Według USA, Assad przygotowuje atak chemiczny na ludność cywilną. Kolejna operacja fałszywej flagi?

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Biały Dom wydał zaskakujące oświadczenie. Bez podawania jakichkolwiek dowodów czy szczegółów, rzecznik prasowy Sean Spicer powiadomił, że syryjska armia przygotowuje się właśnie do kolejnego ataku z użyciem broni chemicznej, w wyniku którego zginie wielu ludzi. Ta niecodzienna wieść niemal natychmiast została przyjęta jako pewnik, choć brzmi absurdalnie z wielu powodów.

 

Trzeba powiedzieć wprost, że tylko głupiec skorzystałby z gazów bojowych - niebezpiecznej broni masowego rażenia, w sytuacji gdy światowy żandarm obserwuje każde poczynania wojsk w Syrii i nieustannie wygraża się. Jest to dodatkowo nielogiczne, ponieważ armia rządowa osiąga same sukcesy, więc jaki byłby sens używać śmiercionośnej broni w walce ze słabiej uzbrojonym przeciwnikiem bez własnych sił powietrznych?

 

Zachodnia propaganda wmówiła ludziom, że Baszar Assad jest barbarzyńcą większym od samego Adolfa Hitlera i zabija Syryjczyków - tzw. opozycję i ludność cywilną. Należy tu pamiętać, że islamska rebelia to w dużej mierze najemnicy, których głównym zadaniem jest obalenie władz w Damaszku. Niektóre ugrupowania chcą również zaprowadzić prawo szariatu na wzór Arabii Saudyjskiej, więc czy na pewno można powiedzieć, że Assad walczy z "syryjską opozycją"?

 

Stany Zjednoczone od samego początku wmawiały, że wojsko za przyzwoleniem władz zabija własnych ludzi i po tylu latach kłamstwo wypowiadane dziesiątki, nawet setki razy stało się prawdą - przynajmniej w oczach USA, państw arabskich i europejskich.

 

Biały Dom zaskoczył oskarżeniami w kierunku Syrii. USA mówią coś o odnotowanej aktywności na tym samym lotnisku, które zostało zbombardowane 7 kwietnia z pomocą amerykańskich rakiet Tomahawk. Z tej bazy lotniczej, zlokalizowanej w muhafazie Homs, miał rzekomo nastąpić ostatni nalot z użyciem broni chemicznej i teraz podobno wojsko przygotowuje kolejną masakrę.

Oświadczenie Białego Domu wywołało zaskoczenie wśród niektórych urzędników, którzy nie wiedzieli nic na temat rzekomych przygotowań do użycia gazów bojowych przez syryjską armię. Również wypowiedź ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Nikki Haley wywołała poruszenie. Polityk stwierdziła, że wina o każde kolejne ataki przeciwko Syryjczykom zostanie zrzucona na Assada, a także na Rosję i Iran. Choć nie doszło jeszcze do żadnego ataku, USA już próbują wskazywać winnych.

Dane wywiadowcze o rzekomych przygotowaniach do ataku chemicznego skłoniły Amerykanów do wystosowania ostrzeżenia. Znów zaczęto mówić, że Syria nie powinna przekraczać czerwonej linii gdyż w przeciwnym wypadku może użyć siły militarnej. Francja i Wielka Brytania szybko znalazły się po stronie USA i zdołały już poprzeć każde działania przeciwko Assadowi.

 

Można odnieść wrażenie, że Amerykanom strasznie nie podobają się sukcesy syryjskiej armii, która odzyskuje kontrolę nad swoim krajem. Problem Stanów Zjednoczonych jest taki, że Państwo Islamskie zaczyna upadać a tzw. opozycja jest coraz słabsza i wkrótce nie będzie chętnych do podjęcia walki przeciwko siłom rządowym. Dla Zachodu będzie to wkrótce ostatni dzwonek, aby zacząć działać w sprawie Syrii.

 

Źródła:

https://www.yahoo.com/news/u-saw-chemical-weapons-activity-syrian-struck-april-135459946.html

http://www.moonofalabama.org/2017/06/white-house-says-it-will-fake-chemical-weapon-attacks...

http://www.zerohedge.com/news/2017-06-27/white-house-accuses-syria-planning-another-chemic...

https://www.buzzfeed.com/claudiakoerner/white-house-says-syria-may-be-preparing-another-ch...

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Neutralny

A ja wierzę w przygotowania

A ja wierzę w przygotowania do ataku chemicznego ale przy użuciu inteligentnych gazów bojowych, podobnych do inteligentnych bomb tyle, że o IQ o wiele wyższym od tychże bomb i atak przy użuciu takich gazów mógłłby być przeprowadzony z chirurgiczną precyzją. Wspólczesne, nowoczesne, inteligentne gazy bojowe są w stanie omijać zwierzęta i dobrych ludzi.

Ojcem inzynier magister, był według mnie, mój sąsiad z lewej a matką listonoszka z prawej strony klatki schodowej. 

Portret użytkownika Taki

Amerykanie RAZEM ze swoimi

Amerykanie RAZEM ze swoimi Pacynkami przekroczyli juz Dawno podwojna Czerwono-Czarna Linie w swoich Klamstwach......TYLKO na razie nie mA Nikogo Kto by powiedzial STOP.....DLACZEGO?????????!?

Nawet Ruski wzieli Wode w Usta ....

Cos sie szykuje...moze Atom na Damaszek ....Kto to wie.!!!!!!!!!!!!!!!

Portret użytkownika barr

tak włąsnie wyglada

tak włąsnie wyglada manipulacja, bezkarna usa robi co chce tak jak arabia saudyska , asad pewnie nie ma nawet broni chemicznej bo ja oddał , a jeśli nawet coś tam jeszcze posiada to po co by jej uzył skoro usa mu groziła  a on obecnie ma przewage w walce z terrorystami . sytuacja wyrażnie pokazuje jak silnie manipulują ludzmi  telewizja , radio prasa, internet

Skomentuj