Według publikacji w „The Lancet” nie ma sensu podawać trzeciej dawki preparatu przeciw COVID-19

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Podczas gdy większość rządów wprowadza już szczepienia trzecimi dawkami, a prymus Izrael nawet czwartymi, jedno z najbardziej cenionych czasopism medycznych, mocno poddaje w wątpliwość sens takich działań.

Autorzy pracy „Considerations in boosting COVID-19 vaccine immune responses”, stwierdzili, że „sens podawania przypominającej dawki szczepionki jest wątpliwy”, a do tego „potrzebna jest uważna i jawna analiza napływających danych tak, by decyzje były powodowane wiarygodnymi przesłankami naukowymi, a nie politycznymi.”

 

Według zaprezentowanych wyników badań podawanie trzeciej i kolejnych dawek jest niepotrzebne, ponieważ odporność po przyjęciu dwóch dawek jest wystarczająca, a nowe mutacje zasadniczo jej nie obniżają. Badacze ocenili, że zachęcanie do przyjmowania kolejnych dawek tych samych preparatów, podważa ogólne zaufanie do szczepień na COVID-19, jak i na inne choroby.

 

Wnioski z publikacji odbiły się szerokim echem nie tylko w środowisku medycznym, ale także na giełdach. Pfizer, który zakładał, że przez najbliższe lata będzie zarabiał głównie na COVID-zie, dzięki nakazowi szczepień co pół roku, stracił na wartości 2,5%, Moderna 5,5%, a BioNTech prawie 7%.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

 

Portret użytkownika ​euklides

Jest jeszcze jeden fenomen,

Jest jeszcze jeden fenomen, który obserwuję, a który można wyłapać także z tych postów. Jest znacznie więcej wyszczepionych kobiet niż mężczyzn. Potwierdza się, że kobiety są bardziej podatne na sugestię, gorzej analizują fakty i niechętnie rozważają długofalowe następstwa oraz efekty uboczne. Tak więc Szczepanka, a nie Szczepan....

Portret użytkownika 777

Podeptanie wolności, krok w

Podeptanie wolności, krok w stronę obowiązkowych szczepień i testów, a także ogromnego rozszerzenia zakresu przymusowej kwarantanny, wzniecanie konfliktów społecznych, prowokowanie donosicielstwa, wielkie dziury w systemie odszkodowań za powikłania poszczepienne – takie potencjalne zagrożenia wymieniają krytycy rządowego projektu nowelizacji ustawy o chorobach zakaźnych. Głosowanie ma odbyć się już w najbliższy czwartek.

Państwo wchodzi w obszary, do których nie ma wstępu. Powinniśmy przecież bazować na Konstytucji RP i zasadach w niej zapisanych. A nowelizacja jest niejako łamaniem kołem zasad demokratycznego państwa i wszystkich jego podstaw, które są (…) powiązane z kwestią wolności, godności i decydowania o sobie – skomentowała projekt dla „Naszego Dziennika” poseł Anna Maria Siarkowska.

– Mamy do czynienia ze zbiorem bardzo niepojących zapisów, które nie dość, że uderzają w wolności obywatelskie, to w moim przekonaniu są także szykowaniem gruntu pod kolejne zmiany, np. wprowadzenie obowiązkowości szczepienia na COVID-19. Poza tym te pomysły przyczynią się do jeszcze mocniejszego skonfliktowania i podziału społeczeństwa na zaszczepionych i niezaszczepionych, którzy zasługują na społeczny ostracyzm – dodał mecenas Arkadiusz Tetela.

Krytycy nowelizacji wymieniają jej liczne wady.

Testy na obecność wirusa mają być wykonywane nie tylko po to by wykryć lub rozpoznać chorobę, ale też aby wykluczyć zakażenie. Oznacza to, że możemy być zmuszani do wykonania testu nawet bez wyraźnych wskazań takich jak kontakt z osobą chorą czy zakażoną bądź objawy chorobowe. Obligatoryjnym testom mogą podlegać wszyscy przebywający na obszarze objętym pandemią. Czyli de facto – ogół populacji.

– Jeżeli odmówimy zgody na test, to możemy trafić na 30-dniową kwarantannę z możliwością jej wydłużenia. Jeśli nie wyrazimy zgody na kwarantannę, to odpowiednie służby mogą nałożyć grzywnę, mającą umocowanie w ustawie, nawet do 30 tys. zł – mówi ND mec. Arkadiusz Tetela.

„Ważnym elementem, na który zwraca uwagę Anna Maria Siarkowska, jest wprowadzenie obowiązku donoszenia na rodziców, którzy nie szczepią swoich dzieci zgodnie z kalendarzem szczepień. – Taki raport musi składać lekarz podstawowej opieki zdrowotnej do powiatowego inspektoratu sanitarnego. Pojawia się też naturalne pytanie: czy do tego programu szczepień za chwilę nie dojdzie szczepienie na SARS-CoV-2? – podnosi poseł” – czytamy dalej.

Krytycy nazywają tworzony przez państwo Fundusz Kompensacyjny Szczepień Ochronnych „karykaturą”. Pomija on na przykład… powikłania prowadzące do śmierci pacjenta. Odszkodowania nie byłyby wypłacane też w przypadku hospitalizacji spowodowanej COVID-19. – Jeśli pacjent się zaszczepi, a krótko po zaszczepieniu trafi do szpitala z powodu zakażenia wirusem, to nie będzie mógł się ubiegać o świadczenie kompensacyjne – wyjaśnia gazecie Anna Maria Siarkowska.

Redukcja bytu do popędu seksualnego? Neokomuna dąży do permanentnej rewolucji | dr A. Ciborowska

https://www.youtube.com/watch?v=32_qKk0DIgE

Portret użytkownika ​euklides

Tak jakby był sens podawać

Tak jakby był sens podawać pierwszą i drugą... Jedyna opcja to odebranie tytułów naukowych nieukom i wsadzenie do więzień. A barany powinny być pozbawione prawa głosu. Debile muszą zostać pozbawieni wpływu na kwiat ludzkości. Inaczej przyszłość gatunku rysuje się w czarnych barwach.

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika ​euklides

Wystarczyło nie nosić

Wystarczyło nie nosić maseczek.... To był wielki test, dlatego Dupa tak cieszył japę kiedy większość poliniaków założyła namordniki wierząc ślepo w przekaz Kurwskiego... Pato-politycy są opętani przez wuj wie co i chcą posłać na dno jak najwięcej osób. Niestety, wielu upadnie, także prawych.

Portret użytkownika inzynier magister

reżim medyczny działa na

reżim medyczny działa na polecenie enuwowskich loży diabła, a te można pokonać tylko poprzez katolickie modlitwy do Jezusa Chrystusa ale i poprzez marsze różńcowe Maryi Dziewicy oraz marsze na których są pokazywane duże oblicza Chrystusa ! inaczej ich nie pokonamy!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Tańczący z WILKAMI

Nizinier… miałbyś szczęście

Nizinier… miałbyś szczęście gdybyś się urodził matołkiem… bo wtedy byś odpowiadał z paragrafu dla matołków… więc załapałbyś się na taryfę ulgową! No aleś ty przecież Jenteligentny, bystry, Łuczony, przebiegły, podstępny i bezwzględny NAGANIACZ nieszczęsnych i tępych baranków do waszej obłudnej zwyrodniałej WYTYKAŃSKOmafijnej RZEŹNI… więc łapiesz się na paragraf dla PROFESJONALNYCH OPRAWCÓW… i za każdą oszukaną i zwiedzioną owieczkę poniesiesz adekwatną KARĘ !!!

Udajesz że nie rozumiesz że wasza „ZiejUSA HytrUSA” to jest podły i bezczelny przekręt… ?!!

Prawdziwego CHRYSTUSA którego nie potrafiliście usunąć z ludzkich serc i świadomości musieliście jakoś ukryć i zakryć, więc zrobiliście NAKŁADKĘ czyli program MASKUJĄCY w postaci pustynnego obrzezańca Jezusa vel Jozue /pustynny morderca i zwyrodnialec/… i tą hybrydę czyli plugastwo i obmierzłą ohydę naklejoną na NAJWYŻSZĄ ŚWIĘTOŚĆ żeście jeszcze musieli poprzez wasze pustynne voodoo splugawić zohydzić… czyli osrać najbardziej zwyrodniałą czarną magią… by poprzez uczestnictwo w tych krwawych RYTUAŁACH i ORGIACH, oraz przyjmowanie na siebie ZNAMIENIA BESTII nieszczęsne baranki z własnej woli poprzez te nikczemne praktyki oddawały własne dusze dla tejże zwyrodniałej BESTII na wieczne ZATRACENIE !!!  

I ZAPRAWDĘ POWIADAM WAM kara was nie minie… gdyż poziom waszego ZWYRODNIALSTWA nie ma granic !!!

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,157  - Zbawienie przez kaźń

 https://www.zbawienie.com/wielbienie-martwego-ciala-Chrystusa.htm

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6021/q,Jahwe..Bog.Niszczyciel

A jeśli jakiś baran zwyrodniały powie… że to aż za nadto… że to przesada… że - no jak tak można… że to się w głowie nie mieści itd. … To pytam się – kiedyż to w końcu będziecie mieli dość obrzydłego kanibalizmu… picia krwi… pożerania zwłok… mordowania i cierpienia… kiedy w końcu przestaniecie się tą ohydą upajać ?!!

Już nawet nie chodzi o to co wam robią zwyrodniali okupanci i zwodziciele… bo najgorsze jest to co tępe barany robią sobie samym i swym bliskim !!!

Jeśli ktoś ma mocne nerwy i jest odporny, niech spróbuje obejrzeć do końca te zwyrodniałe produkcje >>>

https://www.youtube.com/watch?v=UPhZlsX_Dl4 - Różaniec do Krwi Chrystusa

https://www.youtube.com/watch?v=Lazs79wrT1I - Czy wiesz co tak naprawdę dzieje się podczas MSZY

www.youtube.com/watch?v=BeWAbUuhARM&t  - Modlitwa zanurzenia we Krwi… > poczytajcie komentarze pod tym…

Czy nareszcie dociera do was w jakim szambie żyjemy… jaki poziom ZBYDLĘCENIA i DEBILIZMU został osiągnięty ?!!

Więc jeśli nadal barany się zastanawiają – za jakie grzechy ONI nam to robią… To niech oglądają i czytają to co zamieściłem dotąd aż pojawię się jakieś skojarzenia i odczucia… jeśli to wogóle możliwe !!!

Strony

Skomentuj