających się w miłości bytów. Kochać i być kochanym o tym mówi chrześcijaństwo i tak pewnie będziemy poznawać Boga bo w nim poruszamy się i żyjemy. Przyjmując prawdy wynikające z regresji zastanowić się trzeba co dalej z tą wiedzą, co z nią zrobić. Trzeba przyjąć prawdę która wskazuje również na chrześcijaństwo. Co z tego wynika? Posłużę się tu urywkiem z ewangelii św. Mateusza : Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Wynika z tego że dynamiczny scenariusz przynależny dla tego świata a opisany w Piśmie Świętym musi się zakończyć w oparciu o pewne reguły. Wtedy dopiero ten czas przeminie i będzie inna rzeczywistość i inne realia. Moim chrześcijańskim zdaniem trzeba szukać prawdy ale nie wychylać się z ochronnej skorupki naszej wiary bo tak jest bezpiecznie i perspektywicznie. Ciekawy tekst: Skopiowane z tej strony : http://www.fahrenheit.net.pl/archiwum/f17/menu17.html

Pokaż mniej

ODPOWIEDZ

 

 

Strony

Skomentuj