Według planów UE własność zniknie, a samochody będą wyłącznie wynajmowane

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Do ludzi jeszcze to nie dociera, ale już w oficjalnych mediach a nie tylko tych uważanych za spiskowe, pojawiły się informacje, że Unia Europejska dąży do zakończenia etapu posiadania samochodów przez plebs. Brukselscy komuniści robią to pod pretekstem walki ze zmianami klimatu, ale celem jest prawdopodobnie zupełnie co innego niż ratowanie planety. Zatem co oni chca osiągnąć?

Ludzkość weszła w nową dekadę XXI wieku z nadzieją. Niestety od razu dostaliśmy strzała prosto w twarz i począwszy od 2020 roku pokazuje się nam, że lepiej już było, ale większość ludzi nie zdaje sobie jeszcze sprawy jak źle będzie. Wizja świata stręczona nam przez Światowe Forum Ekonomiczne - WEF - zakłada likwidację własności w myśl ich hasła - Nie będziesz nic posiadał i będziesz szczęśliwy. 

 

Wiele osób zastanawiało się jak może do tego dojśc, że nie będziemy nic posiadać i taki świat wydawał się niewiarygodny. Mimo to wszystko wskazuje na to, że dążymy do świata pozbawionego własności prywatnej. Zafascynowani komunizmem brukselscy decydenci mają na to swoje sposoby. Jak pozbawić ludzi mieszkań i domów? Na przykład za pomocą działań systemu bankowego i skorumpowanych rządów. Już teraz na kredyty mieszkaniowe stać coraz mniej osób i ludzie znaleźli się w pułapkach, a zatem będa zmuszeni do wyzbycia się kredytów wraz z nieruchomościami. Tych, którzy mają własne domy załatwi się cenami energii, węgla, gazu, prądu a na koniec specjalnymi podatkami węglowymi, do których władze już się przymierzają.

A jak zrobią to, że ludzie przestaną posiadać samochody? Najpierw zaplanowano wygaszenie za pomocą planów zakazu rejestracji aut spalinowych od 2035 roku, ale dużo wcześniej, bo już w połowie tej dekady, zostanie wprowadzony specjalny podatek klimatyczny od samochodów. Jego wdrożenie stało się jawne po publikacji tak zwanych "kamieni milowych", czyli listy życzeń komunistów brukselskich. Można się zatem spodziewać, że będą nas zniechęcać do jego posiadania samochodów wysokimi podatkami, wysoką ceną benzyny i być może jej niedoborami, a także zakazami wjazdu do miast samochodów spalinowych, co nadejdzie już w najbliższych latach, a odpowiednie prawo już zezwala na tworzenie takich "zielonych" stref w centrach miast.

 

Jest też inny aspekt świata bez własności w motoryzacji. Chodzi o metale potrzebne do tworzenia bateryjek. Litu, kobaldu jest po prostu zbyt mało na Ziemi, aby wytworzyć tak szalone ilości baterii do elektrycznych samochodów. Prowadzi to zatem do założenia, że najcenniejszym zasobem w takich samochodach będzie właśnie bateria i dlatego nie można pozwolić ludziom, żeby roili z nimi co chca, na przykład aby stosowali je do tworzenia domowych stystemów energetycznych off-grid. W założeniu unijnych komunistów bateria jak i reszta samochodu będzie należała do producenta. Właściwie koncerny motoryzacyjne nie będą już "producentami" aut lecz... "dostawcami usług mobilnych".

 

Nowe realia będa nieco przypominały obecne już na rynku umowy wynajmu długoterminowego, do których zawierania dealerzy samochodowi zachęcają już od lat. Jednak ludzie woleli nawet leasingi brać z opcją wykupu, bo wpłacane za użytkowanie samochodu pieniądze można potem częściowo odzyskać na przykłąd sprzedając pojazd. To ma być wkrótce zakazane. Rządzący zrobią wszystko, żebyś pomyślał, że "samochód to kłopot, którego nie potrzebujesz".

 

Tymczasem samochód to wolność. To możliwość udania się tam gdzie chcesz, wtedy gdy chcesz. Samochód to zaprzeczenie kolektywnego transportu, tak ukochanego przez komunistów, pokazujące cały czas swoją przewagę nad "zbiorkomem". Włąsny samochód to emanacja indywidualizmu i dlatego jest to tak nienawidzone przez dążżacych do kolektywizacji komuchów.

 

Na koniec gorzka refleksja. Jak nazywa się człowiek pozbawiony prawa własności? Odp: NIEWOLNIK

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Zapewne w głębokich i

Zapewne w głębokich i mrocznych odmętach świadomości Brukselskich kacyków nie takie pomysły się krystalizują jak uszczuplanie i ograniczanie stanu posiadanego mienia obywateli zjednoczonej Europy, z ich automobilami na czele. Najohydniejszą zmaterializowaną marą z otchłani Brukselskiego Hadesu był gwałt na prywatności i wolności obywateli UE w postaci wprowadzonych w ostatnich latach RFID- znanych u nas jako e-dowody, oraz początek kolekcjonowania na nich naszych danych biometrycznych, poczynając od odcisków palców. Przerażające w tym wszystkim, że ich wprowadzeniu w naszym leming-landzie nie towarzyszył choćby jeden protest społeczny.... przynajmniej o żadnym nie słyszałem!

