Według raportu ONZ, w 2014 roku liczba wysiedleńców na całym świecie wynosiła niemal 60 milionów osób

Kategorie: 

Tureccy uchodźy - źródło: Timothaus/Creative Commons/CC-BY-SA-2.5-DE
Każda wojna jest katastrofą i w pierwszej kolejności dotyka zwykłych mieszkańców danego kraju. W większości przypadków ludzie wolą spakować walizki i uciec za granicę aby ratować swoje życie. Według raportu ONZ, w 2014 roku niemal 60 milionów osób zmuszonych było żyć daleko od swojego miejsca zamieszkania.

 

Dokładna liczba wysiedleńców w zeszłym roku wynosiła 59,5 miliona osób. Są to ludzie, którzy uciekli ze swojego kraju w wyniku wojny lub prześladowania oraz zostali przesiedleni do innego regionu. Dotyczy to więc przede wszystkim mieszkańców Syrii, Iraku, Libii czy Ukrainy. Liczba ta rośnie dramatycznie, gdyż w 2013 roku była mniejsza o ponad 8 milionów.

 

W raporcie zaznaczono, że niemal 20 milionów ludzi opuściło swój kraj w obawie przed wojną, ponad 38 milionów osób zostało przesiedlonych wewnątrz państwa a prawie 2 miliony kolejnych oczekuje na azyl. Stwierdzono że ponad 50% uchodźców to dzieci. Można spodziewać się że liczba wysiedleńców w następnych latach wciąż będzie dramatycznie rosnąć, ponieważ świat nawet nie próbuje rozwiązać problemów w krajach, gdzie wojny zostały wywołane z pobudek politycznych.

 

 

Źródło: http://www.bbc.com/news/world-33178035

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Pamiętajmy – nigdy ŻADNEJ

Pamiętajmy – nigdy ŻADNEJ WOJNY! Zwłaszcza napastniczej z silniejszym! Może to brzmi cynicznie, ale nie prowadzi się wojen tam, gdzie można tylko stracić! Trzeba być bowiem skończonym idiotą, żeby dzisiaj na poważnie rozważać konfrontację z Federacją Rosyjską, zwłaszcza że ona sama pragnie zachowania dotychczasowych relacji!..."
https://obserwatorpolityczny.pl/?p=32968

Portret użytkownika achiles

patrzcie RODACY, BYŚMY I MY

patrzcie RODACY, BYŚMY I MY ZA CHWILE, NIE BYLI TAKIMI UCHODŹCAMI ponieważ, należy już teraz mieć świadomość, że:
Kaczyński - Duda, Kowal, Komorowski -Schetyna, Siemoniak, czy też Kukiz. Oni wszyscy są i grają w tej samej drużynie , chociaż przed Polakami odgrywają różne role, a łączy ich jedno: służalczość wobec zaoceanicznego amerykańskiego " hegemona" i ślepa wrogość /rusofobia/ wobec Rosji i Rosjan /Słowian/. dobrze to opisał i wyjaśnił śp. generał Sławomir Petelicki

Śp. generał Sławomir Petelicki powiedział, cytuję :

“Ja zostawiam na boku spór na linii Donald Tusk – Jarosław Kaczyński, czy wcześniejszy spór Donalda Tuska z Lechem Kaczyńskim, bo to jest amerykański wrestling, na który frajerzy kupują bilety, licząc że któryś z zawodników zrobi sobie krzywdę, a to są zapasy tak ustawione, że nikt sobie krzywdy zrobić nie może.”

źródło : http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/gen-krytykuje-rzad-to-oni-sa-winni-katastrofy/zby1m

Cytuję również komentarz do tej wypowiedzi Andrzeja Szuberta prowadzącego blog Opolczyk.pl :

"No cóż – Petelicki zdradził publicznie jedną z największych tajemnic naszego szabrowanego baraczku – a więc, że domniemana “walka” PO i PiS – bliźniaczych kibuców – jest hucpą i politycznym igrzyskiem dla odmóżdżonych tłumów".

