Według rosyjskich ekspertów w 2030 roku rozpocznie się nowa epoka lodowcowa

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Monitorowanie cyklicznej aktywności słonecznej pozwoliło naukowcom stwierdzić, że do roku 2030 świat może wejść w okres ochłodzenia, który można nazywać małą epoką lodowcową. Podczas spotkania w walijskim mieście Llandudno, profesor Walentyna Żarkowa (Bалентина Жаркова) przedstawiła wyniki swoich badań, z których wynika, że czeka nas cykl słoneczny, który zmniejszy aktywność słoneczną do minimum.

 

Rosyjska badaczka twierdzi, że między 2030 i 2040 rokiem nastąpi 26 cykl słoneczny, który przyniesie ze sobą ochłodzenie klimatu bez precedensu w ciągu ostatnich 300 lat mrozów. Zdaniem Żarkowej ten 26 cykl słoneczny będzie miał dwie fazy, które będą swymi lustrzanymi odbiciami. Każda z nich będzie miała własny szczyt aktywności po przeciwnych półkulach Słońca.

 

Ich współistnienie będzie podobno katastrofalne, ponieważ zneutralizują się nawzajem i będą powodowały, że aktywność słoneczna będzie miała tendencję dążenia do zera. Rosyjscy eksperci twierdzą, że doprowadzi to do nowego minimum Maundera, a pierwsze tego efekty widzieliśmy ostatnio podczas wyjątkowo długiego okresu. Według Rosjan ich obliczenia mają dokładność 97%.

 

Warto przypomnieć, że już w grudniu 2013 roku w czasopiśmie Nature Geoscience opublikowano wyniki badań naukowców z Uniwersytetu w Edynburgu. Według nich brak aktywności Słońca podczas cyklu słonecznego to zapowiedź tego, że należy się spodziewać bardzo niskich temperatur na Ziemi.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dr F

Moje zdanie jest takie, że g…

Moje zdanie jest takie, że g… będzie a nie epoka lodowcowa. Po prostu ktoś się uparł żeby  płacić, więc musi być podatek, ale od czego? Najlepiej od pogody i chcą to za wszelką cenę przepchnąć. Popatrzcie na to tak, jak człowiek, który  nie jest w stanie przewidzieć w 100% pogody jaka będzie za tydzień, znał będzie pogodę za 15 lat? Czy słyszał ktoś z was, kiedyś prognozę ze np. za rok będzie upalne lato? No jakaś bzdura skąd oni to biorą z fusów czy może z kart? Inny przykład w latach 90 ubiegłego wieku w szkołach, dzieci były uczone o dziurze ozonowej, ze w naszych czasach nie da się wyjść na słońce bo zabiją nas promienie UV a opalanie to będzie czyste samobójstwo. Nic takiego się nie dzieje ludzie się opalają jak się opalali i nikt od tego nie umiera. Nawet więcej odkryto, że słonce ma wręcz pozytywny wpływ na człowieka. Moje zdanie jest takie, ze te wszystkie pseudobadania to taki straszak na ludzi jakim kiedyś była tzw „kara boska” i tyle w tym temacie. 

Portret użytkownika Obserwator 2

Ciekawe, co ci ruscy naukowcy

Ciekawe, co ci ruscy naukowcy tym razem pili. Przecież według ich wcześniejszych prognoz epoka lodowcowa miała się zacząć od lata 2014 i wyszedł jeden wielki bzik. Tak samo według ruskich naukowców 5 tygodni po ichniej Wielkanocy miał wybuchnąć Yellowstone. I co? I wyszła jedna wielka lipa. Chyba mają albo za słaby, albo za ciepły spirytus, bo im szkodzi i bzdety wymyślają.