Portret użytkownika BG-OG

A ZA 30 LAT : "ŚWIAT

A ZA 30 LAT : "ŚWIAT ZAŚMIECIŁY BATERIE" , "ATMOSFERA ZAŚMIECONA CZĄSTECZKAMI LITU". A WINNI TEMU POLACY, ODPOWIEDZIALNI ZA RECYCLING, TYLE ŻE, KE, KOMISRZE LUDOWI,  ZABRONIŁĄ JEJ POSIADAĆ HUTY NA WĘGIEL, WIĘC NIE MA GDZIE PRZETAPIAĆ WW.

30 LAT  SZYBKO MIJA.  PAMIĘTAM, JAK PLASTILKOWE TOREBKI, MIAŁY ZBAWIĆ LASY, A DZIŚ ZNOWU MODNIE JEST MIEĆ PAPIEROWĄ TORBĘ, BO PLASTIK ZAŚMIECIŁ ŚWIAT.

Portret użytkownika ba

Przysłow 16: 9  Serce

Przysłow 16:  Serce ziemskiego człowieka może obmyślić jego drogę,+ lecz to Jehowa kieruje jego krokami.+

Obmyślać plany sobie mogą , Hitler tez chciał 1000 letniej Rzeszy a jak skończył,  tak samo będzie  z planami Unii:

Jest takie przysłowie , indyk myślał o niedzieli a w sobotę .......

Judy 1: 14  O nich też prorokował siódmy w linii od Adama, Henoch,+ gdy powiedział: „Oto przyszedł Jehowa ze swymi świętymi miriadami,+ 15  aby nad wszystkimi dokonać sądu+ i aby wszystkim bezbożnym udowodnić winę w związku ze wszystkimi ich bezbożnymi uczynkami, które bezbożnie popełnili, oraz w związku ze wszystkimi szokującymi rzeczami, które mówili przeciwko niemu bezbożni grzesznicy”.+

Objawienia 22: 12  „‚Oto przychodzę szybko+ — a zapłata,+ którą daję, jest ze mną — aby każdemu oddać według tego, jakie jest jego dzieło.+

Mateusza 25: 31  „Kiedy Syn Człowieczy+ przybędzie w swojej chwale, a wraz z nim wszyscy aniołowie,+ wtedy zasiądzie na swym chwalebnym tronie.+ 32  I będą przed nim zebrane wszystkie narody,+ i będzie oddzielał+ jednych ludzi od drugich,+ jak pasterz oddziela owce od kóz. 33  I postawi owce po swej prawicy,+ ale kozy po swej lewicy.+ 34  „Wtedy król powie do tych po swej prawicy: ‚Chodźcie, pobłogosławieni przez mego Ojca,+ odziedziczcie+ królestwo+ przygotowane dla was od założenia świata.+

41  „Wtedy powie z kolei do tych po swej lewicy: ‚Idźcie ode mnie,+ przeklęci, w ogień wieczny,+ przygotowany dla Diabła i jego aniołów.+

46  I ci odejdą w wieczne odcięcie,+ prawi zaś do życia wiecznego”.+

Mateusza 5:  „Szczęśliwi łagodnie usposobieni,+ gdyż oni odziedziczą ziemię.+

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

1 Jana 2: 25  A to jest obietnica, którą on nam obiecał: życie wieczne.+

Łukasza 23: 43  A on rzekł do niego: „Zaprawdę mówię ci dzisiaj: Będziesz ze mną+ w Raju”.+

 

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika Łiskas

Fajne tłumaczenie macie

Fajne tłumaczenie macie świadkowie jechowy. Takie wcale nie tendencyjne, nie tłumaczone pod tezę... Znajdź jakąkolwiek wypowiedź w Piśmie Świętym, gdzie Jezus mówił "powiadam ci (wam) dzisiaj, (że...)". Zawsze było to "powiadam wam:...". Wiem, że oryginalny tekst nie zawiera przecinków, ale w każdym takim przypadku sens jest jasny i nawet przez was niekwestionowany. Tak więc i tu logicznym było wstawić zwrot "zaprawdę powiadam ci, dziś (jeszcze) będziesz ze mną w raju" - tylko, że to nie pasowałoby do z góry założonej przez waszą organizację tezy, prawda?

Portret użytkownika Nomen - Omen

"Gimnastyka umysłowa" dla

"Gimnastyka umysłowa" dla wszystkich... intelektoalistów, filozofów i teologów. 

Cały rozdział 9 Księgi Koheleta ze Starego Testamentu Biblii.

