Według raportu ONZ w zeszłym roku na Ziemi głodowało o 10 milionów ludzi więcej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W ciągu ostatnich trzech lat  problem głodu na świecie nadal nie został rozwiązany. Powoli, ale systematycznie zwiększa się liczba osób, którym brakuje żywności. Z ostatniego raportu ONZ  wynika, że ilość osób głodujących na świecie wzrosła o 10 milionów.

 

W ubiegłym roku, dostępu do wystarczającej ilości żywności nie miało na świecie aż 820 milionów ludzi. Sytuacja jest najbardziej alarmująca w Afryce. Na tym kontynencie problem głodu istnieje nieprzerwanie od wielu dekad i niestety cały czas problem narasta i to najszybciej na świecie.

 

Mimo to najwięcej niedożywionych ludzi mieszka w Azji, bo aż pół miliarda. Wraz z Afryką oba te kontynenty odpowiadają za zdecydowaną większość przypadków głodu na świecie. Najwięcej głodnych ludzi notuje się w krajach, w których doszło do spowolnienia gospodarczego, albo w tych, które są w dużym stopniu zależne od międzynarodowego handlu surowcami. 

Paradoksalnie, jednocześnie z problemem głodu, tempa nabiera problem otyłości. Liczba osób z nadwagą wzrasta we wszystkich regionach uważanych za rozwiniętych gospodarczo. Nadwaga dotyczy zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym. W 2018 roku u aż 5,9 procent dzieci w wieku poniżej pięciu lat stwierdzono nadwagę.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dd

Możliwości są dwie.

Możliwości są dwie.

1. Jedzenie powinno być przydzielane racjami proporcjonalnie do danego organizmu (inna porcja dla sportowaca, inna dla murarza a inna dla księgowego) - ale to tylko w świecie NWO.

2. W krajach głodujących należy przekonywać do kanibalizmu.

Portret użytkownika MiamiVibe

Ludzkość przypomina szarańczę

Ludzkość przypomina szarańczę, która wyekploatuje wszystko wokół, a potem padnie bo nic nie zostanie, a chce kosmos podbijać i analogicznie znowu niszczyć inne światy, właśnie po to jest ciało fizyczne, aby nas tu trzymać. Zrównoważony przyrost i wynikający z niego dobrobyt to kwestia wysokiej świadomości, współpracy a nie prymitywnego popędu, czy metod krwiożerczych elit typu >500 mln ludzi< lub wojny. 

W przypadku Afryki niech w końcu skończy się maksymalna eksploatacja jej przez mocarstwa, trzeba tych ludzi nauczyć podstaw rolnictwa, budownictwa, wprowadzić antykoncepcję, przestać uzależniać od ciągłych, darmowych dostaw pożywienia oraz najważniejsze wybić patologię w postaci watażek czy innych grup paramilitarnych, które terroryzują tamtejszą ludność, a wtedy poradzą sobie i rozkwitną. Niestety to niemożliwe, bo wtedy nie będzie zysków.

Portret użytkownika euklides

Najpierw trzeba wybić naszą

Najpierw trzeba wybić naszą patologię, bo nasz rząd doprawdy niczym nie różni się od bandziorów. Tyle tylko, że kradzież nazywa opodatkowaniem, masowe mordy wojną, a zbrodniczy regulamin tego obozu koncentracyjnego w którym żyjemy prawem.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Przestań zwalać na ludzkość..

Przestań zwalać na ludzkość... To korporacje sterują i manipulują ludzkimi żądzami tworząc społeczeństwa konsupcyjne. Ja tam mogę mieć samochód z ub. wieku, byleby był sprawny i abym zawsze dojechał nim do celu... I może miec szyby na korbkę... Ale hołota rozbudzona przez korporacje chce ciagle miec coś nowego i lepiej błyszczącego.. Na hołotę przyjdzie czas zagłady, ale nam może się uda ocaleć...

Portret użytkownika MiamiVibe

To ludzie są korporacjami, to

To ludzie są korporacjami, to oni ją tworzą, same z siebie się nie pojawiły znikąd. Sam także niewiele posiadam i jest mi z tym dobrze, natomiast sam zwaliłeś na ludzkość, nazywając ją hołotą, bo chyba mi nie powiesz, że to zwierzęta dewastują planetę aby posiadać co rok prymitywny nadajnik z namalowanym, obgryzionym jabłkiem Smile

Portret użytkownika Illuminat13

u nas w polsce tez jest nie

u nas w polsce tez jest nie lepiej patologia w 80 procentach sie rozmnaza niszowe geny przekazywane z matki palaczki alkocholiczki po ohp i ojca cpuna po zawodowce niczego madrego nie stworza Niech jeszcze dadza dwa tysiace plus to za prad ku..wa bede placil nie dwie stowy ale piec a stowka sobie dupe podetre w biedronce

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Strony

Skomentuj