Według USA Niemcy pomagają w szkoleniach żołnierzy rosyjskich - nowe Rapallo?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zapewne niewiele osób słyszało kiedykolwiek o czymś takim jak Układ z Rapallo. Była to umowa zawarta 16 kwietnia 1922 roku pomiędzy Rzeszą Niemiecką a Rosyjską Republiką Radziecką. Dzięki niej Niemcy mogli rozwijać swoją armię mimo ograniczeń Traktatu Wersalskiego, a Rosjanie uzyskali cenny zastrzyk technologii wojskowych. Wygląda na to, że mimo, iż jest 2014 roku cały czas trwa podobna kooperacja zwyczajowo nieprzyjaznych Polsce mocarstw.

 

Trudno nie mieć skojarzeń do Układu z Rapallo gdy słyszymy, że niemiecka firma Rheinmetall zbudowała na podmoskiewskim poligonie Mulino, nowoczesny ośrodek szkoleniowy dla armii rosyjskiej. Budowa naszpikowanego centrum kosztowała Rosjan 140 milionów dolarów, ale dzięki temu uzyskali miejsce, w którym są w stanie w nowoczesny sposób wyszkolić do 30 tysięcy żołnierzy rocznie.

 

Amerykanie bez ogródek oświadczyli, że dzięki niemieckiej technologii potencjalny przeciwnik NATO dokonał skoku technologicznego, co może kosztować życie żołnierzy. Fakt, że dyplomaci USA otwarcie mówią o takim dozbrajaniu ewentualnego przeciwnika może świadczyć o tym, że zamierzają coś z tym zrobić, ale mleko już się wylało i kto wie czy zakres współpracy rosyjsko-niemieckiej nie jest jeszcze szerszy.

Podpisanie Układu z Rapallo - źródło: Wikipedia

Niewątpliwie nie brzmi to dobrze, gdy nasz rzekomy sojusznik w NATO dozbraja naszego potencjalnego wroga. Marnym usprawiedliwieniem jest to, że inni tez tak robią, na przykład Francja, która nie zamierza zaprzestać budowy dwóch śmigłowcowców klasy Mistral.

 

Wygląda na to, że NATO jako pakt wojskowy jest fikcją, nasi wrogowie są dawno dogadani, mimo, że z jednym z nich jesteśmy formalnie w sojuszu wojskowym, a USA traktuje Polskę jako ewentualne pole bitwy, lub kolonię pełną głupków, którzy w razie czego pójdą na ich wojnę, a i tak można ich upokarzać na przykład utrzymaniem wiz jako jednego z ostatnich krajów w Unii Europejskiej.

 

Wiemy już czym skończyło się poprzednie "Rapallo" – hekatombą wojny, a jak skończy się to funkcjonujące obecnie? Pokój w Europie może być bardzo poważnie zagrożony, a Niemcy pomagający w szkoleniach rosyjskich komandosów to zgrzyt tak poważny, że każdy myślący człowiek powinien się zastanowić nad ewentualnymi tego konsekwencjami.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus

Nic dziwnego... Pakt

Nic dziwnego... Pakt Ribentrop - Mołotow nigdy nie został zerwany... Czyli dochrapieny sie pwotórki z dawnych czasów i ta głupią zydoPolske znów rozbiorą a zydy się znów będa cieszyc...

Portret użytkownika Xardas

No i czym się tu przejmować?

No i czym się tu przejmować? Biggrin Zamiast Poznania będzie Posen i mam z tego powodu jeszcze biadolić? Biggrin No nie no... Płaczę, bo Polska zostanie rozebrana... Biggrin Za ten zakłamany, zapijaczony i złodziejski naród chamów nie dałbym sobie nawet paznokcia złamać! Wolę umrzeć od kuli jako dezerter.

Portret użytkownika ojeju...