źródło : http://opolczykpl.wordpress.com/2012/06/21/sprawy-gen-petelickiego-cd/

Aktualnie w Polsce w ramach wojny informacyjnej prowadzona jest jawna i ukryta kampania propagandowa mająca wynieść do władzy PIS i inne antyrosyjskie ugrupowania oraz ich celebrytów. Kampania ta prowadzona jest pod złudnymi na pierwszy rzut oka biorąc pięknymi hasłami wprowadzenia w Polsce demokracji bezpośredniej / JOW-ów/ , które tak de facto doprowadzą do faszyzacji Polski, czy też pod równie chwytliwym hasłem dojścia do władzy w Polsce ludzi młodych /lipa na kółkach/, których utożsamia się probanderowskim Kukizem :

https://www.youtube.com/watch?v=rhHAUiFLeWg

https://www.youtube.com/watch?v=4Uf3AUVK8NQ&feature=share

Polacy !!! Nie dajcie się kolejny raz oszukać, I TO ŚMIERTELNIE TYM RAZEM!!!

Portret użytkownika achiles

Bo i o to chodziło SZATANOM,

Bo i o to chodziło SZATANOM, wypędzić wszystkich niechciany, tam, gdzie żyją dotąd, by później zasiedlić tamte rejony, przez swoich, bardziej potulnych i prostych, do kontrolowania. Tak zrobili z INDIANAMI, ZAMYKAJĄC ICH W REZERWATACH, tak uczynili z niechcianymi na ROPONOŚNYCH TERENACH, wypędzając ich na ALASKĘ. Ale czego się można więcej było, po nich spodziewać, skoro ich potomkowie, kiedy jeszcze byli EUROPEJCZYKAMI, TEŻ NIE BYLI CHCIANI W SWOICH OJCZYSTYCH KRAJACH, wiec tam zostali wygnani, a ich potomkowie przejęli tą metodę i ja konsekwentnie dalej prowadzą, z tą tylko odmianą, by obecnie WYPĘDZANYM, NIGDZIE ZBYT DOBRZE, NIE BYŁO SIĘ DANE POCZUĆ. TO TAKI ICH SWOISTA ZEMSTA, ZA ICH WYGNANIE, dla niektórych udane, nadmienić należy
.I pewna mała anegtota o J. Ochojskiej kiedy jak się zaczynały BIAŁE KONWOJE DLA DONBASU, łaziła, kuksztykała, od studia, do studia MEDIÓW MĘTNEGO NÓRTU i mówiła: że to nie POMOC HUMANITARNA, ŻE TO OZNAKA WROGOŚCI I NIECNE CELE BYŁY, i że tylko ona wie, jak pomoc nieść należy, za CIA KASĘ ( to już moja dygresja ). Teraz po upływie już roku prawie wiemy sami doskonale, a ja i wówczas to wiedziałem, że to jest i była prawdziwa pomoc, dla tamtych LUDZI MORDOWANYCH I OGRABIANYCH, PRZEZ BANDEROWCÓW I ICH PANÓW, a ta pani, na potępienie jedynie zasługuje i reset jej dotychczasowych INTERESOWNYCH HUMANITARNYCH WYPADÓW, DO DARFURU I NA INNE KRAJE, gdzie SZATANY RZĄDY OBALAŁY, w ten, czy inny sposób. 

Portret użytkownika achiles

Służba Prasowa Donieckiej

Służba Prasowa Donieckiej Republiki Ludowej informuje, że dzisiaj rano granicę z Rosją przekroczył trzydziesty konwój humanitarny zorganizowany przez Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych Federacji. 

Na przejściu granicznym konwój został sprawdzony przez pracowników ukraińskiej delegacji Służby Granicznej, po czym część transportu odjechała do Ługańska, a część w stronę Doniecka. 

Konwój składa się ze stu ciężarówek przewożących tysiąc ton pomocy humanitarnej
Za: Noworosja Walcząca

Portret użytkownika rok2016

USA robią bałagan na świecie,

USA robią bałagan na świecie, niszczą całe kraje i "produkują" meigrantów. A to może dopiero być początek. W UE istnieją gazoporty zdolne przyjąć niemal 200 mld m3 gazu, czyli nawet więcej niż UE potrzebuje, one stoja puste, po co wiec je budowano korzystając z dotacji unijnych? Ano może po to że jak USA uderzą na Rosję i ta odetnie dostawy do USA będą miały potezny rynek zbytu dla swojego gazu i ich zadłużenie stopnieje a firmy zarobią. Nic nie dzieje się bez pzyczyny. Każda wojna wybucha bo ktoś miał w tym interes.

Skomentuj