Według prognoz, do 2035 roku zostanie sprzedane 20 milionów samochodów autonomicznych

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Sprzedaż samodzielnych samochodów ma wynieść w 2035 aż 20 milionów sztuk, w skali światowej. Takie wyniki przedstawia najnowszy raport koreańskiego instytutu, badającego gospodarkę oraz handel przemysłowy (KIIET).

 

Samochody autonomiczne mają być przyszłością transportu, mogą identyfikować i omijać przeszkody w trakcie jazdy, rozpoznają kolory sygnalizacji świetlnej oraz znaki drogowe. Na całym świecie przeprowadzane są nadal nowe testy, które mają zapewnić stuprocentowe bezpieczeństwo jazdy dla pasażerów.

Największe firmy, takie jak Google, BMW oraz Merceses-Benz, koncentrują się obecnie na rozwoju pojazdów, które nie wymagają kierowcy. Jednocześnie, rząd Korei Południowej rozpoczął program mający wspierać lokalne firmy w podobnych przedsięwzięciach.

 

Wyniki przeprowadzonego raportu skłoniły władze Korei Południowej do opracowania kompleksowej polityki tworzenia pojazdów bezzałogowych, która ma pozwolić koreańskim firmom na wejście w międzynarodowy rynek samochodów autonomicznych ze swoimi projektami.  

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Crazydriver

Już sobie wyobrażam polskiego

Już sobie wyobrażam polskiego kierowcę, który jedzie autonomicznym autem. Za każdy nietypowy manewr tego auta sypią się ku..wy i chu..e. Poza tym czy będzie takie autonomiczne potrafiło rozpoznać szalone pomysły polskich kierowców? Wątpię! O zasadach jazdy na naszych drogach i próbie ich rozpoznania przez takie pojazdy raczej nie ma co wspominać.

Skomentuj