Według Polskiego Radia, Polska przekazała Ukrainie 200 czołgów T-72 i broń rakietową

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W rozmowie z Polsat News, premier Mateusz Morawiecki potwierdził słowa szefa brytyjskiego rządu Borisa Johnsona o przekazaniu przez Polskę czołgów Ukrainie . Nie ujawnił jednak dokładnej liczby przekazanego sprzętu. Uczyniło to jednak potem państwowe Polskie Radio.

Po pierwszym nieudanym transferze polskich Migów 29 na Ukrainę, który niemal wciągnął w wojnę NATO, wreszcie udało się przygotować jakąś pomoc dla walczącej Ukrainy. Jest to o tyle istotne, że w okolicy Ługańska i Doniecka, rozegra się decydująca bitwa pancerna tej wojny i Ukraina desperacko potrzebuje nowych batalionów czołgów i artylerii rakietowej, aby jakoś przetrwać na polu walki.

 

Ukraińcy otrzymują sprżet wojskowy z wielu krajów świata. Po początkowym okresie niechęci do takich inicjatyw ze względu na ryzyko odpowiedzi Rosji, nagle okazało się, że liczne kraje na świecie zaczęły wspierać Ukrainę jako państwo napadnięte. Transportery Bushmaster przesłali nawet Australijczycy. Sprzęt pchają Kanadyjczycy - co nie dziwi ze względu na silną tam ukraińską diasporę. Czołgi i systemy artylerii rakietowej przekazali Czesi. Słowacy wysłali system przeciwlotniczy S-300. Nauczeni niepotrzebnym jazgotem wokół MiGów Polacy, taktownie milczeli, ale do czasu.

 

Od kilku tygodni i tak wiadomo, że Polska przekazała na Ukrainę czołgi T-72 i inny sprzęt w tym kilkadziesiąt Bojowych Wozów Piechoty - BWP i wyrzutnie rakietowe GRAD. Były to jednak informacje nieoficjalne, skoro jednak zaczęli o tym mówić Brytyjczycy, to nie było sensu udawać, że to nie miało miejsca. Polskie Radio oficjalnie poinformowało dzisiaj, że przekazano 200 czołgów oraz wspomnianą broń wzmacniającą możłiwości ukraińskiej artylerii.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika KarolP.

Pan [lub "towarzysz"]

Pan [lub "towarzysz"] RhumekFr zadał NADER ISTOTNE pytanie: "A co powiesz na taka wersje : 10 uderzen jadrowych od polnocy po poludnie w pasie ,,do Wisly,, i Rosja bez jednego czolgu ma swoja strefe buforowa".Odpowiadam: 1. Po pierwsze doradzam zainstalować polską klawiaturę [soft], bo jej brak kompromituje pozorowanie "bycia polskim patriotą", a i poniekąd komromituje agenturę wpływu Kremla, co to już ze skrajnej biedy - albo z tytułu fatalnej dezorganizacji - ma węża w kieszeni i nie stać jej na rzeczony "luksus" - moim zdaniem niezbędny dla wiarygodnego manipulacyjnego działania na polskim podwórku.

2. Ale to szczegół - chodzi o centalne "wzięcie na klatę": odpowiedzi na pytanie o atak jądrowy na Polskę: czyli owe "10 uderzeń jadrowych...i  i Rosja bez jednego czolgu ma swoja strefe buforowa". Tyle - że Rosja NIE CHCE STREFY BUFOROWEJ - tylko ODWROTNIE - POŁĄCZENIA BEZPOŚREDNIEGO przesmykiem bałtycko-karpackim z Niemcami - dla utworzenia supermocarstwa Lizbona-Władywostok [ze wsparciem "dzielnej" Francji].. Trzeba być wyjątkowym jełopem najwyższej kategorii [wartej osobnego Orderu iNobla]- by w ten sposób udowodnić całą absurdalność rosyjskich gróźb wobec Polski - samobójczych wprost dla najważniejszego celu geostrategii Kremla od dojścia Putina do władzy.. 

3. DZIĘKUJĘ - DZIĘKUJĘ - DZIĘKUJĘ. Nigdy bym się nie spodziewał...a jednak - cuda się dzieją...

4. Premii dla Towarzysza pewnie nie będzie - prędzej Kołyma, a może i kulka w tył głowy i i bezimienny rów z wapnem [choć nie życzę - ale w tej sprawie decyduje  odpowiedni naznaczony przez wierchuszkę wor w zakonie...]

W całej historii sowieckiej [ba! - carskiej] propagandy nie znam większego "samobója" ruskiej agentury wpływu. To tylko świadczy o stanie dyskomfortu ducha i ciała kałmuckiej "cywilizacji" i kompletnej dezorientacji i chaosie odgórnych prikazów  w obecnej katastrofie raszystowskiego imperializmu  na Ukrainie - a na to nawet hektolitry samogonu nie pomogą...

Portret użytkownika criks58

To zdecydowanie źle, że

To zdecydowanie źle, że Polacy dowiadują się o przekazaniu swoich czołgów od premiera GB. To jasne jak nasz "nierząd" traktuje swoich obywateli. Jestem zdania, że o tak poważnych dla kraju decyzjach powinno decydować referendum. Szczególnie w przypadku tej bardzo dziwnej wojny, szczególnie w przypadku konfliktu którego przyczyny są bardzo złożone.

Portret użytkownika Ewa-Maria

Wydaje mi się że Kaczyński

Wydaje mi się że Kaczyński już nie ma nic do powiedzenia. Motorem napędowym wszystkiego jest Morawiecki. Ktoś z wyższych światowych sfer 'namaścili' go na fotel premiera do wykonania ich niecnych celów. Do ilu zła ten człowiek się przyczynił. Najpierw by covid, teraz konflikt na Ukrainie. Do tego podwyżki prądu ,gazu i paliw. Miał prawo to szaleństwo energetyczne zablokować, nie zrobił tego. Teraz ponosimy temu konsekwencje. On nie służy Polsce, on służy tym z Davos. Teraz przeistoczył się z polskiego premiera na ukraińskiego. Za komika wykonuje brudną robotę prowokując Putina.

Portret użytkownika Grzegosz Brał

Każdy polityk to sprzedajna

Każdy polityk to sprzedajna szmata, braun niby taki antysystemowiec ale jak głosował to kurwa zawsze mu się myliły przyciski i głosował na złe dla narodu, podobnie i reszta zasranych pajacy, złodziei sejmowych co to kasę biora za szczekanie jeno. W pizdu całe to towarzystwo wypadało by pogonić do uczciwej pracy, a kurwa rowy sprzątać. Najlepsze co mogą zrobić urzędasy i politycy to nie wpierdalać się absolutnie do niczego. Ja dałbym im dożywotnie pensje a nich kurwy mają byle trzymali łapsaka z dala od guzików.

Portret użytkownika Jasiek Mórzynek

"dlaczego mi ubliżasz" ja im

"dlaczego mi ubliżasz" ja im nie ubliżam ale rozumiem ten gniew, politycy niszczą nasz świat, świat prawdy i sprawiedliwości, oni niszczą wszystko co piękne i dobre. Polityków do więzienia powinno się zamykać, są inne formy istnienia społeczeństw a dymokracja jest do dupy.

Portret użytkownika Alien1974

.............................

................................ 
46 —Strzeżcie się przywódców religijnych! Oni lubią nosić wytworne szaty, oczekują wyrazów szacunku ze strony innych ludzi oraz najlepszych miejsc w świątyniach i na przyjęciach. 47 Bezwstydnie okradają biedne wdowy! Udają przy tym pobożnych i wygłaszają długie modlitwy, aby ukryć, kim są naprawdę. Tym większa spotka ich kara! - Ew. Łk. 20

​​​​​​......

Ksiądz Jean-Francois-Emmanuel Kayiranga, winny zbrodni przeciw ludzkości i śmierci 8000 Tuttsi w Nayange i Nyundo w Gisenyi - skazany na śmierć przez Specjalny Sąd Kibuye.

Ksiądz Emmanuel Nkuriye, winny zbrodni przeciw ludzkości i śmierci 8000 Tuttsi w Nayange i Nyundo w Gisenyi, skazany na śmierć przez Specjalny Sąd w Kibuye.

Ksiądz Athanase Sermoba, oskarżony o zbrodnie przeciw ludzkości, winny śmierci 2 tysięcy Tutsi w Nyange, po wojnie uciekł do Włoch i za pośtednictwem rządu premiera Berlusconiego trafił do parafii we Florencji - skazany na dożywicie przez Trybunał w Arushy.

Elizaphan Ntakirutimana, pastor Adwentystów Dnia Siódmego, winny ludobójstwa i pomocnictwa w ludobojstwie w Mugonero oraz w Biserero  - skazany na 10 lat więzienia, po wyjściu z więzienia w 2006 roku zmarł w Arushy. 

Wenceslas Munyeshyaka, Ksiądz KRK w Kigali, oskarżony o zbrodnie przeciw ludzkości i śmierć niepełnosprawnych dzieci Tutsi, kobiet i mężczyzn Tutsi - skazany zaocznie na dożywocie przez sąd wojskowy w Rwandzie, aktualnie przebywa w jednej z parafii na północy Francji, w której prowadzi posługę duszpasterza.

Siostry zakonne Consolata Mukangango i Julienne Mukabutera z Sovu oskarżone o zbrodnie przeciw ludzkości i współudział w zamordowaniu 7 tysięcy Tutsi; m.in dostarczały milicji Hutu karnistry z benzyną do palenia ludzi żywcem- skazane w Beligii na 12 i 15 lat więzienia.

Ksiądz Franciszkanin Petar Brzica, kat obozu koncentracyjnego w Jasenovac, winny zbrodni przeciwko ludzkości  - uniknął kary.

Ksiądz Franciszkanin Mirosław Filipovic, kat obozu Jasenovac, winny zbrodni przeciwko ludzkości  - skazany na śmierć i stracony. 

Ksiądz Bozidar Brolo oskarżony o zbrodnie przeciw ludzkości - skazany na śmierć i stracony.

Ksiądz Franciszkanin Krunoslav Stjepan Draganović, kapelan Ustasze w randze pułkownika, tajny agent Ustasze w Watykanie, agent tajnych służb amerykańskich, odpowiedzialny za przerzut zbrodniarzy hitlerowskich do Argentyny, wymieniony na odtajnionej liście z raportu pułkownika La Visty - uniknął kary, zmarł w Sarajewie.

Ante Pavelić, zbrodniarz nr 1 na Bałkanach, przywódca Chorwacji 1941-1945, oskarżony o zbrodnie przeciw ludzkości - zbiegł do Watykanu w przebraniu mnicha.
13 września 1946 roku ucieka do Argentyny za pośrednictwem podsekretarz stanu Giovannim Montinim (późniejszy papież Paweł 6), unika kary, umiera w Madrycie w 1959 roku.

Josef Tiso, ksiądz Kościoła Kat...olickiego, prezydent faszystowskiej Słowacji w latach 1939-45 - skazany na śmierć i stracony za zbrodnie na własnym narodzie.

Strony

Skomentuj