Portret użytkownika syriues

To po co zapylaja chmury na

To po co zapylaja chmury na niebie?Ziemia jakos sie nieciekawie chlodzi
moze z powodu Oleju,ze go malo?
Aktywnosc wulkaniczna spowoduje ,ze samoloty przestana latac.i wtedy bedzie ciemno przez kolejne miesiace.
Zrobi sie zimno
Przyjdzie zlo,smierc i zaglada
Jezeli sztuczna to biada temu kto ja wymysla
Bog nie powiedzial ,ze chce nas zabic.A oczyscic i dac zycie wieczne
Wydaje mi sie ,ze czlowiek jakos da rade.przezyje.Schowa sie do jaskin jak tysiace lat temu.
Nieliczni moga przetrwac.ale jaka jest zaplata za takie przetrwanie?CZy nie lepiej poczekac,az stad odlecimy?Mysle,ze jest to mozliwe.Ktos nad nami czuwa.I tylko cud nas dzieli od nieszczescia
Zlodowacenie jest tak samo mozliwe jak wypalenie
Slonce moze nagle ekspodowac i poslac w strone nas nieciekawe rzeczy.

Portret użytkownika ren

Valentina Zharkova is a

Valentina Zharkova is a Professor in Mathematics at Northumbria University. She has a BSc/MSc in Applied Mathematics and Astronomy, a Ph.D. in Astrophysics, certificate in project management.
EE Valentina Zharkova Staffprofile 255I am a Professor in Mathematics at Northumbria University. I have BSc/MSc in Applied Mathematics and Astronomy, a Ph.D. in Astrophysics, certificate in project management.
I graduated from the National University of Kyiv, Ukraine in 1975 with a BSc/M.Sc. first class with distinction degree in Applied Mathematics and Physics (joint honours). In 19I75-1978 worked as Junior researcher at Physics and Applied Maths Department, then moved to the Solar Division of the Main Astronomical Observatory, Kyiv, Ukraine for my Ph.D. studies in Applied Mathematics/Solar Theory. After successfully defending my thesis in non-LTE radiative transfer entitled “Hydrogen emission in quiescent solar prominences with filamentary structure”, I worked at Space Science Laboratory, Physics Department, National University of Kyiv as junior researcher, lecturer/researcher senior lecturer/senior researcher (1978-1994). In 1992 I joined the Astronomy Group of Glasgow University as the Senior Royal Society visitor, then a Research Fellow (1993-1999). In 2000 I became a Lecturer at the University of Bradford, in 2002 I was appointed to a Reader and in 2005 to a Professor in Applied Mathematics. From September 2013 I joined the Northumbria University as a Professor in Mathematics.
https://www.northumbria.ac.uk/about-us/our-staff/z/professor-valentina-zharkova/
http://www.researchgate.net/profile/Valentina_Zharkova/publication/266799418_PREDICTION_OF_SOLAR_ACTIVITY_FROM_SOLAR_BACKGROUND_MAGNETIC_FIELD_VARIATI...
 

Portret użytkownika keri

Moje badania wskazują (mają

Moje badania wskazują (mają dokładność z prawdopodobieństwem 1), że monitorowanie aktywności słonecznej przez nałukofców i ich badania Słońca, nie pozwalają im na określenie jaki będzie cykl słoneczny.
Ostatnie pewne/zanotowane maksimum słoneczne było pod koniec 2000r i nałukofcy do dzisiaj nie wiedzą, czy kolejne maksimum słoneczne było w 2014 czy jeszcze nie, kraczą o nim od 2011 stale przesuwając. Oczywiście padł durny wymysł o cyklu 11-letnim.
Nałukofcy nie mają pojęcia o naturze Słońca. W bzdury, ze we wnętrzu Słońca zachodzą procesy, które powodują, że Słońce jest takie gorące nikt już nie wierzy, choć tytułów naukowych nikt nie stracił za to oszołomstwo.
Merkury ma oblodzone bieguny, choć jest najbliżej Słońca. Co za wstyd, nałukofce tego nie potrafią logicznie wytłumaczyć.
Komety (z lodu) przelatują blisko Słońca i nie znikają stopione. Obciach specjalistóf.
Aktywność Słońca zależy od centrum Galaktyki.

Portret użytkownika Miqi

WItam,   zastanawiam się

WItam,
 
zastanawiam się tylko skąd Ty wiesz że Merkury ma oblodzone bieguny i skąd wiesz że komety przelatują blisko słońca bez skazy? Od tych samych naukofców - nie chcę wywoływać burzy w szklance wody, ale wszystko to opiera się na teorii - szczerze mówiąc tego chyba nie wie w 100% nikt?
 
Pzdr
 
Miqi

Strony

Skomentuj