Według New York Times na Ukrainie są tajne bazy CIA

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

W ostatnim czasie media obiegły informacje o tajnych bazach CIA na Ukrainie. Z tym, że twierdzenia przypominające rosyjską propagandę, która od dwóch lat o tym trąbi, zostały ogłoszone w The New York Times po śledztwie dziennikarskim. Czy to zmienia postać rzeczy w kontekście przyczyn wybuchu wojny Rosji i Ukrainy?

 

 

Te rewelacje mogą mieć dalekosiężne konsekwencje dla stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa globalnego, a także dla percepcji działań Stanów Zjednoczonych na arenie międzynarodowej. W kontekście trwającej wojny na Ukrainie, pojawienie się informacji o bezpośrednim zaangażowaniu wywiadowczym USA na terenie Ukrainy budzi wiele pytań odnośnie motywacji, skutków, jak również przyszłości współpracy między krajami zachodnimi a Ukrainą.

 

Informacje, które pojawiły się w mediach, wskazują na istnienie na Ukrainie dwunastu tajnych baz CIA. Te ośrodki, według doniesień, miały zostać utworzone w celu przeprowadzania działań wywiadowczych przeciwko Rosji, co może rzutować na obecną eskalację konfliktu. Pierwsza z tych baz miała powstać w 2016 roku, skupiając się na kwestiach związanych z dekodowaniem rosyjskich systemów szyfrowania. Po rozpoczęciu pełnoskalowych działań wojennych w 2022 roku, bazy te stały się kluczowymi punktami do śledzenia rosyjskich satelitów szpiegowskich oraz przechwytywania rozmów.

 

Z drugiej strony, komentarze ekspertów podkreślają, że współpraca wywiadowcza między Stanami Zjednoczonymi a Ukrainą jest elementem normalnych relacji międzynarodowych w obliczu zagrożeń. CIA, współpracując z ukraińskim wywiadem, miała pomóc w stworzeniu na Ukrainie sieci baz szpiegowskich, które służą nie tylko do monitorowania działań Rosji, ale również do szkolenia agentów na potrzeby operacji w Rosji i innych krajach. Ta współpraca nasiliła się po aneksji Krymu przez Rosję w 2014 roku oraz po wybuchu wojny w Donbasie, co świadczy o strategicznym znaczeniu Ukrainy dla zachodnich służb wywiadowczych.

 

Obecność tajnych baz CIA na Ukrainie i związana z nią współpraca wywiadowcza Stanów Zjednoczonych z Ukrainą może wpływać na dalszy przebieg konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Rola wywiadu w konfliktach zbrojnych jest nie do przecenienia, a działania podejmowane w ramach tej współpracy mogą mieć wpływ na decyzje strategiczne obu stron konfliktu. Rozwój sytuacji wymaga dalszej obserwacji, gdyż obecne i przyszłe działania mogą kształtować nie tylko losy regionu, ale również bezpieczeństwo międzynarodowe.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

zasięgnięte z sieci -

zasięgnięte z sieci -

Prezydent Serbii Aleksandar Vucic uważa, że kraje zachodnie mogą wysłać swoje wojska na Ukrainę. Przypomniał, że wcześniej wiele osób twierdziło, że do Kijowa nie zostaną wysłane czołgi i samoloty, ale ostatecznie tak się stało.

"Wspomniano o zachodnich samolotach, wiele osób mówiło, że to się nigdy nie wydarzy, ale tak się stało. Teraz mówi się o zachodnich wojskach na Ukrainie. Niektórzy mówią, że tak się nie stanie, ale tak się stanie"

daje do myślenia - takie gotowanie żab jedna po drugiej - przyzwyczajanie do faktu , który jest już zaplanowany i wdrażany.

Czy żołdaki najemne nato na ukrainę będą wysłane ?  Odpowiedź sama się nasuwa.

Jakoś niefortunnie zbiegły się zaplanowane ćwiczenia żołdactwa natofskiego w rumunii , w polinie i skandynawii - przecież to są tylko ćwiczenia , ludziska spokojnie to są tylko ćwiczenia.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Powoli wszystkie brudy będą

Powoli wszystkie brudy będą wychodzić na światło dzienne. USA to nie Rosja czy Wielka Brytania. Tajne dane z Wielkiej Brytani wyciekają po 100 latach. Tajne informacje z Rosji wyciekają po 70 latach. Tajne dane z USA wyciekają po kilkunastu-kilkudziesięciu miesiącach. Najbardziej nieszczelny wywiad świata w końcu sprawi, że utrzymanie wsparcia dla banderlandu stanie się niemożliwe. Nim jednak to się stanie czarna dziura nad Dnieprem pochłonie jeszcze z 500 tys. Ukraińców. Albo i więcej.

 

Portret użytkownika spokoluz

Najlepszym potwierdzeniem

Najlepszym potwierdzeniem jest podsłuchiwanie na  żywo 4 gjenerałuf z bundeslgbt podczas planowania ataku na most krymski.

Kacapy jeszcze to nagrali i opublikowali - ja cierpię dolę ale mamy sojusznikuf.

To może być też dobrym sposobem aby nato odsunęło sojusznika z bundeslgbt armią na bok i sprawa udziału bundeslgbtarmy zostaje załatwiona bez żadnych kombinacji i uników.

Sprawa taurusów została na amen zamknięta gdyż atak tym na most krymski od razu będzię miał jako wykonawcę bundeslgbtarmy  z nato.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

po śledztwie dziennikarskim

po śledztwie dziennikarskim wyszło , że .....  usrańcy szpiegują , no brawo , brawo - ale bez dziennikarzy to wiadomo .

Kacapia też szpieguje , chinole , itd.... wszyscy szpiegują i handlują informacją - przecież to żadna nowość.

nie ma tajemnic są tylko wartościowe materialnie infromacje.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika inzynier magister

To jerdnak Putin mówił prawdę

To jerdnak Putin mówił prawdę o tym co się działo i dzieje na ukrainu ! po takich informacjach mozemy również slusznie uważać że tajne bazy produkujące broń biologiczną też tam były, albo są... to też może być słusznym dodatkiem do działań Putina na rzecz wystrzelenia broni nuklearnej w eurokołchoz gdyby eurokołchoz się przyłączył do wojny i wprowadził swoje wojska szatana oro ab chao L-OTANA na ukrainę ! Na szczęście jest Chrystus i Matka Boska oraz Duch Święty Jahwe więc mamy szansę na ratunek z tego iluminackiego piekła !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj