Według rosyjskich specjalistów kolejna asteroida może spaść na Ziemię w każdej chwili

Kategorie: 

Źródło: 123fr.com

Rosyjscy naukowcy dokonali oceny ryzyka kolejnej kolizji z ciałem niebieskim wielkości tego, które wpadło do atmosfery nad Uralem. Potwierdziło się, że może do tego dojść praktycznie w każdym momencie. 

 
Specjaliści z Instytutu Badań Kosmicznych Rosyjskiej Akademii Nauk stwierdzili, że praktycznie w każdej chwili może dojśc do kolejnej katastrofy kosmicznej. Wszystko wskazuje na to, że Ziemia znalazła się w rejonie przestrzeni z większą niż zwykle liczbą małej wielkości ciał niebieskich posiadających orbity często przecinające się z ziemską.
 
 
Duża ilość obserwacji jasnych bolidów i towarzyszących upadkowi gromów dźwiękowych może świadczyć o skali zjawiska. Ewidentnie rosnie prawdopodobieństwo uderzenia czegoś nawet większego i to obiektu, który moze pozostać niezauważony do samego końca. W ciągu ostatnich kilku dni odkryto przynajmniej kilka nowych asteroidów, które przeleca lub przeleciały w bliskiej odległości. Można sobie tylko wyobrażać o ilu w ogóle nie wiemy.
 
 
Po upadku meteora czelabińskiego w tej sprawie oficjalnie wypowiedział się doradca Akademii Inżynierii Nauk Jurij Zajcew. W wywiadzie dla agencji Interfax stwierdził, że Ziemia wleciała w nieznany wcześniej pas asteroid i innych obiektów kosmicznych, które mogą zagrozić kolizją. Wcześniej sądzono, że takie zdarzenia moga wystąpić co 700 - 900 lat a teraz wygląda na to, że takie kosmiczne katastrofy zdarzają się co 90 - 100 lat.
 
 
 
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika geralt

Ja tez twierdze, ze moze nas

Ja tez twierdze, ze moze nas pierdyknac w kazdej chwili. I to bez dostepu do jakichkolwiek danych Smile
 
Jak tak ostatnio czytam rozne newsy ze swiata nauki, rozczarowania, zaskoczenia, ze cos nie odpowiada pewnikom, to tak sobie mysle, ze te wszystkie liczby, ustalone cykle i caly tworzony porzadek Wszechswiata jest tak jakby troche o dupe roztrzasc.
 
Mysle sobie, ze nie mamy - tak naprawde - pojecia, w czym zyjemy, co bylo, co jest i co bedzie.
Taka refleksja mnie naszla Smile

Portret użytkownika Kruk

Dopóki naukowcy nie dokonają

Dopóki naukowcy nie dokonają zmiany modelu układu o systemie słonecznym. Posługiwanie się modelem eliptycznym jest absurdale,a z tego absurdu wynika,że wróżą jak Stare Baby z fusów.
Wiedza astronomiczna na dzień dzisiejszy jest następująca; Słońce porusza się w koło Jądra Galaktyki,a wraz ze słońcem ziemia.. Z tego wynika oczywisty fakt; że ziemia dokonuje Ruchu Rotacyjnego w koło Słońca,
"Ale DROGA ZIEMI W KOŁO SŁOŃCA JEST "KRZYWĄ SPIRALNĄ".
                 Stąd  wnioski;
        1.Prędkośc ziemi w koło Jądra Galaktyki jest inne, jak aktualne założenia naukowców.
        2. Miejsce Ziemi  w przestrzeni galaktycznej jest inne jak zakładają w modelu eliptycznym naukowcy.
         3. Co może spotkać i dlaczego system słoneczny w przestrzeni Galaktycznej jest niewiadomą i kolejnymi faktami ,które zaskakują naukowców.
 

Portret użytkownika Kruk

Dopóki naukowcy nie dokonają

Dopóki naukowcy nie dokonają zmiany modelu układu o systemie słonecznym. Posługiwanie się modelem eliptycznym jest absurdale,a z tego absurdu wynika,że wróżą jak Stare Baby z fusów.
Wiedza astronomiczna na dzień dzisiejszy jest następująca; Słońce porusza się w koło Jądra Galaktyki,a wraz ze słońcem ziemia.. Z tego wynika oczywisty Fakt; żę ziemia dokonuje Ruchu Rotacyjnego w koło Słońca,Ale DROGA ZIEMI W KOLO SŁOŃCA JEST "KRZYWĄ SPIRALNĄ".
                 Z tego wynika;
        1.Prędkośc ziemi w koło Jądra Galaktyki jest inne jak założenia naukowców.
        2. Miejsce Ziemi  w przestrzeni galaktycznej jest inne jak zakładają w modelu eliptycznym naukowcy.
         3. Co może spotkać i dlaczego system słoneczny w przestrzeni Galaktycznej jest niewiadomą i kolejnymi faktami ,które zaskakują naukowców.
 

Portret użytkownika novy

‎7 III 2013-dwie komety stoją

‎7 III 2013-dwie komety stoją na niebie jedna nad drugą:Wolf I i Klemola. W sierpniu 2013 r.kolejne dwie komety będą stały na niebie obok siebie w gwiazdozbiorze Panny :Encke i Wielka Kometa Cezara.Dla niektórych takie pojawienie się komet to zabobon. Przypominam, że w r. 1986 w kwietniu taki mały zabobon też pokazał się na niebie : nazywał sie kometa Halleya i jeszcze w tym samym miesiącu 26 kwietnia 1986 i zaraz w maju 10-13 maja 1986 wybuchły dwa reaktory atomowe w Dubnie na Ukrainie niedaleko Lwowa, blisko polskiej granicy. Uważnie baczcie jak obecne 4 zabobony ,te 4 komety zapiszą się w losach świata w najbliższym czasie!

 
 

Portret użytkownika martino2008

  znowu zaczną spadać

 
znowu zaczną spadać asteroidy pozostawiające po sobie dwie równolegle smugi dymu i widowiskowo eksplodujące .
Oczywiście o takiej asterjioidzie poinformują odrazu wszystkie medyja coby niebyło żadnych niedomówień .
 
Kto pamięta katastrofę promu Challenger 
to dopiero była asterojida

Portret użytkownika Leszek

http://swietageometria.info/s

http://swietageometria.info/s/di-Q7NG.jpg
Kilka lat temu zetknąłem się z okładką książki , która opisuje zakodowany w okolicach Rennes-le-Chateau przekaz, odszyfrowany przez jej autorów, którzy twierdzą, że co pewien czas Ziemię "dopadają" meteoryty.

Wygrzebałem nawet kiedyś taki opis:
"Erudite analysis of the message encoded mathematically in the area of Rennes-le-Chateau. This is a spellbinding book, wholly based on a geometrical and trigonometrical analysis of the landmark features of the Rennes-le-Chateau area. Wood and Campbell present a convincing revelation of the encoded message, namely, that mankind faces the threat of periodic cataclysmic destruction from the impact of comets on the Earth.
How did our ancestors come to posess such a detailed knowledge of our Solar System that we have only fairly recently become aware of? Highly recommended! Very rewarding reading material that provides much food for thought."

http://www.amazon.co.uk/Geneset-Target-Earth-David-Wood/dp/1873335032/ref=pd_sim_b_1/280-9397858-8819001

P.S
Jak ktoś zna/ma tę książkę, to może niech coś skrobnie...

Portret użytkownika Takitam

Bo trzeba poważniej

Bo trzeba poważniej podchodzić do przekazów z których można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Na ogół ludzie śmieją się z tej formy pozyskiwania informacji. A w/g przekazów Nibiru minęła ziemię i orbituje w okolicy słońca. Ale to, że ta planeta minęła ziemię nie zmienia sytuacji że za tą rozbitą planetą ciągnie się potężny ogon łomu skalnego o najróżniejszych gabarytach i ziemia dopiero wchodzi w ten rejon. A żeby było jeszcze ciekawiej - planeta Nibiru po okrążeniu naszego Słońca znów z powrotem będzie podążała w kierunku Ziemi i jeśli ją minie - to znów nie minie nas ten ogonek. Będzie więc "powtórka z rozrywki", która tak naprawdę dopiero się zaczyna. Żyjemy w coraz ciekawszych czasach. Jeśli chodzi o NASA, to oni przekazują do ogólnej wiadomości tylko to, na co im pozwolą. Generalnie społeczeństwo nie jest informowane o faktycznym zagrożeniu aby "nie wzbudzać paniki". A rosyjscy naukowcy wbrew pozorom nie są trzymani "za mordę" tak jak ci z NASA i bardziej informują ogół co się święci. Pożyjemy - zobaczymy.

Portret użytkownika Zahi

W tych wszystkich teoriach za

W tych wszystkich teoriach za równo spiskowych jak i dotyczących ruchu ciał niebieskich większość zapomina o tym że Ziemia prócz tego że kręci sie wokół słońca i własnej osi, jest też w bezustannym ruchu w przestrzeni naszej galaktyki a to samo by tłumaczyło jak mali jesteśmy w porównaniu z tym gdzie jesteśmy...dlatego każde pie......nie głupot przez co raz to innych naukowców z du....y wziętych dowodzi tylko jednego...a mianowicie że i tak gówno wiemy. Więc czy to ocieplenie czy wybuch wulkanu czy upadek asteroidy to wszystko jest tylko przepuszczeniem i zgadywaniem na zasadzie wywodów Pana Krzysztofa J. którego uważa się za jasnowidza...więdz czy to jasnowidz czy naukowiec i jeden i drugi albo trafi albo nie...tak samo z Wami ludziska...czy będziecie wierzyć w jedno czy drugie i tak warto pamiętać o tym że zagraża Wam tzrecia rzecz Smile i czy skierujesz głowę w niebo czy w Ziemię to niebezpieczeństwo zawsze będzie tam gdzie się go najmniej spodziewasz. Co jest też prawdą i moim ulubionym powiedzniem. Pozdrawiam i chciał bym by Wasz język nienawiści oraz ciągłe przekomarzanie się kto jest mądrzejszy wreszcie przestało być problemem w rozmowach międzyludzkich. Prócz kilku normalnie myślących tutaj ludzi reszta mnie irytuje i powoduje że co raz rzadziej chce mi się coś napisać. Bo czytając Wasze wywody i pie....lenie to nic tylko nakopać Wam do dupy. Ten kto wie że to się jego niedotyczy zrozumie że to nie do niego :) 

Guardian Angel
"Prawdziwy wróg ukryje się tam gdzie się go najmniej spodziewasz"

Portret użytkownika devoratus

Nie wiem czy zasługuję na

Nie wiem czy zasługuję na nakopanie do dupy, czasem pewnie też :)
Mądry post, fajnie byłoby gdyby ludziska go przeczytali i stosowali na codzień.
 
Prawdą jest, że niewiele wiemy, ale prawdą też jest to, że ilość pewnych zjawisk znacząco rośnie i to każe nam spodziewać się kłopotów, jeśli ten trend się utrzyma.
 
 
 

 

 

Strony

Skomentuj