Według WHO 99% światowej populacji oddycha zanieczyszczonym powietrzem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Światowa Organizacja Zdrowia stwierdza obecnie, że 99% światowej populacji jest narażonych na zwiększone ryzyko zachorowań z powodu zanieczyszczenia powietrza.

 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaostrzyła swoje wytyczne dotyczące jakości powietrza mniej więcej sześć miesięcy temu, a teraz opublikowała nową aktualizację na swoim portalu danych o zanieczyszczeniu powietrza.

 

WHO szacuje, że 99% światowej populacji jest narażonych na zwiększone ryzyko chorób serca, udaru mózgu, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, raka i zapalenia płuc z powodu obecnego poziomu zanieczyszczenia powietrza. Na podstawie danych z ponad 6 tys. gmin WHO stwierdziła, że ​​jakość powietrza jest najniższa w regionach wschodniej części Morza Śródziemnego i Azji Południowo - Wschodniej, a następnie w Afryce.

 

„Po pandemii niedopuszczalne jest, aby z powodu zanieczyszczenia powietrza doszło do 7 milionów zgonów, którym można by zapobiec, i niezliczonych lat dobrego zdrowia, którym można by zapobiec. Jednak nadal zbyt wiele inwestycji jest dokonywanych w zanieczyszczonym środowisku, a nie w czystym, zdrowym powietrzu” – powiedziała dr Maria Neira, szefowa Wydziału Środowiska, Zmiany Klimatu i Zdrowia WHO.

 

Baza danych WHO obejmuje teraz pomiary dwutlenku azotu oprócz PM2,5 i PM10, które odnoszą się do cząstek stałych o wielkości odpowiednio 2,5 mikrometra lub mniej i 10 mikrometrów lub mniej. Dwutlenek azotu powstaje głównie w wyniku spalania paliw kopalnych, takich jak jazda miejska, podczas gdy cząstki stałe są generowane z wielu różnych źródeł, takich jak transport, rolnictwo, elektrownie itp.

 

„Cząstki stałe, zwłaszcza PM2,5 mogą przenikać głęboko do płuc i przedostawać się do krwiobiegu, powodując zaburzenia sercowo - naczyniowe, mózgowo - naczyniowe (udar) i oddechowe. Pojawiają się dowody, że cząstki stałe wpływają na inne narządy i powodują inne choroby” – powiedziała WHO.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Q

A jak ma być czyste powietrze

A jak ma być czyste powietrze skoro statystyczny ludzik ma w DUPIE co emituje swoją działalnością !? Zobaczcie ilu chamów dymi smrodem z komina - choć można palić węglem lub drewnem nie kopcąc . Ilu ćwoków jeździ gruchotami które z rury wydechowej wydalają sadzę i niebieski dym spalanego oleju ... "poco naprawiać przecież jeździ i koła się kręcą ? " . Kogo obchodzi co się dzieje z pyłem wytwarzanym ze szlifowania czegokolwiek ? , od szpachli i napraw samochodowych po remonty mieszkań ? -leci sobie w powietrze , (kto by sobie zawracał głowę odsysaniem pyłu ?). Kto się przejmuje niemożliwym do wytrzymania SMRODEM lepiku do przyklejania papy na dachach ? - kiedyś używano smoły (też śmierdziało ale do wytrzymania) a zobaczcie czym teraz się smaruje !? Taka wojenna rozpierducha na Ukrainie też nieźle naprodukowała smrodu i pyłu. Smog w miastach przemysłowych to skąd się bierze - "z głupich myśli " ? Dróg miejskich nikt nie zamiata ani ich wodą nie spłukuje - bo po co .. niech wszyscy wdychają te pyły wytwarzane przez samochody z opon , chamulców , pasków napędowych itd. Śmieci też najłatwiej spalić w ognisku byle jak zamiast zutylizować lub choćby postarać się by nic nie dymiło , to samo ze spalaniem liści na działkach - jeden z drugim IDIOTA nie poczeka aż wyschną tylko mokre podpala i tli się to cały dzień. Najłatwiej zrzucić wszytko na innych ... a najlepiej zacząć od siebie i samemu nie tworzyć zanieczyszczeń !

Portret użytkownika Jakub

Utrzymaj ludzkość poniżej 500

 1. Utrzymaj ludzkość poniżej 500 000 000 w nieustannej równowadze z naturą.
 2. Mądrze kieruj reprodukcją – popraw kondycję i różnorodność.
 3. Zjednocz ludzkość nowym, żywym językiem.
 4. Rządzić pasją – wiarą – tradycją – i wszystkim z umiarkowanym rozumem.
 5. Chroń ludzi i narody uczciwymi prawami i sprawiedliwymi sądami.
 6. Niech wszystkie narody będą wewnętrznie rozstrzygać spory zewnętrzne w sądzie światowym.
 7. Unikaj drobnych praw i bezużytecznych urzędników.
 8. Zrównoważyć prawa osobiste z obowiązkami społecznymi.
 9. Nagroda prawda – piękno – miłość – poszukiwanie harmonii z nieskończonością.
 10. Nie bądź rakiem na Ziemi – zostaw miejsce dla natury – zostaw miejsce dla natury.
 11. http://pressmania.pl/georgia-guidestones/
Portret użytkownika Kwazar

No i właśnie, dlatego

No i właśnie, dlatego populację trzeba zmiejszyć o 99 % Trzeba  dbać o powietrze dla lepszejszych ! Reszta to tylko zużywa dobro powszechne i planetarne ziemskie a to tak się nie da. WHO cię oświeci ...jakby co.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj