Według ostatnich badań mięsożercy są znacznie zdrowsi od wegetarian

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Najnowsze badania na temat wegetarianizmu dowiodły, że osoby niespożywające mięsa, nawet jeśli dodatkowo nie piją alkoholu, nie palą papierosów i uprawiają więcej sportu, mają gorszy stan zdrowia od ludzi nie stroniących od jedzenia białka pochodzenia zwierzęcego.

 

Badania przeprowadzone przez austriacki Uniwersytet Medyczny w Grazu wykazały, że dieta wegetariańska charakteryzująca się niskim spożyciem tłuszczów nasyconych na rzecz wyższego spożycia owoców, warzyw oraz produktów pełnoziarnistych obciąża organizm podwyższonym ryzykiem raka, alergii, a także problemów ze zdrowiem psychicznym.

 

Podczas badań wykorzystano dane z austriackiej bazy danych medycznych, aby zweryfikować różnice w nawykach żywieniowych oraz stylu życia między osobami o standardowej diecie a wegetarianami. W sumie 1320 różnych osób zostało pogrupowanych ze względu na wiek, płeć i status społeczno-ekonomiczny, a wśród nich wyróżniono 330 wegetarian, 330 osób jedzących po równo mięso, warzywa i owoce, 300 osób jedzących warzywa, owoce i mniej mięsa i 330 osób jedzących więcej mięsa od warzyw i owoców.

Okazało się, że wegetarianie z reguły spożywają mniej alkoholu i mają niższą masę ciała, a mimo to charakteryzują się gorszym stanem zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Uczestnicy badania, którzy jedli mniej mięsa mieli także gorsze podejście do monitorowania swojego stanu zdrowia, unikając na przykład badań kontrolnych.

 

W ostateczności stwierdzono, że austriaccy wegetarianie są mniej zdrowi (częściej chorują na raka, alergie i zaburzenia zdrowia psychicznego), a także wymagają więcej leczenia. Autorzy badania musieli już wydać oficjalne oświadczenie na temat tego, że ich wyniki nie są ukrytą reklamą dla przemysłu mięsnego.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Irrestea

No bo ogólnie rzecz biorąc

No bo ogólnie rzecz biorąc węgle zbyt dobrze ludzi nie odżywiają, najlepiej robi to tłuszcz, dieta ketogeniczna jest optymalna: dużo tłuszczy, trochę białka i minium węglowodanów. Rozwiązuje sie automatycznie problem z niełączeniem ze sobą grup produktów czyli dieta rozdzielna. Więc jadanie jajek, tłustego nabiału, tłustego mięsa, warzyw, orzechów, tłustych ryb jest najmądrzejszym wyborem. Ziemniaki w zbyt duzej ilości nie służą, strączki i słodkie owoce także. Zboża należy wykluczyć całkowicie. 

Portret użytkownika r.abin

To wcale nie musi być prawda.

To wcale nie musi być prawda. Weganem, bardzo często, zostaje się - ze względów zdrowotnych. Jak widać, zmiana diety, cudów nie czyni - ale umożliwia egzystencję. Proponowałbym, przeprowadzenie drugiego (naukowego) testu - ze zwróceniem uwagi, na pochodzenie żywności

Portret użytkownika Laura

Jeżeli szukasz wolności w

Jeżeli szukasz wolności w sobie, to nigdy nie będziesz niewolił innych istot. Jeżeli twoje wybory pochodzą od wyzwalającej się świadomości, to zrozumiesz wybory innych,, które pochodzą z innej świadomości niż twoja. Im więcej jest wolności w tobie, tym więcej masz zrozumienia i współczucia dla innych istot. To takie proste. Ale im więcej masz strachu w sobie, tym więcej jest w tobie pogardy, nienawiści, agresji,  krytyki i pychy. Im niższa jest twoja świadomość, tym bardziej czujesz się mądry. Im wyżej sięgasz świadomością, tym bardziej wiesz, jak nic nie wiesz.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj