Według papieża Franciszka trzeba przyjmować uchodźców bez względu na niebezpieczeństwo

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Znany ze swoich lewicowych poglądów jezuita Jorge Maria Bergoglio zwany przez niektórych papieżem Franciszkiem, znowu wypowiedział się w temacie kryzysu migracyjnego. Pretekstem do tego był tak zwany Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Z orędzia, które z tej okazji opublikowano, można było się dowiedzieć, że należy przyjmować każdą ilość nielegalnych imigrantów i roztoczyć nad nimi opiekę, nawet jeśli stwarzają problemy powodujące obniżenie poziomu bezpieczeństwa narodowego.

Papież wezwał do bezwarunkowego przyjmowania wszystkich chętnych do odmiany swojego życia czy to z powodu wojen i konfliktów trwających w ich miejscach pochodzenia czy też po prostu z powodu chęci poprawy swojego statusu ekonomicznego, co papież nazwał "ucieczką od ubóstwa". 

"Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem, utożsamiającym się z cudzoziemcem przyjętym lub odrzuconym każdej epoki "

Zdaniem przywódcy Kościoła Katolickiego rządy państw, do których przybywają fale migracyjne powinny jeszcze szerzej otworzyć dla nich swoje granice. Sugeruje nawet uproszczenie biurokratycznych procedur.

"Biorąc pod uwagę obecny scenariusz, przyjęcie oznacza przede wszystkim zapewnienie imigrantom i uchodźcom szerszych możliwości bezpiecznego i legalnego wjazdu do krajów przeznaczenia. W związku z tym pożądany jest konkretny wysiłek, by zwiększyć i uprościć przyznawanie wiz humanitarnych oraz w celu łączenia rodzin."

Opowiadając się za łączeniem rodzin papież zdaje się nie zdawać sobie sprawy, że każdy ze znajdujących się w wieku poborowym Arabów i Murzynów, będzie mógł sprowadzić po kilkadziesiąt osób. Średnio wychodzi na to, że łączenie rodzin powoduje zwiększenie populacji islamistów dwukrotnie albo nawet trzykrotnie.

Żeby było jeszcze ciekawiej papież jezuita wyraził nadzieję, że islamiści nie będą prześladowani ze swoimi praktykami religijnymi. 

"Należy uznać należne znaczenie wymiaru religijnego, zapewniając wszystkim cudzoziemcom obecnym na danym terytorium swobodę wyznawania i praktykowania religii. "

To oczekiwanie płynące z przesłania głowy kościoła akurat nie dziwi, ale zaskakuje taka empatia skierowana tylko w stronę wyznawców innych religii, a nie tej którą reprezentuje, a która przecież w Unii Europejskiej jest często prześladowana.

W swym orędziu Franciszek odniósł się też do tego jak integrować imigrantów islamskich. Nakazał, aby nie próbować ich zmieniać na swój kształt, tylko czerpać z ubogacenia kulturowego, które nam proponują.

"Ostatni czasownik, integrować, należy do poziomu szansy ubogacania międzykulturowego zrodzonego przez obecność imigrantów i uchodźców. Integracja nie jest „asymilacją, która prowadzi do zniszczenia albo wymazania z pamięci własnej tożsamości kulturowej. Kontakt z drugim człowiekiem pozwala raczej odkryć jego «sekret», otworzyć się na niego, aby przyjąć to, co jest w nim wartościowe, a w ten sposób przyczynić się do lepszego poznania każdego. "

W zaskakującym wystąpieniu papieża Franciszka na temat uchodźców znalazła się też sugestia, że bezpieczeństwo narodowe, które może być zagrożone, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo uciekinierów od wojen i ubóstwa niż nasze, mieszkańców Europy.

"Zasada centralnego miejsca osoby ludzkiej, mocno potwierdzona przez mojego umiłowanego poprzednika Benedykta XVI, zobowiązuje nas do przedkładania zawsze bezpieczeństwa osobistego ponad bezpieczeństwo narodowe."

Orędzie pana Bergoglio zwanego też papieżem Franciszkiem, brzmi tak jakby było napisane gdzieś w Brukseli przez jakiegoś oszalałego lewicowca, który nie przyjmuje do wiadomości faktów i na wszystko ma wyuczoną odpowiedź pełną ideologicznego zadęcia. Doszliśmy do tego, że rzekomy papież mówi dokładnie to samo co szef KE Jean Claude Junkers, jego asystent Donald Tusk czy sprawczyni migracyjnego zamieszania, kanclerz Angela Merkel. Po prostu papież mówi tak jakby obecnie nie promował już nauczania Jezusa Chrystusa, tyko pod jego płaszczykiem otwarcie wsparł ideologię narzucaną przez znanego spekulanta Georga Sorosa.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)Komentarze

Portret użytkownika Taki

Jezeli z ta WODA jest prawda

Jezeli z ta WODA jest prawda tz....Zydzi beda mogli nas Szantarzowac Albo troche podtruje Wode zeby bylo NAS ...Mniej....

pomalu widac ze Politycy to pejsate Lisy ...Niby nic nie Robia a za plecami ...prosze ...Woda juz nie Nasza ...

Rakiety ...Amerykanskie przyjada z Telawiwu..!!!!!

za Grube pieniadze ...P Macierewicz ciekawe ktora Ojczyzne Mial na mysli kiedy pieprzy takie Farmazony ...Obrona ...?????

P Kaczynski ...jaka mA pan Ojczyzne na mysli.....????? Chyba ta z Palestyny...?????

PAD  chyba juz jest obrzezany bo tez chodzi z Mycka ....Veto daje so myslenia....30%wsadach to Icki z pejsami......zeby im sie krzywda nie

Dziala.!!!!????!!!

Nie na Darmo w przepowiedniach stoi Napisane: ze Ten Pejsaty ..Narod bedzie z Polskiej Ziemi Spier.....lal...

Zeby Jak Najszybciej..

 

Portret użytkownika dd

A dlaczego jest tak silny

A dlaczego jest tak silny opór przed pomocą na miejscu? Przed odbudowaniem lokalnej społecznośći a w konsekwencji kraju?

Przecież te kraje też mają zasoby które mogą wykorzystać, no chyba że mają zasoby które chce kto inny wykorzystać.

Pomoc, tak ale sensowana i dla tych co jej potrzebują.

Bo inaczej idąc tropem myślenia strony lewej - jak już islam zaleje i spustoczy Europę to będzie chciał się przenieść gdzie indziej, tam gdzie będzie lepiej.

Portret użytkownika 3plabc

Jeśli kierowanie się

Jeśli kierowanie się nauczaniem ewangeli jest lewactwem to ja jestem pingwinem i mieszkam na Antarktydzie. Chrześcijanin jeśli nie jest pozerem, podrabiańcem i śliskim oszustem... albo po prostu nie jest "ZA SŁABY", nie jest na tyle umocniony we własnej wierze, to w życiu bezwzględnie kieruje się nauczaniem ewagelii nawet za cenę własnego męczeństwa... to włąśnie chce przekazać papież, zresztą jako głowa k.k. ma do tego pełną legitymizację, wręcz jest do tego zobligowany odgórnie hehe. Kolejne przytyki w kierunku papieża świadczą raczej źle o krytykującym, a nie o Frańciszku. Każdy ma wolną wolę, którą dostał od Boga i może się do tego ustosunkować jak mu się podoba.

Portret użytkownika mojżesz

to jest przedstawiciel

to jest przedstawiciel babilonu a nie chrzescijanstwa..z imigrantami to jest socjotechnika, najpierw wywolali tam wojny a teraz wpychaja ich do europy zeby oni tutaj sie wysadzali i rozjezdzali ludzi..dobre..przeciez jest napisane o falszywych prorokach, caly wwatykan to kult saturna jak i judaizm

Portret użytkownika 3plabc

Po twoim niku i tekście

Po twoim niku i tekście stwierdzam, że właśnie jesteś piewcą Babilonu! Babilon właśnie jest symbolem zła wziętym z judaizmu, więc kto tu jest fałszywym prorokiem??? Jakie masz pojęcie o chrześcijaństwie jeśli chrześcijanie są spadkobiercami judaizmu... czytaj codziennie Pismo Święte ... najlepiej różne przekłady... tak dla porównania... wszyscy przypisują sobie prawo do prawdy nie biorąc pod uwagę, że mogą być zwodzeni przez złego duch, który utwierdza ich w przekonaniu że to oni właśnie mają racje... nieświadomie stając się właśnie fauszywymi prorokami... trochę samokrytyki, autorefleksji... nie przypisuj sobie prawa do prawdy, której możesz być pewnym w pełni dopiero po śmierci... a jeśli jesteś zwodzony i przypisujesz sobie prawo do prawdy i w ten sposób zwodzisz innych to jaką krzywdę wyrządzasz innym ludzią i jak to Bóg oceni gdy przed nim już staniesz??? Diabeł tkwi w szczegółach... a te szczegóły następnie zaczynają dzielić ludzi do stopnia, w którym zaczynają się z przeświadczenia o własnej racjii zabijać. Spojrz na świat wokół siebie.... to właśnie się dzieje.... trochę autorefleksji... Bless.

Portret użytkownika mojżesz

no wlasnie czym jest

no wlasnie czym jest zydowstwo...nie wszyscy zydzi pewnie sa zli, tacy ktorzy niosa swiatlo ale prawo do nazywania sie zydem chyba ma juz tylko niewielu, moze kilku reszta to synagoga szatana tak jest w pismie udaja zydow a nimi nie sa i juz..watykan jest spadkobierca judaizmu i daltego tez jest nazywany wielka nierzadnica, i ten babilonski system upadnie tak jak wolna Palestyna przestanie byc okupowana przez syjonistow satanistow

Portret użytkownika mojżesz

to jest antychryst jak i

to jest antychryst jak i watykan wielka nierzadnica,,juz bluznil nie raz, mowil ze chipowanie jest dobre, aborcja jest ok to swinia marranos, krypto zyd, calowal zydow po rekach i beda stawiac razem 3 swiatynie dla anrychrysta ten swiat juz sie konczy na szczescie..

Portret użytkownika 3plabc

Nie wiem kto ci takich głupot

Nie wiem kto ci takich głupot do głowy nakładł, ale przesyłam wyrazy współczucia. Biggrin Kwalifikacje na fauszywego proroka masz świetne, pole do popisu też... a ziarno kłamstwa na pewno dasz radę zasiać na żyzny grunt... no cóż, takie mamy czasy!

Portret użytkownika 3plabc

"Żydostwo" nadal jest

"Żydostwo" nadal jest "narodem wybranym", a Bóg jak coś powie to dotrzymuje obietnic bez względu na to jak ludzie są wyrodni i jakich odstepstw się dopuszczają.... zresztą żydzi za swoje odstępstwa przeciw Bogu płacili w historii nie raz, ale po 2000 lat znowu mają swoje państwo... zaskakujące co??? Mojżesz był jednym z patriarchów podobnie jak Izaak i Jakub, a wątpie żeby Bóg opuścił ich potomków, gdy będą mu wierni... Diabeł nienawidzi wszystkiego co Bóg stworzył, podobnie jak "narodu wybranego", oraz ludzi którzy uwierzyli w Jezusa Chrystusa Syna Bożego... to diabeł z demonami zwodzi ludzi i nastawia przeciwko sobie. Jeśli uważasz, że czasy są ostateczne, a mniemam  ze bazujesz na Apokalipsie Św. Jana, to znaczy że uznajesz nauczanie Ewangelii za prawdę... Papież jest następcą Św. Piotra jednego z apostołów... bez względu na błędy popełnione przez kościół na przestrzeni wieków. Pamiętaj że diabeł działa na każdego człowieka na planecie i próbuje go zwieść bez względu czy to duchowny, złodziej, lekarz, czy budowlaniec... Na Ciebei i na mnie również... Więc skąd wiesz, czy tzw. "prawda" o której jesteś święcie przekonany nie jest jego zwodzeniem??? Poszukujesz prawdy? Chrystus jest prawdą! Pismo Święte, Ewangelia jest drogą nie niego...

Portret użytkownika debaucher

On oszalał.

On oszalał.
W jakimś proroctwie napisano,że kapłani rzymscy będą mordowani,a papież będzie uciekał z Watykanu.
Przecież muzułmanie dobiorą im się do dupy w pierwszej kolejności,jak okrzepną i wystarczająco zwiększą swoją liczebność.
W zasadzie to nie mój problem,byle do Polski nie wpuszczać "uchodźców".

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika Zefirek

Zapytajcie  Franciszka

Zapytajcie  Franciszka  dlaczego  tym  biedakom  uchodzcom  nie  rozdzieli  tego  zlota  co  zalega  w  piwnicach  Watykanu, po  co  im  te  zloto?  te  bogactwa  jakie  posiada  Watykan  to  dla  kogo  sie  trzyma  ?  po  co  i  na  co? czy  to  potrzebne  do  zbawienia?,  Taki  dobroduszny  Franciszek  ale  swego  nie  odda  tym  nachodzcom, a  moglby  prawda,  najlepiej  dawac  rozkazy    dla  innych, czas  pokaze  co  to  jeszcze  bedzie  z  nimi,  pozyjemy  i  zobaczymy  jaki  bedzie  final, tej  bajki.  Powolywac  sie  na  Pana  Jezusa  jest  latwo,  ale  Jezus  zyl    bardzo  skromnie,  a  jak  zyje  Watykan?  dlaczego  tak  sie  trzyma  tego  bogactwa?

Portret użytkownika J

Dyktatura dosłownie kilku

Dyktatura dosłownie kilku osób w Jeuropie wygląda jakby działała pod natchnieniem czegoś innego, obcego. Lewactwo jest na tyle otwarte, że dopuści do swego ciała i umysłu demona na utrzymanie. Demon ładnie kłamie a oni wierzą, bo są otwarci i naiwni jak dzieci. Demon mówi - rób to, co ci karzę bo to jest dobre, tak jak ja. Itp. - a oni mu wierzą i wykonują polecenia. Demon mówi - islam jest fajny,wpuszczaj. Homoseksualizm jest fajny. A jak ktoś się sprzeciwia, to karz jego, bo to on jest zły. - A lewak to łyka, czy to po alkoholu czy narkotykach jeszcze nawet łatwiej.

Strony

Skomentuj