Według WHO nie ma mowy o drugiej fali koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Lato jeszcze trwa, ale przygotowania do jesiennej nowej fali epidemii idą na całego. Kolejne kraje obwieszczają już wzrost ilości zakażeń koronawirusem. Politycy na całym świecie szykują tzw. drugą fazę epidemii koronawirusa. W niektórych miejscach nie czekają nawet na jesień tylko już zaczynają wprowadzanie drakońskich obostrzeń w walce z bezobjawowym wirusem, którego zakażenia praktycznie nikt nie zauważa. Na dodatek Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że żadnej drugiej fali nie będzie.

Politycy nie ustają w ciągłym straszeniu społeczeństw konsekwencjami zakażenia chińskim koronawirusem. Teraz modne jest przywracanie obostrzeń wprowadzonych na początku tego koszmaru. Doprowadziło to już do takich nonsensów, że w Hiszpanii nakazano przebywanie w maseczkach nawet na plażach! W konsekwencji WIelka Brytania wprowadziła 14 dniową kwarantannę dla osób, które powracają z tego kraju, co oznacza de facto likwidację większości hoteli w hiszpańskich kurortach, które zwykle są oblegane właśnie przez turystów z Wielkiej Brytanii. 

 

Tymczasem Światowa Organizacja Zdrowia - WHO - wcale nie zaleca noszenia maseczek i otwarcie deklaruje, że żadnej drugiej fali pandemii nie będzie.

"COVID-19 nie jest chorobą sezonową, ma charakter jednej dużej fali. Wydaje się, że pora roku nie ma wpływu na przenoszenie się wirusa. To będzie jedna duża fala. Ona nieco się podnosi i opada. Najlepsze, co można zrobić, to ją spłaszczać"  - twierdzi WHO

Opinia WHO jest jednak ignorowana przez większość rządów państw świata, które już teraz przebierają nóżkami ze zniecierpliwienia, przekonując, że mityczna "druga fala" zachorowań na COVID-19 jest już tuż tuż i konieczna jest jeszcze bardziej dotkliwa tresura obywateli. Paranoja stała się cnotą i najwyraźniej już tak pozostanie, najwyżej władze będą zmieniać wirusy, które będą pretekstem do dyscyplinowania społeczeństwa.

 

Niektórym te paranoiczne zachowania bardzo się spodobały a obowiązkowe maski traktują jako modny element ubioru, a nie niebezpieczne wilgotne szmatki z bakteriami i grzybami. Koronawirusowa paranoja spowodowała też, że wszystkie inne choroby wydają się nieistotne. A przecież na przykład wirusowe zapalenie wątroby jest dużo groźniejsze od Covid-19, ale nikt się nim nie zajmuje i nie robi sobie masowych badań choć więcej ludzi umiera na to niż na koronawirusa.

  

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Alien1974

.............................

....................................... Obrazem bestii nie mogą być pieniądze, bo raz, że pieniądze wymyślono na długo przed powstaniem apokaliptycznej bestii, a dwa - z rozdziału 18. dowiadujemy sié, że królowie i kupcy Ziemi wzbogacili się ogromem przepychu bestii, czyli królowie i kupcy wzbogacili się pieniędzmi przez deal z bestią. Ponadto z Apokalipsy wynika, że miasto bestii jest na 7 wzgórzach, a szef bestii ubrany jest w szkarłat, ale nie na biało. Dlaczego Jan nie napisał, że szef bestii będzie chodził również i najczęściej na biało? Ponieważ byłoby to zbyt oczywiste i Apokalipsa zostałaby zniszczona przez szefa bestii. 

Portret użytkownika sceptyyk

 "Globaliści planują Wielki

 "Globaliści planują Wielki Reset. Na styczeń 2021 roku zaplanowane zostało kolejne Światowe Forum Ekonomiczne.  Zaproszeni goście będą debatować o kwestiach związanych z koronawirusem, problemami gospodarki, niepokojami społecznymi itd. Główne hasło nadchodzącej konferencji to „Wielki Reset”...  Cyfrowe dowody / chipy - możliwość pełnej inwigilacji każdego z obywateli. Oczywiście pretekstem do podjęcia dyskusji jest chociażby pandemia, kiedy agencjom rządowym zależy na tym, by ustalić gdzie obywatel przebywał, z kim się widział itd. Wystarczy więc wyolbrzymić temat koronawirusa, aby chipy stały się nagle tematem poważnej dyskusji. W niektórych krajach takie nadajniki mogą zostać wykorzystane w szerszy sposób (np. system punktacji obywateli w Chinach).

 Koronawirus zabił do tej pory oficjalnie 650 tysięcy osób. W praktyce tysiące zgonów zostały podciągnięte pod wirusa, na zasadzie: „skoro zmarły miał koronawirusa, to na pewno był on przyczyną śmierci”. Śmiertelność wynikająca z koronawirusa jest niewiele większa niż śmiertelność w efekcie grypy Problem w tym, że zagrożenie wynikające z wirusa zostało wyolbrzymione przez media, które zastraszyły społeczeństwo. Rządzący zamrozili gospodarkę i kryzys gotowy. Idealna okazja by dokonać „Wielkiego Resetu”."  Cały art jest tu: https://independenttrader.pl/globalisci-planuja-wielki-reset.html  Polecam tym, którzy maja problem ze zruzumieniem tej hucpy związanej z koronawirusem.

 

Portret użytkownika euklides

Nie będzie żadnego resetu

Nie będzie żadnego resetu sceptuś, tylko szereg rewolucji, wojen i polaryzacja świata. Zmuleni skurwysyniarze chcieliby mieć wszystko bez walki, ale skoro zmuszają bogów do podjęcia walki to zawiśnie nie tylko profesor Szwab, ale i cała polynowska elyta.

Portret użytkownika Harder, better, faster, stronger

Artykuły na tej stronie

Artykuły na tej stronie traktuje zawsze z przymrużeniem oka jako upychacz czasu w przerwie na kawę. Niedawno pisali że zaraz po wyborach wróci reżim, tak sie nie stało więc pisaliście że przybywa zakażonych a rząd nic nie robi nie wprowadza obostrzeń tylko je luzuje, teraz powołujecie się na WHO , ale wcześniej jechaliście po tej organizacji że bzdury wymyśla. Jak czytam te artykuły to mam wrażenie że ktoś tam w redakcji urwał się z psyhiatryka, a pod każdym artykułem te same osoby ciągle piszą komentarze, to chyba nikt inny jak ci sami redaktorzy tego portalu komentujący swoje artykuły, dzień i w nocy pod wszystkimi artykułami ciągle piszą te same osoby... Za robote byście sie wzieli, rodzine założyli, a nie poświęcali całe dni, miesiące, lata na tym portalu. Nie szkoda wam życia na 24 godzinne warty na tym portalu, i wymyślanie rozmaitych teorii spiskowych?

3, 2, 1, Start, możecie minusować:)

Strony

Skomentuj