Według włoskiej prasy Papież Franciszek stwierdził, że piekło nie istnieje

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Katolicy muszą się nieźle nagimnastykować aby jakoś objaśnić dziwne teorie obecnego papieża Franciszka. Najnowsza z nich, że piekło nie istnieje, została wypowiedziana w wywiadzie jakiego udzielił włoskiemu dziennikarzowi Eugenio Scalfariemu, założycielowi gazety La Repubblica.

 

Wywiad stał się na tyle popularny, że do sprawy w oficjalnym oświadczeniu odniósł się nawet Watykan. Stwierdzono, że to co napisano nie stanowi "wiernej transkrypcji słów Ojca Świętego". Scalfari twierdzi, że rozmawiał z papieżem o potępieniu dusz.

"Dusze nie są karane. Ci, którzy okażą skruchę, otrzymają wybaczenie i zajmą miejsce pośród kontemplujących Boga, natomiast ci, którzy nie wyrażą żalu, nie będą mogli otrzymać przebaczenia i znikną. Piekło nie istnieje, istnieje unicestwianie grzesznych dusz"-miał powiedzieć papież

Jezuita na tronie piotrowym, Jorge Maria Bergoglio zwany papieżem Franciszkiem, już od pięciu lat sieje spustoszenie w kościele katolickim i prowadzi go ku ewidentnej schizmie, której jak sam mówi nie wyklucza. Wcześniej zasłynąl twierdzeniami, że ateiści również pójdą do nieba, bo nie trzeba wierzyć w Boga. Teraz dowiadujemy się, że według niego Piekła nie ma.

 

Kilka dni temu papież ten wydał polecenie, aby księża rozgrzeszali "grzech aborcji". Papiez ten wielokrotnie wypowiadał się przeciwko nauce kościoła i jego katechzmowi. Jego adhortacja Amoris Laetitia doprowadziła do konsternacji w zakresie rozumienia nauki papieskiej odnośnie sakramentów dla rozwodników. Można powiedzieć, że papież Franciszek cały czas konsekwentnie redefiniuje pojęcie grzechu dopuszczając kolejno jako akceptowalne takie rzeczy jak aborcja, środki antykoncepcyjne czy homoseksualizm.

 

Można odnieść wrażenie że misję papieża Franciszka jest przeoranie całego kościoła i zmodyfikowanie go w kierunku jakiejś nowej postępowej religii. Obecny Ojciec Święty raz za razem szokuje katolików, którzy nie rozumieją dlaczego odrzuca nauczanie wszystkich swoich poprzedników. Z tego powodu dla coraz większej ilości ludzi identyfikujących się jako katolicy, jest coraz trudniej zrozumieć intencje i sens słów papieża Franciszka, negującego tradycję i wcześniejsze nauczanie kościoła.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.6 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Katoklechetyzm z lat '50-'60

Katoklechetyzm z lat '50-'60 wyraźnie stwierdza że "dusza ludzka jest nieśmiertelna - ani ogień piekielny nie może jej spalić ani Bóg nie może unicestwić", a tu proszę, taaakie kwiatki... Po drugie - duszy się nie ma, duszą wedle Pisma "się jest - żywą lub martwą". Dla niekumatych różnicy między "mieć coś" a "być czymś" przykład: to taka różnica jak między "być osłem" a "mieć osła". Piekła z przyczyn logiczno-zdroworozsądkowych być nie może: Diabeł nie ma żadnego interesu w karaniu wiecznymi mękami swoich sojuszników w czynieniu zła a wrogów Boga bo wysyłanie dusz ludzi złych do Piekła by wyglądało jak wysyłanie SS'manów do ukarania za zbrodnie do...Berlina, gdzie jeśli już - to nie kary za wierność i gorliwość w zbrodni a same nagrody ich za zbrodnie czekały, ale na pewno nie kary!!

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika porzućcie wszelkie zabobony !

Oczywiście ,że NIE MA żadnego

Oczywiście ,że NIE MA żadnego piekła, nieba czy czyśca .. to jedynie kościelne brednie ,które miały na celu trzymanie w ryzach ludzi za pomocą strachu (kij i marchewka) - nic więcej ! A sam KrK jest zwyczajnie kontynuacją dawnego kultu Izydy ,który "zaanektował" do swoich potrzeb różne inne przesądy i wierzenia aby "zagospodarować" kolejną grupę naiwniaków jaka się wykreowała po Jezusie z Nazaretu (zakładając ,że rzeczywiście istniał - bo istnieją wcześniejsze mity o prorokach o b.podobnym życiorysie). Żadnej mitycznej duszy ,również NIE MA ! Człowiek jak zresztą wiele zwierząt posiada świadomość i to ona w swej czystej formie (bez ego) jest użytkownikiem ciała , które wraz z umysłem ma służyć jej rozwojowi (poszerzeniu) i taki jest cel życia . Można oczywiście dyskutować czy świadomość istnieje po śmierci i dalej inkarnuje ale to jedynie spekulacje. Ważne aby skupić się na tym pierwotnym celu.

Portret użytkownika Stary...

Ty masz jakiś problem z

Ty masz jakiś problem z rozumowaniem podstawowych pojęć. Kij i marchewka to nie "straszak" tylko "zachęta"... Tak samo jak twoje dywagacje na temat duszy. Nie pomyślałeś przez chwile, że to co myślisz o życiu, ciele i duszy jest efektem ateistycznego (satanistycznego) kilkuletniego prania mózgu z góry narzuconym celem aby  takich naiwniaków i "inteligentów" jak ty zwieść na pokuszenie? Czy wiesz, że to co piszesz brzmi jak kontekst wyrwany z manifestu komunistycznego. Dlaczego tak łatwo porzuciłeś wiare w Boga i jezusa Chrystusa? Skąd ta pewność, że to tylko bajeczka dla dziecka? Wychodzi na to, że ponad 2000 lat "głupi" ludzie wierzyli w Jezusa a ty wielce "oświecony" odrzucasz te brednie... Uważam, że jednak mądrość kilkuset pokoleń jest na wyższym poziomie niż twoja - pelikana łykającego każdą propagandę!

Portret użytkownika Maxxx

Aborcja i homoseksualizm nie

Aborcja i homoseksualizm nie jest grzechem ale za to "zanieczyszczanie środowiska" jest poważnym grzechem. Moim faworytem jest dodany ostatnio do listy, grzech nadmiernego bogacenia się... I od razu przed oczami stają mi Rydzyk oraz biskupi jeżdżący limuzynami. Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.

Portret użytkownika Tomasz123

Do "Czytajcie a zna".Oto

Do "Czytajcie a zna".Oto jeden z wielu przykładów:Księga Ezechiela 13;18-20 BT "(18) Powiesz: Tak mówi Pan Bóg: Biada tym, które szyją wstążki na wszystkie przeguby rąk i sporządzają zasłony wszelkiego kształtu na głowy, aby usidlać dusze. Łowicie dusze ludu mego, a własne dusze chcecie przy życiu zachować? (19) Bezcześcicie Mnie przed ludem moim dla garści jęczmienia i kęsa chleba, zabijając dusze, które nie powinny umrzeć, a oszczędzając dusze, które nie powinny żyć, gdy okłamujecie mój lud, który chętnie słucha kłamstwa. (20) Przeto tak mówi Pan Bóg: Oto wystąpię przeciwko wstążkom, którymi usidlacie dusze jak ptaki. Pozrywam je z ramion waszych i dusze przez was usidlone wypuszczę na wolność. I jeszcze Ewangelia Mateusza 10;28 Biblia Warszawska "(28) I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle.DUSZA NIE JEST NIEŚMIERTELNA.

Portret użytkownika JWW

Mnie Franciszek i jego

Mnie Franciszek i jego redefinicja grzechu  nie przeszkadza. Jeżeli dojdzie do schizmy to ja się zapiszę do Jego kościoła.  KK zrobił się zmurszały,  zamknięty,  dogmatyczny i zupełnie nie odpowiada na oczekiwania współczesnych czasów. Szcególna w tym zasługa naszego papy którego pontyfikat  trwał stanowczo za długo.

A 'tradycyjni katolicy' są mistrzami, aktorami obłudy.  Jedną  ręką się przeżegnają,  drugą w tym samym czasie kradną. A potem pójdą do spowiedzi w przekonaniu że wszystko zostało im wybaczone i nawet ukradzionego nie trzeba oddać.  Szczególnie polska odmiana katolstwa ma to do siebie.

Portret użytkownika Mojeimię44

Jeszcze raz wyjaśniam

Jeszcze raz wyjaśniam wszystkim dlaczego podejżewam, że to Polacy otruli Rosyjskiego szpiega. 

1. Dlatego, że mają napiętą atmosferę z USA 

2. Dlatego, że mają napiętą atmosferę z UE

3. Dlatego, że mają napiętą atmosferę z Rosją. 

4. Dlatego, że od razu aresztowano Rosyjskiego szpiega, który coś mógł o tym wiedzieć.

5. Dlatego, że w Czechach doszło do wybuchu polskiej fabryki chemicznej a były poszlaki, że trucizna mogła pochodzić z Czech. 

6. O tym się oficjalnie nie mówi ale mamy też napieta atmosferę z Ukrainą. Przeciezto Polacy podpalili ukrainę. 

Trzeba było odwrócić uwagę od siebie a najłatwiejszą metodą jest odwrócenie kota ogonem. Tam gdzie dwóch się kłóci tam Popis korzysta. Tego jest dużo więcej ale to są najważniejsze wydarzenia, które wskazują, że za zamachem może stać polski rząd. Jest jeszcze jedno. To polacy zrobili nagonkę na Rosyjskich sportowców z dopingami przez co Rosja ma teraz wielkie problemy. Nie zdziwiłbym się gdyby to naprawdę byli Polacy. Kto trochę myśli przyzna mi racje. 

Portret użytkownika euklides

Wyjaśniam dlaczego

Wyjaśniam dlaczego podejrzewam, że jesteś trollem obcych służb.

1. Piszesz od rzeczy.

2. Przymiotniki "rosyjski" piszesz wielką literą, za to nazwy państw i narodowości (Polacy) małą...

3. Mało kogo interesuje, że Rosja ma "wielkie problemy" z powodu dopingu.

4. Piszesz w temacie o Papieżu.

5. Ch wie po co to w ogóle piszesz.

Strony

Skomentuj