Według ONZ, normalność taka jak ta sprzed pandemii, nigdy już nie wróci

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

ONZ ostrzega przed „fałszywym poczuciem bezpieczeństwa" i zapewnia, że koronawirus wciąż może być groźny. Zastępca sekretarza generalnego ONZ, Amina Mohammed powiedziała wprost, że społeczeństwa nie mogą wrócić do „poprzedniej normalności”.

Świat jaki znaliśmy w 2019 roku i pierwszym kwartale roku 2020 wydaje się już jak odległe wspomnienie. Wszędzie jest szpital, wszyscy chodzą w maskach obawiając się wirusa, który nie jest przenoszony drogą powietrzną, a nawet jeśli jest to wilgotna szmatka jest taką ochroną przed wirusem jak druciany płot chroniący przed komarami. Można odnieść wrażenie, że decyzja już zapadła i normalność nie wróci - czeka nas zamaskowana, dziwaczna, dystopijna nowa normalność, czyli nienormalność.  

"Musimy obserwować powagę sytuacji” – przekonuje Amina Mohammed - "Powrót do normalności w niektórych regionach nie może wprawić nas w fałszywe poczucie bezpieczeństwa.”

Koronawirus oficjalnie zainfekował 13 milionów osób i spowodował do ponad 570 tysięcy ofiar. Według raportu Banku Światowego na skutek pandemii, od 70 do 100 milionów ludzi może popaść w skrajne ubóstwo, a świat może doświadczyć największego spadku dochodów na mieszkańca od lat 70 tych XIX wieku.

„Pandemia COVID-19 spowodowała, że ​​założenia Agendy 2030 i cele zrównoważonego rozwoju są bardziej odpowiednie i istotne niż kiedykolwiek wcześniej” – zapewniła Mohhamed 

ONZ ma przygotowywać propozycję zachowań w pięciu kluczowych obszarach dla każdego kraju, UJęte mają być takie zagadnienia jak opieka zdrowotna czy pomoc w tworzeniu miejsc pracy.

 

Oprócz ONZ i jego agendy WHO, o braku możliwości powrotu do normalności mówią też inni specjaliści i dobrze znani filantropi - jak Bill Gates. WYpowiedział on w jednymz niedawnych wywiadów dość autorytarny pogląd na temat powrotu do stanu sprzed koronawirusa.

"Myślicie, że macie wybór? Ale wy nie macie żadnego wyboru! ... normalność nie powróci, dopóki nie zaszczepimy całej populacji świata!" - Bill Gates

Problem w tym, że nawet gdyby udało się stworzyć szczepionkę, która chroniłaby przed zachorowaniem na dany szczep koronawirusa, to przy mutującym wirusie może być potrzebna co roku - jak szczepionka przeciw grypie. Naukowcy będą sobie wyobrażać który szczep może być dominujący i będą komponować skład szczepionki. Poza tym udowodniono, że przeciwciała u ozdrowieńców pozostają w organizmie najwyżej kilka miesięcy, zatem efekt szczepienia też będzie krótkotrwały.

 

Lepiej skupić się na opracowaniu lekarstwa i terapii, która pozwoli przechodzić bezpieczniej zakażenie koronawirusem przez pozostałe 2 proc. populacji. Reszta i tak "choruje bezobjawowo". Tylko czy to uzasadnione, aby wszyscy zaczęli żyć jak w śnie paranoika, żeby ochronić przed zakażeniem tą mniejszość? Skutki społeczne takich obostrzeń jak te obecne przy koronawirusei, będą ogromne, a stan zdrowia psychicznego populacji już teraz jest w opłakanym stanie. No chyba, że właśnie taki jest cel działań konstruktorów medialnej epidemii, aby normalność odeszła w przeszłość, a ludzie stali się donoszącymi na siebie paranoikami. 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika dd

Najlepsze w tym całym

Najlepsze w tym całym zamieszaniu jest to, że u całych społeczeństw potrafili wzbudzić lęk - w mniejszym lub większym stopniu. No jeżeli nie lęk to pewnie obawy. Czyli Grupa ludzi potrafi sterować i wpływać na masy ludzi. Do pewnego stopnia to będzie tolerowane - wszystko zależy od szybkości wprowadzania nowego w naszym życiu. Ale jeżeli popełnią jakiś niewielki błąd może się okazać, że te masy obrócą się przeciwko nim. A historia już takie przypadki zna. I tak np. takie WHO - dziś powinno już miećwytaczane procesy przez całe kraje - bo na czym polega ich działanie - niczemu nie zapobiegli, nie zareagowali w porę, nie zdusili lokalnej epidemii. No chyba, że ten wirus już istniał od wielu lat a my jesteśmy skutecznie wkręcani - tutaj tym bardziej powinien ktoś się zabrać z WHO!

Portret użytkownika Ftaq

nie mamy wyboru ? co to

nie mamy wyboru ? co to znaczy ? globalna dyktatura ciemniaków ? jak mozemy sobie pozwolić żeby taki terrorysta jak DeBill Gniot i jego posrani kolesie z roznych idiotycznych sekt i bractw (Illumisraci, Mięsoni i inne piszczele i czaszki) nas terrozryzował i mówił co nam wolno a co nie ? kiedy ludzie w końcu sie obudzą i zrozumieją że nie ma żadnej pandemii jest tylko terror medialny w imię jakichś chorych mżonek paru geriatrykow, którzy powinni juz dawno wąchać kwiatki od spodu!

Portret użytkownika angelus

Fakt, że wbrew Prawdzie o

Fakt, że wbrew Prawdzie o koronawirusie, który NIE ISTNIEJE naciska w oświadczeniach jako istniejący na świadomość ludzkiej populacji, oznacza, że czas zagłady cywilizacji i masowego ludobójstwa na skale globalną zbliża się wielkimi krokami i jest nieunikniony...

Portret użytkownika Kwazar

Mój starszy mi mówi: Według

Mój starszy mi mówi: Według ONZ, normalność...Normalność ? No coż,ja powiem więcej ! Normalność a może jej koniec, zaczął się już w latach 90-tych.To było jednak wtedy zjawisko na tyle ulotne i nieuchwytne,że jakby wcale i worek śmiechu. Nie dlatego, że to były  żarty ale że nikt, nie potrafił zauważyć nadchodzącej powagi sytuacji.

Portret użytkownika Groot

ONZ ostrzega przed „fałszywym

ONZ ostrzega przed „fałszywym poczuciem bezpieczeństwa" i zapewnia, że koronawirus wciąż może być groźny.

Dla mnie nie jest groźny, jeśli ktoś uważa inaczej, to niech się schowa pod klosz. I jeszcze jedno, w du.ie mam co mówi onz gdyż wiarygodność tej pseudo organizacji jest zerowa podobnie jak who.

Portret użytkownika Krystian Kornas

<p>Sledze ta stronę od ok 7

<p>Sledze ta stronę od ok 7 może 8 lat nigdy się nie wypowiadam tylko lubię czytać komentarze i linki innych. Myślałem że dzięki tej stronie mogę rozstrzygać moje za i przeciw na wszelakie tematy. Ale ostatnio "dłuższy czas temu" doszlem do wniosku że ta stronę ( bez spiny do admina bo artykuły są dalej git "wszechstronne") zalała fala dziwnych ludzi albo pozbawionych rozumu albo działających na czyjaś szkodę to jest chore za mało komentarzy nie głupich a prostych ludzi 30+</p>

<p>&nbsp;</p>

Portret użytkownika Krystian Kornas

Jestem że Slaska z regionu

Jestem że Slaska z regionu często odwiedzanego przez dudnienie i trzaskanie mam wielu znajomych i znajomi też mają znajomych żaden nie ma chorego znajomego testy górników znikają "zgubiły się to na 2 to na 3 tyg 1 test poz. 2 neg. I tak u setek znajomych górników ognisko w kopalniach ale znajomi i znajomi znajomych zdrowi albo bezobjawowi jadę na wczasy do Zakopanego wchodzę do sklepu mówię że ze Śląska to myślałem że widły wyciągną mówię jak jest ze media kłamią przewijam temat nagle kasjerki maski zdejmują kuwa one dalej tyle mies. W hownie chodzą LUDZIE GDZIE WASZE MOZGI

Strony

Skomentuj