Według naukowców, życie człowieka może zostać wydłużone tylko do 120 lat

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Neurobiolog Colin Blakemore powiedział niedawno, że życie człowieka można wydłużyć maksymalnie do 120 lat. Jednak jego zdanie kłóci się z dotychczasowymi odkryciami, które pozwoliłyby nam żyć nawet do 800 lat.

 
Zakładając że nasze życie zostałoby wydłużone aż do 800 lat, musielibyśmy mieć pewność, że choroby związane z wiekiem również przyszłyby później. Przykładowo zaburzenia pamięci musiałyby pojawiać się dopiero w wieku 700 lat. Ważne jest również to aby sam proces starzenia się naszego organizmu został odpowiednio spowolniony.
 
W tym momencie pojawiają się inne pytania - w jakim wieku przechodzilibyśmy na emeryturę? Gdyby człowiek osiągał dojrzałość płciową w tym samym wieku co obecnie, jakie mielibyśmy odczucia spotykając naszego prapraprapra...prapradziadka? Pojawiają się również kwestie prawdopodobnego przeludnienia planety (chyba że doszłoby do kolonizacji innych planet) oraz niedoboru żywności.
 
Wielu z nas może po prostu uznać, że 800 lat życia to zdecydowanie za dużo. Brytyjski neurobiolog Colin Blakemore uspokaja, że życie przeciętnego człowieka nie może zostać aż tak wydłużone - nawet przy pomocy medycyny, genetyki i odpowiednich technologii. Według niego, górna granica wynosi 120 lat i prawdopodobnie nie zostanie przekroczona.
 
Swoje zdanie na ten temat wyraził na początku tego tygodnia w trakcie konferencji, na której gerontolodzy dyskutowali o przyszłości medycyny, globalnych problemach zdrowotnych i spodziewanej długości życia człowieka. Uczeni przyznali, że możliwość wydłużenia ludzkiego życia jest ograniczona i należy się bardziej skupić na zdrowiu i jakości życia starszych osób.
 
Zdanie Colina Blakemore'a jest sprzeczne z naukowcami, którzy zdołali dotychczas opracować metodę wydłużania życia. Za wspomnianym wcześniej odkryciem, które zapewniłoby człowiekowi życie nawet do 800 lat, stoi zespół uczonych któremu przewodził Walter Longa. Również dr Pankaj Kapahi odkrył sposób, aby człowiek mógł dożyć 500 lat.
 
 
Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 
Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/neurobiolog-twierdzi-ze-zycie-czlowieka-mozna-wydluzyc-maksymalnie-120-lat

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika didier

A co jęsli będzie możliwy

A co jęsli będzie możliwy przeszczep mózgu... Co jeśli będzie można wytworzyć sztuczne organy ? będzie to podchodzić pod nieśmiertelność.........
Gdy to nastanie rzezywistość będzie wyglądała tak:
Będzie pernamentny zakaz rodzenia dzieci......za dobrą zapłatą np 1000 letni kredyt i np 1% wypłaty dziecka dla państwa.
Żeby kupić sobie ,,nieśmiertelność" pewnie będzie trzeba wziąć kredyt....spłacany do końca życia( czyli utylizacji jednostki-przecież ludzie Szczesliwy będą się rodzić i trzeba zwolnić slota)
inaczej nie będzie na tym naszym padołku....niewolnicy będą niewolnikami

Nasza nadzieja
https://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE
Na walkę z rzeczywistością
http

Portret użytkownika dr.psych

Uwielbiam jak naukowcy coś

Uwielbiam jak naukowcy coś mówią, że jest niemożliwe. Zawsze po jakimś czasie okazuje się, że chrzanili. Niemożliwe było latanie, rozmowy na odległość, czy poruszanie się z szybkością większą od kobyły.
Aha i jeszcze naczelne niemożliwe to podróże w czasie i z nad/szybkością światła, czy darmowa/prawie darmowa energia. Rzekomo to nadal jeszcze aktualne ?
Co do długości życia , rodzice się niepokojące pytanie dla kogo by to było ?
Zachwiana równość wobec pewnych spraw, które są sprawiedliwe wobec wszystkich nie wróży nic dobrego.
Przy takim systemie i szaleńcach u władzy źle to wygląda. Jest taki film, gdzie kupowano czas życia, nie pamiętam tytułu. Wychodzi na to, że dostęp w pierwszej kolejniści miałyby wszelkie bogate chamy i mendy społeczne.
 
