Według Szwajcarów homeopatia jest równa medycynie konwencjonalnej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Szwajcarski rząd uznaje homeopatię za równą medycynie konwencjonalnej i wpisuje prawo do korzystania z niej w konstytucji. W Szwajcarii poparcie dla homeopatii jest tak silne, że dwie trzecie Szwajcarów zgodziło się na wpisanie jej na konstytucyjną listę płatnych świadczeń zdrowotnych. Kraj zamieszkuje 8 milionów ludzi.

 

Oznacza to, że koszty homeopatii, razem z innymi 4 terapiami komplementarnymi, będą teraz pokrywane przez podstawowe, obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne. Ten rodzaj leczenia był początkowo przedmiotem testów, które do roku 2017 miały wykazać jego „skuteczność, opłacalność oraz trwałość”. Minister Spraw Wewnętrznych Didier Burkhalter uznał jednak, że „niemożliwym jest przedstawienie takiego kompleksowego dowodu”. Ministerstwo wyraziło więc zgodę na pokrywanie kosztów leczenia ze środków obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego pod warunkiem, że jest ono przepisane przez lekarza.

 

Propozycja rządu zawiera również zapisy zwiększające ilość badań i szkoleń z tej dziedziny. Poza refundacją kosztów leczenia uznawane będą również dyplomy osób niebędących lekarzami i praktykujących terapie alternatywne. Przewidziana jest również większa współpraca pomiędzy medycyną konwencjonalną oraz alternatywną. Równocześnie środowisko lekarskie poparło decyzję poddania tych metod leczenia międzynarodowym badaniom naukowym, a zwolennicy medycyny alternatywnej uznali to za szansę na uzyskanie sprawiedliwej oceny.

 

Hansueli Albonico, przewodniczący Union of Associations of Swiss Physicians for Complementary Medicine (Związek Stowarzyszeń Lekarzy Szwajcarskich na rzecz Medycyny Komplementarnej), zauważył, że praktykujący medycynę alternatywną są „pewni” wyniku analiz, biorąc pod uwagę „rzetelne dane z dotychczas przeprowadzonych badań naukowych, w tym 2 tysiącach testów klinicznych”.

 

W Szwajcarii, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, przypada najwięcej praktyków medycyny komplementarnej na świecie – 17 200 zarejestrowanych u ubezpieczycieli zdrowotnych. Główną przyczyną jest fakt pokrywania wydatków na terapie alternatywne przez pakiety ubezpieczeniowe. Albonico twierdzi, że kolejnym krokiem powinno być rozszerzenia zakresu działania tego rodzaju medycyny.

 

Poza homeopatią podstawowe obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne pokrywa obecnie w Szwajcarii: medycynę holistyczną, neuralterapię, ziołolecznictwo oraz tradycyjną medycynę chińską (łącznie z akupunkturą, chińskim ziołolecznictwem, masażami, ćwiczeniami oraz dietetyką).

 

Źródło: aurumproject.org.au

Tłumaczenie: Natalia Szpak

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

Może jest tak dlatego ,że to

Może jest tak dlatego ,że to b.bogaty kraj - wiadomo Szwajcaria - a poza tym każdy jej obywatel posiada broń palną w swoim domu i nie chodzi o mały pistolet ale prawdziwy wojskowy karabin. Tak czy owak byłbym rad ,gdyby podobne prawo zaistniało i w naszym kraju nad wisłą.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

A wiesz dlaczego tak jest?

A wiesz dlaczego tak jest? Tam jest ostatnia reduta białej magii olbrzymów. Dookoła wszystko już przejęli czarnogłowi stworzeni z jaja gada jahwe. "To zrodzeni (z macicy), a nie stworzeni (z jaja) są współistotni Ojcu." Biblia w 10% mówi o starożytnej prawdzie. Tacy jak AMR tego nigdy nie pojmą...

Portret użytkownika keri

Inaczej to nazywam, lecz

Inaczej to nazywam, lecz chyba mówimy o tym samym Smile

W biblii jest napisane (chodzi mi o teksty odpisane z mądrych ksiąg i umieszczone w biblii), że za ogrodzeniem edenu żyli ludzie i uprawiali ziemię, czyli żyli już wcześniej niż zrobieni przez bożka pustynnego bioroboty Adam i Ewa. Bożek zrobił bioroboty z uszkodzonym kodem genetycznym.

Po ich ucieczce z edenu zamieszkały z ludźmi i miały z nimi potomstwo. Potomstwo biorobotów to bioroboty - bez duszy, bez ludzkich uczuć. Dlatego Kain zabił Abla i nie miał żadnych wyrzutów, tylko bał się, że go inni ludzie zabiją.

Biorobotów jest więcej niż ludzi, dlatego demokracja jest najgorszym rozwiązaniem. Ich celem jest zniszczenie ludzi.

 

Portret użytkownika pilippek

euklides pierdylisz farmazony

euklides pierdylisz farmazony. dla wielu homeopatia to ściema, powiem ci jednak, że zdziwiłbyś się jakbyś odwiedził bardzo dobrego homeopatę. rodzice mające dzieci z problemami uczuleń, alergii, bolesnych wysypek itd. zmieniają zdanie jak widzą, że w końcu ich dziecko ma uglę której nie zaznało po wizytach u "lekarzy" i lekach z aptek. 

sam jako dzieciak byłem leczony homeopatycznie, teraz jak o tym myślę i zdają mi relacje rodzice mojej chrześnicy to wiedza faceta jest na prawdę imponująca. lekarz ten na codzień pracuje w szpitalu, nie pamiętam jego profesji lecz mogę to łatwo sprawdzic jakbys nie chciał wierzyc :)  fakt taki, że facet posiada wiedzę "medyczną uznawaną" przez resztę jak i na temat homeopatii. zresztą, jakby nikomu ta homeopatia nie pomagałą to u faceta nie było by od lat pełno klientów. a są to osoby, które przed laty miały same problemy i im pomógl, teraz przyjeżdzają do niego ze swoimi własnymi dziecmi lub są to znajomi, którzy wcześniej sami wyśmiewali homeopatię lecz jakaś choroba była dla nich na tyle męcząca ze wychodzą z załozenia " a co mi tam szkodzi, jak i tak nic nie pomag"

zazwyczaj podejście do homeopatii jest prześmiewcze przez osoby, które nie sprawdziły tematu. sami rodzice decydują się na to rozwiązanie w ostateczności i niechętnie, ale co robić jak widzisz jak twoje dziecko się męczy a nic mu nie pomaga? no i nagle okazuje się, że homeopatia jakimś cudem pomaga rozwiązać dotychczasowe problemy ze zdrowiem. i co? zastanawiasz się nad tym czy jednak masz w głowie to ze twojemu dziecku przyniosło to ulgę? 

czasem coś przedwcześnie wyśmiewamy a później sami na idiotów wychodzimy...

a homeopatia to nie tylko granulki... to też odpowiednia dieta i bardzo szczegółowe rozpoznanie pacjenta. a to jak to robi i skąd ma tak trafne wnioski  - to już jest intrygujące :)  mi podczas wizyty lata lata temu powiedział, że jako dziecko śpię zazwyczaj w pozycji embrionalnej odwrócony w stronę ściany?!? mało tego to stwierdził, że mój organizm nie robi tego bez powodu. Szczesliwy takich ciekawostek potrafił na prawdę wiele " z ciebie" wyczytac. 

Skomentuj