Według naukowców setki asteroid mogą spaść na Ziemię w ciągu najbliższych 100 lat

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Jak wiadomo Ziemia nie znajduje się w stałej pustej przestrzeni. Nasza planeta porusza się wraz z całym Układem Słonecznym wewnątrz naszej Galaktyki i napotyka na różne obszary przestrzeni, które zawierają znacznie więcej kosmicznego gruzu. Wiele wskazuje na to, że właśnie wlatujemy w taki fragment kosmosu.

 

Naukowcy z NASA, opierając się na obserwacjach obiektów zlokalizowanych w pobliżu Ziemi w ciągu ostatnich 60 dni, ustalili, że przy utrzymaniu takiego natężenia pojawiających się nagle asteroid typu NEO (Near Earth Object), w latach od 2017 do 2113, możemy się spodziewać nawet 400 kolizji z Ziemią.

 

Część z tych ciał niebieskich może mieć nawet około 100 metrów średnicy, a to oznacza, że są w stanie wywołać znaczne zniszczenia. Dość wspomnieć, że asteroida, która spadła na Rosję w lutym 2013 roku miała tylko około 15 metrów średnicy.

Poważni naukowcy przyznają, że gdzieś tam znajduje się jedno, lub nawet kilka ciał niebieskich, które znajdują się na kursie kolizyjnym z Ziemią. Problem polega na tym, że nadal, mimo postępów w zakresie astronomii, jesteśmy właściwie ślepi na takie zagrożenia. Skoro naukowcy nie wykluczają, że możemy wlatywać w jakiś nowy pas asteroid, to może rzeczywiście nie doceniamy powagi sytuacji?

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Jestem ciekaw co będzie jak

Jestem ciekaw co będzie jak metoeryt walnie w elektrownię atomową albo składowisko odpadów radioaktywnych i rozsypie pluton i inne dziadostwo po okolicy. Będzie jak zwykle biadolenie, że nikt tego nie mógł przewidzieć.

Portret użytkownika keri

Euklides napisał:... I

Euklides napisał:...
I dlatego państwa zamykają stopniowo elektrownie jądrowe, gdyż jest to najłatwiejszy cel najgorszy w skutkach.
Rząd w Polsce chce budować elektrownię jądrową, aby nie trza było się trudzić z jej unicestwieniem?

Portret użytkownika P.WALKER

no znowu naukowcy z

no znowu naukowcy z nasa.czyli jak ma spaść 100 w ciagu stu lat to napewno bedzie z tysiąs plus te których niezauważą.pozatym w ciągu stu lat już nas mało co bedzie i nie będziemy dominujacym gatunkiem juz na tej planecie.

Portret użytkownika MM

Racja. Wiekszosc to

Racja. Wiekszosc to analfabeci umyslowi. Nie widzą dalej niz ich kiełbasa. Wystarczy spojrzec na neandertalczyków za kierownicą. Czuję się bezsilny, mozna walczyc z jednym, ale z miliardami tv-baranow?
 
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wokół Ziemi krąży około 10

Wokół Ziemi krąży około 10 000 różnego rozmiaru okruchów skalnych. Obecne technologie militarne prześcigają się w sposobach wykorzystania ich i "zdalnego" kierowania na cel.
Ta zapowiedź może oznaczać, że wkrótce konkurujące ze sobą mocarstwa zaczą nam przysyłać niespodzianki  w konkretne cele, czy konkretne miasta. Na razie jak widac wszystkie meteoryty trafiają "przypadkowo" na tereny bezludne... Tylko w Czelabińsku cos nie wyszło i omal nie walnęło w miasto, ale ten "okruszek" został zestrzelony w ostatniej chwili.

Skomentuj