 

Portret użytkownika Ractaros96

Ten film to "Wyścig z czasem"

Ten film to "Wyścig z czasem" (ang. In Time). Co do artykułu to totalna kpina. Długość życia człowieka to tylko kwestia zdolności do regeneracji organizmu. Naturalne maleje ona z wiekiem, dlatego się starzejemy, aż do momentu gdy organizm nie jest w stanie nadążyć z regeneracją narządów wewnętrznych i coś wysiada (najczęściej serce), jest to naturalny system występujący wśród wszystkich zwierząt, aby zapobiec zbyt szybko rosnącej populacji. Wystarczy zmienić kod DNA, aby zdolności regeneracyjne pozostały na poziomie z etapu dojrzewania, bo wtedy są największe (sądzę, że można to zaimplementować u każdego człowieka, niezależnie od wieku). Jeżeli nie dopadnie nas jakaś śmiertelna choroba lub wypadek to możemy sobie żyć wiecznie.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika dąb

co za głupota . To gorzej jak

co za głupota . To gorzej jak dzieci : a ja mam pomysł na wydłużenie życia do 800 lat , a ja do 500 lat . No to k...wa zrób to zasrany naukowcu to uwierzę . Takimi naukowcami to wszyscy możemy być . Jest to tylko próba uzyskania dotacji na ich wynagrodzenie a przy okazji na prowadzenie jakiś tam badań ciągnących się 20 lat by na końcu powiedzieć że nie dało się udowodnić że można wydłużyć życia , ale udowaniamy że życie ma ograniczenia do 120 lat. 

Portret użytkownika Arcanum

Jasne, niewolnicy nie mogą

Jasne, niewolnicy nie mogą długo żyć bo by się jeszcze za dużo im przypomniało, albo nauczyło. A co takiego piszą w niespreparowanej wersji - Bibliotece z Nag Hammadi? Jednak tam Jahve / Jaldabaoth wygląda niezbyt okazale. Taki podżędny archoncki bożek, więc go przez wieki wielce ubarwiono i połączono z różnymi historiami tworząc swego rodzaju mitologię semicką, dziś nazywaną chrześcijaństwem. Jahve stał się nagle Pełnią, Niezniszczalnością i bogiem z dużej B. Pistis Sophia - matką boską itd. Na niezłe i bardzo niewygodne dla kościelnego kultu teksty można trafić, np. w Hipostazie Archontów, albo Eugnostosie. Więc jeśli największy przekręt z Biblią w roli głównej nazywasz końcem tematu to gratuluję dobrego samopoczucia Smile
 
Apokryf Jana:
"13,1 Gdy zobaczył stworzenie, które otaczało go i mnóstwo aniołów wokół niego, którzy wywodzili się z niego, rzekł do nich: „Ja tylko jestem Bogiem zazdrosnym i nie ma innego boga prócz mnie”. Ale gdy to (10) ogłosił, wskazał aniołom, który są przy nim, że istnieje inny Bóg. Bo jeśliby nie było innego, to wobec kogo miałby być zazdrosny?
21,1 Gdy spojrzeli (na niego), zobaczyli, że jego myśl była wyższa. I powzięli postanowienie z orszakiem archontów i aniołów. Wzięli ogień, ziemię i wodę i zmieszali je razem z czterema wiatrami ognia. Stopili je razem i spowodowali wielki niepokój. Doprowadzili go (tj. Adama) do cienia śmierci, aby mogli (go) ponownie stwarzać z ziemi, wody, ognia i ducha, który pochodzi od materii, a którym jest niewiedza ciemności i żądz (epithymia) i przeciwstawnego ducha. I to jest otchłań (spelaion) ponownego formowania (anaplasis) ciała, do której bandyci zaciągnęli człowieka, to więzy zapomnienia. I ten człowiek stał się istotą podległą śmierci. Ten jest pierwszym, który zstąpił, i pierwszym, który jest podzielony. Ale Epinoia światła, która w nim była, była tą, która obudziła jego myślenie."

