Według ONZ, jeśli nie zniszczymy gospodarki światowej, temperatura na świecie wzrośnie do 2050 roku o 3 stopnie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Według raportu Programu Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP) opublikowanego w środę, średnia temperatura na świecie przez resztę stulecia może wzrosnąć o ponad 3 stopnie Celsjusza i to pomimo zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych spowodowanej pandemią koronawirusa.

 

Według raportu oczekuje się, że spowolnienie gospodarcze spowodowane pandemią koronawirusa spowoduje aż 7 proc. spadek emisji dwutlenku węgla przez przemysł w tym roku. Jak uważa dyrektor wykonawczy UNEP Inger Andersen, oczekiwana redukcja emisji w 2020 ograniczy do 2050 roku globalne ocieplenie o zaledwie 0,01 stopnia Celsjusza.

 

Katastroficzne wizje UNEP zakładają, że pod koniec tego stulecia średnia temperatura na Ziemi będzie wyższa o 3,2 stopnii Celsjusza, nawet jeśli szalone warunki określone w Porozumieniu Paryskim zostaną w pełni spełnione. Z raportu wynika też, że szczyt emisji gazów cieplarnianych przypadł na 2019 rok, a ten rok będzie z tego powodu najcieplejszy w historii.

 

Jednocześnie w raporcie podkreślono, że powrót do równowagi ekologicznej po pandemii pomoże zmniejszyć prognozowane emisje gazów cieplarnianych o 25% do 2030 roku i zbliży świat do osiągnięcia celu - redukcji temperatury o 2 stopnie Celsjusza - określonego w porozumieniu klimatycznym z Paryża.

 

Zastanawiające jest to jak ma wyglądać ta równowaga ekologiczna zapowiadana przez UNEP? Czy chodzi o to, aby zdusić gospodarkę na świecie COVIDem, co ma doprowadzić do pauperyzacji społeczeństw, obniżenia oczekiwań i konsumpcji? Jeśli tak to mamy do czynienia z fanatykami, którzy zabrali się na nas już na całego.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Niestety fakty są takie ,że

Niestety fakty są takie ,że wachania temperatur w długoterminowej skali zależą głównie od aktywności słońca i ziemskich procesów geologicznych. Już wielokrotnie w dziejach ziemi następowały po sobie kolejno okresy zlodowacenia (nawet całej ziemi w jedną kulę lodu !) oraz ery ciepła jak za czasów dinozaurów gdzie nawet antarktyda była porośnięta lasem deszczowym. Zatem doszukiwanie się znaczącego wpływu działalności człowieka na ziemski klimat to bajki , choć oczywiście odchodzenie od "brudnych" technologii na rzecz tych niskoemisyjnych jest za wszech miar chwalebne. Obecnie wchodzimy w kolejny okres ocieplenia klimatu całej ziemi i nic na to nie poradzimy podobnie jak na to ,że pewnego dnia zacznie się znowu kolejna epoka lodowcowa. A trzeba pamiętać ,że takie drakońckie zmiany potrafią zachodzić bardzo szybko (!) , wszak do dziś znajdowane są doskonale zamrożone szczątki mamutów na syberii ,które w pyskach mają jeszcze zieloną trawę a ich mięso (o dziwo !) nadal nadaje się do jedzenia pomimo upływu tysięcy lat , co karze wnioskować że owe zwierzęta zamarzły gwałtownie w trakcie posilania się ! 

Czyli podsumowując IM nie chodzi o ziemię ale o zniszczenie obecnego ładu i dobrobytu czego następstwem ma być zamordyzm NWO ! Szkoda tylko ,że spora część ludzkiej populacji charakteryzuje lenistwo umysłowe ,którego cechą jest przyjmowanie cudzych (propagowanych) poglądów bez ich analizy pod kątem wiarygodności.

Portret użytkownika Kwazar

ONZ swoje opinie wygłasza na

ONZ swoje opinie wygłasza na podstawie dość konkretnych badań naukowych.Taki "statystyczny" rozwój sytuacji przewidywano już w 1992 roku ! Nawet w Polsce pewien znakomity pisarz i futurolog to opisywał (celowo nie podam kto) jak rozwinie się ten cały PROBLEM w kolejnych latach. MIAŁ RACJĘ ! Jednak nie tylko ON doszedł do takich a nie innych wniosków.Dzisiaj w przededniu tych wszystkich powolnych, aczkolwiek niszczących naszą Ziemię wydarzeń te GRUPY "różnych nacisków" Próbują coś z tym zrobić.Ich narzędziem jest równiez WHO, ONZ itd.Pamiętajmy że jest nas 7 mld.  a będzie nas niedługo po dwakroć tyle.Czy ja z tego robię jakiś problem ? Mnie to zwisa i po mnie choćby POTOP ! 

Portret użytkownika Kamil Darek Kłazar

"ONZ swoje opinie wygłasza na

"ONZ swoje opinie wygłasza na podstawie dość konkretnych badań naukowych" z hje....m na łby się zamieniłes ciekawe kto płacił za te "naukowe" bzdury i komu ?? "pisarz i futurolog " to chyba jesteś ty kwazar ooo widzisz teraz swoja głupotę Smile a daj małpie klawiaturę bo po co jej łeb Smile to może zmniejszył byś tę liczbę o swoja osobę, to nie problem , chyba ci to zwisa Lol z cyklu internetowe kabarety.

 

Portret użytkownika Kwazar

Dzięki za merytoryczny tekst

Dzięki za merytoryczny tekst !  I....Cieszę się, że przynajmniej ciebie coś autentycznie "boli" Małpa już dawno zawładnęła klawiaturą na masową skalę.( I TY masz do mnie jakieś o to pretensje ? Do mnie ?!) Jakie czasy takie małpy.....A nas jest już ponad 7 mld i będzie po dwakroć tyle za chwile.Masz może jakieś pomysły albo może sobie pofilozofujmy ?  

Portret użytkownika Ractaros96

Jak 3/4 prywatnego bogactwa

Jak 3/4 prywatnego bogactwa na świecie każdego roku jest przeznaczane na konsumpcję, to się nie dziwię, że mamy co mamy. Na inwestycjach też można zarobić, jest to szczególnie istotne, że większość ludzi będzie miała problem z emeryturami w przyszłości. Pieniądze są i można zrobić dużo, ale trzeba przestać pompować konsumpcję. Albo przejadamy całą kasę, albo inwestujemy w przyszłość. Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka.

Chodzi tu za równo o zwykłych ludzi, którzy nie potrafią powstrzymać się od zachcianek, jak i o ludzi bogatych, którzy się muszą publicznie z bogactwem obnosić. Tak samo wszelka korupcja jeśli chodzi o rządy i polityków.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Strony

Skomentuj