Bajdurzycie... Nie trzeba

Bajdurzycie... Nie trzeba skurwielom nic płacić. Za kłamstwo i manipulację jeszcze płacić? A wyrok sądowy jest z klauzulą wykonalności? Nie ma, więc niech zydowskie swołocze wypierdala*ą na bambus...

Portret użytkownika Gość_207

Należy zacząć od tego, że my

Należy zacząć od tego, że my nie mamy od bardzo dawna polityków a jedynie stada baranów, którzy z łaski i głupoty narodu trwają przy władzy niczym święte krowy. Jaki będzie tego koniec? jest taki artykół na portalu "Inne medium". Poczytajcie i pomyślcie zamiast bić pianę.
 
 
 

Portret użytkownika Nostra Damus

To zdanie też mi się bardzo

To zdanie też mi się bardzo podoba:
"Wygląda na to, że mimo, iż jest 2014 roku cały czas trwa podobna kooperacja zwyczajowo nieprzyjaznych Polsce mocarstw".
Wiem że Admin zerżnął ten artykuł od jakiegoś debila chyba, pewnie od jakiegoś super doradcy politycznego od siedmiu boleści.
Pomijam błąd stylistyczny.
Ale co to jest "zwyczajowo nieprzyjazne Polsce mocarstwa"?
Takiego czegoś na świecie nie ma, bo nawet najwięksi wrogowie potrafili zawrzeć Pokój i są teraz przyjaciółmi (przykład Niemcy - Francja, Francja - Anglia, Niemcy - Rosja itd).
Jeżeli Polska ma "zwaczajowych wrogów" tzn chyba takich notorycznych, bez przyczyny, dla samego "widzi-mi-się", to jest to problem który istnieje tylko i wyłącznie dzięki nieudolności polskich polityków, zacofania politycznego oraz normalnej ludzkiej głupoty jaką zarażeni są polscy politycy.
Panowie politycy. Jeżeli macie takich doradców-cwaniaków to się nie dziwię że sytuacja Polski jest taka a nie inna.
 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Nostra Damus

olo manolo napisał:Proponuje

olo manolo wrote:
Proponuje zrozumiec znaczenie slowa "zwyczaj" i "zwyczajowy".

 
 

To ja proponuję Tobie żebyś nam wyjaśnił co to są zwyczajowo nieprzyjazne mocarstwa i dlaczego mamy mocarstwa nam zwyczajowo nieprzyjazne i czyją zasraną powinnością do jasnej cholery jest doprowadzenie do tego, żebyśmy mieli zwyczajowo przyjacielskie mocarstwa wokół diebie.
Inni potrafią - Polak nie potrafi. A dlaczego tak jest - już napisałem.
Ty też zaraz wyjedziesz z biadoleniem typu "bo wtedy to" a "wtedy tamto". SRAMTO.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Medium

To przedziwne ustawienie w

To przedziwne ustawienie w Polsce wrogów i to w dodatku historycznych(!) należy uważnie przepatrzeć, wyszukać te obcego ziarna wpływu.
Można by zacząć od wędrówek Longobardów, kiedyś napisałam o tym w komentarzu. To chyba były pierwsze obce wpływy. Potem mamy Żydów z zachodu (sefardów), po wygnaniu ich z innych krajów Europy i wpływy aszkenazyjskie, chazarskie
Jeśli przyjąć, że ta sfera miała zawsze istotny, bo finansowy wpływ na stan państwa, to chyba można pokusić się o jej rolę w skłócaniu rdzennych mieszkańców ziem polskich z ich sąsiadami. 

Portret użytkownika ASanonimek

Witam ja z innej Beczki .

Witam ja z innej Beczki . Dzisiaj moja mama bo na nia jest dom dostala wezwanie do zapłaty 1530 zł wraz z odsetkami za Abonament RTV od 2009r do teraz. Czy  ktos dostał takie wezwanie? nie uzywamy telewizji antenowej, jak dla mnie to jest juz przegięcie pały,.... 

Strony

Skomentuj