Według raportu NOAA, zmienność klimatu nasila się

Kategorie: 

Źródło: Internet

Amerykańska agencja NOAA (National Oceanic and Atmospheric Agency) wydała nowy raport zatytułowany "Stan klimatu w 2013 roku." Dokument powstał na podstawie informacji dostarczonych przez 425 naukowców z 57 krajów. Wynika z niego, że zmiany klimatu postępują teraz o wiele szybciej niż kiedykolwiek wcześniej w historii współczesnej cywilizacji.

 

Najważniejsze punkty raportu wskazują na szereg konkretnych zjawisk świadczących o zmianach klimatu. Naukowcy starali się na szczęście skupić tylko na faktach nie siląc się na sugerowanie przyczyn tych zdarzeń.

 

Po pierwsze potwierdzono, że emisja gazów cieplarnianych nadal rośnie. Tym bardziej idiotyczne jest zarzynanie polskiej gospodarki w imię oszczędzenia emisji gazów będących skutkiem spalania węgla. Zdaniem NOAA stężenie CO2 osiągnęło w 2013 roku rekordowy poziom i w maju 2013 po raz pierwszy przekroczyło 400 ppm. To, czego zapomniano dodać w raporcie, to fakt, że to dobra wiadomość dla ziemskiej roślinności, która dzięki temu będzie rosła bujniej i taki skutek też jest obserwowany.

Kolejny wniosek jest dość zabawny, bo uczeni stwierdzają, że powierzchnia Ziemi nagrzewa się, ale lokalnie, a średnio mamy słynną pauzę, czyli brak globalnego ocieplenia przez przynajmniej ostatnie 15 lat. Jednak w niektórych miejscach jest zauważalnie cieplej np. dla Australii, zeszły rok był najgorętszym w historii, w Argentynie - drugim w historii cieplnych rekordów, a w Nowej Zelandii trzeci z kolei.

 

NOAA zwraca też uwagę na wzrost temperatury powierzchni morza. Pomiary z zeszłego roku plasują go w pierwszej dziesiątce najcieplejszych lat dla temperatury wody w morzach i oceanach. Badania wskazują podobno również na stałe podnoszenie się poziomu morza. Podobno w ostatnich dekadach globalny wzrost poziomu morza wynosił 3,2 milimetra rocznie (± 0,4 mm), a tendencja utrzymywała się również w 2013 roku.

 

Raport NOAA wypowiada się też na temat dystrybucji lodu w Arktyce, która pozostaje na niskim poziomie z powodu podwyższonych temperatur. Ponadto, temperatura na głębokości 20 metrów, w wiecznej zmarzlinie Alaski była w 2013 r. najwyższa w historii. Jednak Arktyka nie jest jeszcze odpowiednio ciepła, aby można tam było uruchomić drogę dla żeglugi. Poza tym nawet jeśli na północy jest nieco cieplej to z drugiej strony globu ilość lodu morskiego na Antarktydzie zauważalnie wzrosła.

Naukowcy zwracają też uwagę na ekstremalne zjawiska pogodowe, które stają się coraz bardziej niszczące. Jako przykład podano prędkość tajfunu Haiyan, która była najwyższa w historii tropikalnych cyklonów - 315 km/h trwające w porywach dłuższych niż minuta. Taki tajfun nie tylko niszczy wszystko, ale dosłownie orze całą ziemię zrywając jej warstwy. To dlatego zniszczenia na Filipinach były ogromne.

 

Raport NOAA z pewnością nie dowodzi tego, że człowiek zniszczył klimat na Ziemi, ale być może taka była jego intencja nie wprost. Wszystkie te zjawiska można określić ogólnym pojęciem: zmienności klimatycznej. Jest to proces oczywisty i wielokrotnie udowodniony. Przyczyny tych zmian tkwią przeważnie w uwarunkowaniach naturalnych takich jak zmiany aktywności słonecznej, orbity Ziemi, czy wulkanizmu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

  Jak się pompuje w atmosfere

 
Jak się pompuje w atmosfere gigawaty z różnych HAARPów bo pan pojeb chce rządzić całym obiecanym światem podgrzewając mikrofalowo to i owo to to co podgrzano z uwagi na barierę CHEMTRALSową oddaje energię spowrotem Ziemi podgrzewając ją lokalnie i powodując znane z TV disastery.
 
Ale to wina panów z pojebem czekających na świniopasa mashiacha iż klimat wariuje. Dawniej jak ziemia była wolna od nazizmu i żydów klimat był RAJSKI. To oni go zniszczyli poszując władzy bo sobie uroili iz są "wybrańcami".
 
Nikt ich nie wybierał.
 
 

Portret użytkownika anulka

he, nie trzeba byc z NOAA

he, nie trzeba byc z NOAA żeby to wiedzieć i widzieć?! Chyba wszyscy dookoła widzą? Czy się mylę? Ale to jest cykl. Wszystko tutaj ma swoje cykle. Zyjemy w czasie tych przemian i nasze dzieci też doświadczą tego jeszcze dotkliwiej.... 

Portret użytkownika jur f

POTREBNE "DUŻE JAJA".

POTREBNE "DUŻE JAJA". Niestety nasz jaśnie oświecony Pinokio i jego kolo Prezio Żyrandol "mają ORZESZKI" i nie wymówią Układu CO2. Wybaczcie że zachaczyłem o politykę. Ale polityka i rządzący nami, wybrani chyba przez "ruskie serwery" to NASZE ŻYCIE. To ustawy i "deal w Sowie" decydują ile mamy kasy w portfelu, ile płacimy podatków i jaki mamy przyrost miejsc pracy w gospodarce. Chyba już ślepy widzi, że Umowa o CO2 to nie ratowanie Planety, tylko chamskie dorzynanie przemysłu biedniejszych krajów Unii. Potrzebni przywódcy z "JAJAMI" dbający o Polaków i "kochający Polskość".

Portret użytkownika pako1205

Przyczyniły się celowe

Przyczyniły się celowe opryski chemiczne z samolotów,tzw "chemtrails" do zmian klimatu.Ci chorzy ludzie rozpylają ponad 100 tysięcy ton chemii,związków metali,nanopolimery,wirusy i całą gamę równie wspaniałych "dobrodziejstw" dziennie i robią to od przynajmniej dwóch dekad w Europie. Przedstawiam kilka fotek z orbity "pudrowania" Europy,zasiewania chmur,zrzutu chemii,a wszystko dla "naszego dobra",żeby nie za dużo słońca,żeby koncerny farmaceutyczne nie podupadły "lecząc" to,co sami zasiali.

Strony

Skomentuj