Według naukowców korzystanie z Facebooka powoduje zmiany w mózgu

Kategorie: 

Źródło: Internet

Łatwy dostęp do internetu sprawia, że wielu ludzi bardzo często zagląda do swoich ulubionych serwisów społecznościowych - zarówno w dzień, jak i w nocy. To nie pozostaje bez wpływu na nas samych. Naukowcy odkryli nietypowy związek między korzystaniem z serwisów społecznościowych a wielkością jądra półleżącego.

 

Jądro półleżące to jedno z jąder podstawowych mózgu. Jest to niewielka struktura, która znajduje się głęboko w środku mózgu i jest częścią tzw. układu nagrody, tj. głównego systemu motywującego nasze zachowanie, a także stanowi podstawę biologiczną takich zjawisk jak natręctwa i uzależnienia.

Źródło: Flickr/biologycorner/CC BY-NC 2.0

Naukowcy z niemieckiego Universität Ulm zaprosili do swojego badania 85 osób - 46 mężczyzn i 39 kobiet. Z pomocą rezonansu magnetycznego zeskanowano ich mózgi, aby zbadać ich strukturę. Następnie za zgodą uczestników na ich smartfonach zainstalowano aplikację, która mierzy jak długo przebywają oni na Facebooku i jak często zaglądają na ten serwis społecznościowy w okresie 5 tygodni.

Badacze odkryli, że osoby, które częściej zaglądały i dłużej przebywały na Facebooku miały zwykle mniejszą ilość substancji szarej w jądrze półleżącym. Na dzień dzisiejszy naukowcy nie mają pojęcia czy jest to przyczyna czy rezultat korzystania z Facebooka, lecz przyszłe eksperymenty być może pozwolą rozwiać te wątpliwości. Uczeni sprawdzą czy nadmierne używanie smartfona celem wejścia na serwis społecznościowy może stanowić uzależnienie behawioralne.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Roni Tornado

Dla czego ? - odpowiadając na

Dla czego ? - odpowiadając na pytanie postawione w tym memie - bo filmy to fikcja wymyślana dla dostarczania rozrywki. Nakręcić film można o dosłownie wszystkim co się jest w stanie wymyślić, tak samo wszystko można "przelać" na papier. Zresztą męska część społeczeństwa nie chciała by oglądać czegoś, dzie to facet jest poszkodowany i pokazywany jako ofiara. Dla czego ? Bo zwykle cierpią na megalomanię.

Portret użytkownika ewi

Filmy science fiction - to w

Filmy science fiction - to w większości nabijanie się z rasy ludzkiej. większość wątków to prawda a ludzkość dalej śpi.

 

Pozaziemski rodowód rasy ludzkiej był niegdyś istotą bardzo zaawansowaną w rozwoju duchowym, świadomą swojej wiecznej duchowości i wielowymiarowości oraz posiadał pamięć swoich wcieleń i świadomość planu swojego życia.

Zapytasz zapewne jak doszło do tego, że ta wspaniała, pozbawiona egoizmu, pełna miłości Istota znalazła się w stanie degradacji, przeżywając ograniczenia na wszelkich poziomach życia, prowadząc egzystencję okrojoną do walki o przetrwanie fizyczne i społeczne, z bardzo niewielkimi szansami na obudzenie duchowości?

Około 40 milionów lat temu – nie jest to precyzyjne określenie, ponieważ nie ma czegoś takiego jak następstwo czasu, czas jest iluzja, tylko wydarzenia są ważne a czas jest pojęciem stworzonym przez człowieka – z czterech różnych galaktyk wysłano do tego układu słonecznego cztery różne rasy .Przybyli kolonizować starsze planety. Byli bardziej zaawansowani w rozwoju, niż mozna to sobie wyobrazić. Posiadali umiejętność podróżowania do rozmaitych galaktyk, a także - do innych wymiarów oraz przemieszczali się na lini sfery w przyszłości i przeszłości.

Mieli zdolności telepatyczne i nie potrzebowali języka mówionego, chyba że zaistniałaby potrzeba komunikowania się z istotami na niższym poziomie rozwoju. Komunikowali się ze wszystkimi formami życia, zwierzętami, roślinami i minerałami. Porozumiewali się także z mieszkańcami innych wymiarów, którzy poprzednio żyli w wymiarze fizycznym

Technika - technologia oraz Sztuczna Inteligencja pozostawała w pełnej harmonii z naturalnymi prawami stworzenia. Opanowali pojęcia związane z kreowaniem przy użyciu energii swoich myśli. Podstawą jest tu odpowiedzialność za użycie ich dla skutków pozytywnych i konstruktywnych, które są korzystne i harmonijne a nie dla egoistycznych celów, takich jak osiąganie mocy i dóbr.

Mieli pełne zrozumienie pojęć: stworzenie i stwórca. Wiedzieli, że są eterycznymi symbiontami i to wiecznymi , które nie są ograniczone przez ciała fizyczne. Śmierć dla nich nie istniała. Była przejściem z jednej egzystencji do drugiej. Wybierali swoje wcielenia stosownie do doświadczeń, które chcieli przeżyć lub misji, które życzyli sobie wypełnić.

Przybyli do tego układu słonecznego, aby przynieść tu ludzkie życie i być opiekunami wszelkiego życia na wszystkich planetach. Zaczęli kolonizować planety dryfujące księżyce ,

Ziemia była wówczas dopiero kometą okrążającą system i nie przybrała kształtu planety ani nie umiejscowiła się na żadnej orbicie dookoła słońca. Kiedy poddana terraformacji Ziemia w końcu stała się planetą, była piękna, ze swoimi ogromnymi obszarami wodnymi oraz większymi akwewnami wodnymi pod powierzchnią.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj