Według rosyjskich ekspertów Azja pęknie w miejscu Bajkału i powstanie nowy ocean

Kategorie: 

Źródło: NASA

Syberyjscy geolodzy twierdzą, że za około 20 mln lat Eurazja - największy kontynent planety - zostanie podzielona na dwie części. Zdaniem rosyjskich naukowców, separacja będzie przebiegała przez największe słodkowodne jezioro na Ziemi, czyli na Bajkale. 

 

Pracownicy Instytutu Geologii i Mineralogii Sobolewa, jak również eksperci z Państwowego Uniwersytetu w Nowosybirsku są przekonani, że to właśnie Bajkał jest miejscem gdzie w odległej przyszłości będzie ocean.

 

Rosyjscy naukowcy od dawna studiują historię Bajkału, zmiany tektoniczne zachodzące w niej oraz badają towarzyszące temu procesy i akumulację osadów w strefie Ryftu Bajkalskiego. Strefa ta to tak zwany rów tektoniczny, w tym wypadku o długości około 1500 kilometrów i rozciągający się z północnego wschodu w kierunku południowego zachodu. 

Z daniem naukowców Strefa Ryftu Bajkalskiego, powoli, ale systematycznie rośnie, a za około 20 milionów lat doprowadzi do tego, że Eurazja zostanie dosłownie podzielona na dwie części. To pierwszy raz gdy sformułowano podobne prognozy względem Bajkału. 


Eksperci spekulują, że zniknięcie Bajkału - największego naturalnego zbiornika słodkiej wody na Ziemi - może znacząco wpłynąć na przyszłe życie ludzkości. Będziemy się tym martwić o ile oczywiście do tego czasu, na naszej planecie przetrwa jakaś cywilizacja.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"Według rosyjskich ekspertów

"Według rosyjskich ekspertów to będzie. Może będzie ? " No dobrze gdzie Krym a gdzie Rzym ?! Ale poruszę ten temat bo, jakoś tylko o "Tyle Maryni" na Zmianach na Ziemi.Rosja według przepowiedni (III fatimskiej)  stanie się PASTERZEM NARODÓW.Nie wiem czy to prawda ? Widzę jednak po analizie całości,że to właśnie w tym kierunku zmierza Rosja.Tam gdzie Rosja Zło truchleje Bóg sie rodzi Smile Tak !  ....i czy mam racje ? Albo mi sie tylko widzi zwidami onuc moczonych w spyrolu? 

Portret użytkownika Nie ekologicznie

Za 20 mln lat... To muszą być

Za 20 mln lat... To muszą być wybitne syberyjskie geologi. Też chętnie przytuliłbym wcale nie małą pensję "naukowca" tego kalibru i zaserwował opinię nawet najbardziej absurdalną. P.S: Czy ktoś czytał ten artykuł przed publikacją?

Portret użytkownika Posejdon36

No super ino po co nam to

No super ino po co nam to wiedzieć za tyle lat dzieci naszych dzieci nie będą żyć a może i nawet będzie 3 wojna światowa albo ufo nas porwie albo ziemia przekształci się w taki mars lub księżyc bez życia . Kogo to obchodzi, za 20 mln lat może nie być ziemi po co wogóle o tym pisać? lepiej napisać co będzie za 2,3,5,10 lat.

Skomentuj