Portret użytkownika keri

Fałsz mendialny o wydłużeniu

Fałsz mendialny o wydłużeniu życia rozlazł się pod strzechy lemingów.
Nie żyjemy dłużej niż poprzednie pokolenia tylko krócej, na dodatek ciągle na syfie farmaceutycznym. Przypominam, że nasi dziadowie żyli powyżej 90 lat i to bez chodzenia do lekarzy.
Podczas spisu powszechnego w I wieku we Włoszech naliczono wiele osób powyżej 120 lat, niektórzy mieli powyżej 140 lat.
Średnia życia dawnych Egipcjan wynosiła 120 lat (bez leczenia).
 
A teraz uwzględniam Biblię dla tych, którzy uważają, ze jest cokolwiek warta:
Adam miał być nieśmiertelny.
Adam żył ponad 900 lat.
Następni żyli po kilkaset lat.
Mojżesz już tylko 120.
Potem jak ktoś zacytował tylko 70-80.
Biblia jak widać, to program podprogowy skracający życie - wmawia czytelnikowi, że ma żyć coraz krócej, bo tak jest napisane.

Portret użytkownika Kruczysko

Nerka w sterylnych warunkach

Nerka w sterylnych warunkach moze zyc nawet 700 lat.
Kobieta w swych jajnikach posiada tyle jajeczek, ze starczylo by jej na 850lat.
zdrowy człowiek w ciągu miesiaca wymienia wszystkie komurki swojego ciała na nowe.
Jest tylko kwestią czasu kiedy znajdą klucz do powstrzymania procesu starzenia lub znacznego jego spowolnienia. A moze juz o nim wiedzą ?

Karuzela, karuzela....
Świat sie kręci i...   umiera...

Portret użytkownika Komik

Pełna wymiana komórek jest co

Pełna wymiana komórek jest co 7 lat /poza komórkami mózgowymi - te się nie regenerują/.
To ma związek z tym że nasza osobowość zmienia się co 7 lat, tzn. 7,14,21,28 lat itd.
Gdyby była pełna wymiana komórek co te 7 lat, to nigdy byśmy się nie starzeli, ale ponieważ więcej komórek obumiera, niż tych które na ich miejsce powstają, bilans jest taki że się starzejemy.
Gdzieś czytałem że gdyby ciało się nie starzało, to mózg mógłby funkcjonować 1000 lat.

Portret użytkownika Arcanum

W ciągu miesiąca człowiek

W ciągu miesiąca człowiek wymienia wszystkie swoje komórki? Trochę dłużej, dzisiejszy 20 latek zdążył się już "zreinkarnować" biologicznie pewnie z 4 razy. Poza tym skąd wiesz jak długo żyje nerka, jakoś nie przypominam sobie by było głośno o nerce żyjącej w sterylnych warunkach od czasów średniowiecza. Smile
By powstrzymać starzenie należy zwielokrotnić ilość możliwych podziałów w telomerze i wydłużyć termin ważności ludzkiego ciała. Po każdej replikacji komórki telomer stanowiący końcówkę DNA jest skracany. Ilość takich podziałów jest zapisana w telomerze i ograniczona chyba 50 krotnie (nie pamiętam). Po 40 roku życia komórki już się nie dzielą z taką częstotliwości więc ciało się starzeje. http://pl.wikipedia.org/wiki/Telomer_%28genetyka%29
Żółwie żyją 200lat i nic nie powinno stać na przeszkodzie by ludzie też tyle dali radę. Możecie sobie również poczytać o bajkaline, ale nie wiem ile w tym prawdy: http://www.longevitas.pl/index.php?id=94

Strony