"Bo wszystko to rozważyłem
i wszystko to zbadałem.
Dlatego że sprawiedliwi i mędrcy, i ich czyny
są w ręku Boga -
zarówno miłość, jak i nienawiść -
nie rozpozna człowiek tego wszystkiego,
co przed oczyma jego się dzieje..."

https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=578

"Widziałem pod słońcem, że to nie chyżym bieg się udaje i nie waleczni w walce zwyciężają. Tak samo nie mędrcom chleb przypada w udziale ani rozumnym bogactwo, ani też nie uczeni cieszą się względami. Bo czas i przypadek rządzi wszystkim." 

(Księga Koheleta 9:11) 

http://bibliepolskie.pl/zzteksty_wer.php?book=21&chapter=9&verse=11&tlid=8

Portret użytkownika Q.

Wynajem nigdy nie będzie tani

Wynajem nigdy nie będzie tani, jedynie komuniacja zbiorowa jak tramwaj czy autobus się (względnie) opłaca i to też nie na wszystkich liniach. Wynająć samochód możesz już dziś... ale ile Cię to będzie kosztowało w skali miesiąca czy roku ? Trzeba pamiętać też o tym, że o cudzą rzecz z reguły się nie dba - to nie moje to co mnie obchodzi że się telepie ? - więc koszt najmu automatycznie wzrasta również ze względu na ceny serwisowania bo za wszystko płaci klient najemca. Za to autonomiczny samochód (taksówka) odbierze klientowi/pasażerowi całą przyjemność i wolność, gdyż zawiezie człowieka tylko tam gdzie prawo pozwoli (zasady firmy) i tylko na warunkach zgodnych z jej regulaminem. 

Taki świat jest możliwy ale tylko na zasadzie konkurencyjności a nie przymusu. Obecnie ludzkość nie jest gotowa na taką "rewolucję".

Portret użytkownika euklide⁣s

Taki świat jest możliwy ale

Taki świat jest możliwy ale tylko na zasadzie konkurencyjności a nie przymusu

No widzisz, idea anarchizmu wdarła się już do twojej świadomości. Czymże jest państwo jeśli nie niemożliwym przymusem. I czymże jest ten przymus jeśli nie słabością państwa?

Portret użytkownika Q.

Nic mi się nie "wdarło" bo od

Nic mi się nie "wdarło" bo od zawsze propaguję dążenie do systemu idealnego społeczeństwa ale w przeciwieństwie do ciebie wiem, że siłą i groźbą się tego nie osiągnie lecz jedynie "wychowywaniem" czyli poszerzaniem świadomości społecznej - bo człowiek musi dojrzeć by zrozumieć coś co na chwilę obecną wykracza poza jego poziom rozumienia. Rewolucja NIC NIE DA - tu konieczna jest ewolucja umysłowa.. a tej nie przyspieszą chasła "państwo to twój wróg i trzeba je zniszczyć". Ty chcesz tylko burzyć ale nie masz pomysłu na budowanie - a od tego trzeba wszystko zacząć, bo nic się "samo" nie ułoży. Nic cię nie zdziwiło, że pomimo tego że wciąż mnie obrażałeś ja i tak z tobą rozmawiałem..  choć inni dawno cię olali ? Ty poprostu NIGDY nie zadałeś sobie trudu by spróbować mnie zrozumieć a raczej to co chcę ci powiedzieć.. Wręcz przeciwnie zawsze uczepiałeś się jakiegoś wyrwanego z kontekstu sformułowania i na jego "kanwie" budowałeś swój front ataku na mnie. A to nie jest rozmowa - lecz szukanie pretekstu do kłótni, rozmowa jest dociekaniem do głębszych pokładów niedopowiedzianej treści. Mimo to wciąż podejmowałem próby nawiązania kontaktu by przemówić ci do rozumu.. że nie tędy droga, a ty swoje. Myśląc wciąż: kto nie jest ze mną ten przeciw mnie ! - tylko się pogrążasz malując sobie WIELKĄ ETYKIETĘ burzyciela porządku i nerwusa. Dlatego nie osiagnąłeś NIC. Gdy pewnego dnia dojrzejesz to zrozumiesz że tak się nie da.

Portret użytkownika euklide⁣s

Po pierwsze nie ja jestem

Po pierwsze nie ja jestem burzycielem porządku, tylko państwo. Po drugie nie mam meglomańskich złudzeń jak ty i poczucia prowadzenia jakiejś zbawczej misji... Jestem raczej  królewskim błaznem punktującym głupotę i sprzeczności w jakie popadają zarówno dworzanie jak i plebs.

I nie inaczej będzie w tym przypadku. Otóż sam piszesz, że ewolucja nie jest w stanie wykształcić odrębnych gatunków jak np. ten robaczek, który opluwa napastników żrącą substancją. Zatem sam widzisz, że dla stworzenia jakościowej różnicy w systemie społecznym potrzebna jest rewolucja umysłowa, a nie ewolucja. Tylko wyrugowanie państwa pozwala na dalszy rozwój, tak jak ssak nie może mieć narządów typu skrzela, płetwy czy pęcherz pławny.

Strony

Skomentuj