Według ostatnich badań mięsożercy są znacznie zdrowsi od wegetarian

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Najnowsze badania na temat wegetarianizmu dowiodły, że osoby niespożywające mięsa, nawet jeśli dodatkowo nie piją alkoholu, nie palą papierosów i uprawiają więcej sportu, mają gorszy stan zdrowia od ludzi nie stroniących od jedzenia białka pochodzenia zwierzęcego.

 

Badania przeprowadzone przez austriacki Uniwersytet Medyczny w Grazu wykazały, że dieta wegetariańska charakteryzująca się niskim spożyciem tłuszczów nasyconych na rzecz wyższego spożycia owoców, warzyw oraz produktów pełnoziarnistych obciąża organizm podwyższonym ryzykiem raka, alergii, a także problemów ze zdrowiem psychicznym.

 

Podczas badań wykorzystano dane z austriackiej bazy danych medycznych, aby zweryfikować różnice w nawykach żywieniowych oraz stylu życia między osobami o standardowej diecie a wegetarianami. W sumie 1320 różnych osób zostało pogrupowanych ze względu na wiek, płeć i status społeczno-ekonomiczny, a wśród nich wyróżniono 330 wegetarian, 330 osób jedzących po równo mięso, warzywa i owoce, 300 osób jedzących warzywa, owoce i mniej mięsa i 330 osób jedzących więcej mięsa od warzyw i owoców.

Okazało się, że wegetarianie z reguły spożywają mniej alkoholu i mają niższą masę ciała, a mimo to charakteryzują się gorszym stanem zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Uczestnicy badania, którzy jedli mniej mięsa mieli także gorsze podejście do monitorowania swojego stanu zdrowia, unikając na przykład badań kontrolnych.

 

W ostateczności stwierdzono, że austriaccy wegetarianie są mniej zdrowi (częściej chorują na raka, alergie i zaburzenia zdrowia psychicznego), a także wymagają więcej leczenia. Autorzy badania musieli już wydać oficjalne oświadczenie na temat tego, że ich wyniki nie są ukrytą reklamą dla przemysłu mięsnego.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Te badania - to o.k.d.m.p.

Te badania - to o.k.d.m.p. Wegetarianie, albo są w biednych krajach - albo są weganami ze względów zdrowotnych. U nas natomiast - dieta bezmięsna jest wielokrotnie droższa od mięsnej (zwłaszcza w zimie).Chciałbym widzieś Eskimosa (Inuita) - na diecie ceznmięsnej

Portret użytkownika Martyna

Tak czy inaczej nieunikniony

Tak czy inaczej nieunikniony jest wegetarianizm. Już teraz przygotowywane są produkty wegetariańskie które smakują jak te mięsne. Powodem jest między innymi zmniejszenie emisji CO2. Kiedyś na forum PoznajmyOpinie była dyskusja na ten temat. Ostatnio popularne sieci fastfood dodają tego typu produkty do swojego menu.

Portret użytkownika Irrestea

No bo ogólnie rzecz biorąc

No bo ogólnie rzecz biorąc węgle zbyt dobrze ludzi nie odżywiają, najlepiej robi to tłuszcz, dieta ketogeniczna jest optymalna: dużo tłuszczy, trochę białka i minium węglowodanów. Rozwiązuje sie automatycznie problem z niełączeniem ze sobą grup produktów czyli dieta rozdzielna. Więc jadanie jajek, tłustego nabiału, tłustego mięsa, warzyw, orzechów, tłustych ryb jest najmądrzejszym wyborem. Ziemniaki w zbyt duzej ilości nie służą, strączki i słodkie owoce także. Zboża należy wykluczyć całkowicie. 

Portret użytkownika r.abin

To wcale nie musi być prawda.

To wcale nie musi być prawda. Weganem, bardzo często, zostaje się - ze względów zdrowotnych. Jak widać, zmiana diety, cudów nie czyni - ale umożliwia egzystencję. Proponowałbym, przeprowadzenie drugiego (naukowego) testu - ze zwróceniem uwagi, na pochodzenie żywności

Portret użytkownika Laura

Jeżeli szukasz wolności w

Jeżeli szukasz wolności w sobie, to nigdy nie będziesz niewolił innych istot. Jeżeli twoje wybory pochodzą od wyzwalającej się świadomości, to zrozumiesz wybory innych,, które pochodzą z innej świadomości niż twoja. Im więcej jest wolności w tobie, tym więcej masz zrozumienia i współczucia dla innych istot. To takie proste. Ale im więcej masz strachu w sobie, tym więcej jest w tobie pogardy, nienawiści, agresji,  krytyki i pychy. Im niższa jest twoja świadomość, tym bardziej czujesz się mądry. Im wyżej sięgasz świadomością, tym bardziej wiesz, jak nic nie wiesz.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj