Wedlug naukowców dzisiaj jest najbardziej przygnębiający dzień w roku

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Naukowcy z Uniwersytetu w Cardiff z Wielkiej Brytanii uznali 16 stycznia 2013 jako najbardziej przygnębiający dzień w tym roku.  Zgodnie z "formułą szczęścia", która została opracowana przez ekspertów, w tym dniu Europejczycy czują poświąteczną depresję i smutek. Wzmaga to krótki czas ekspozycji słonecznej, podstawowego czynnika antydepresyjnego.

 

Wśród głównych przyczyn złego nastroju eksperci winią zimno, wielkość posiadanego zadłużenia, niezapłacone rachunki, oraz fakt, że do wynagrodzenia za styczeń jeszcze kolejne dwa tygodnie. Wszystkie te czynniki sprawiają, 16 stycznia to najsmutniejszy dzień w całym roku pracy, powiedzieli naukowcy.  Uczeni zwracają uwagę, że ludzie, którzy kochają swoją pracę, radzą sobie z depresją znacznie lepiej niż ci, którzy pracują bez przyjemności.

 

Ustalanie "najbardziej smutnego dnia roku" to już tradycja po raz pierwszy zaproponowana przez Cliffa Arnall. Wzór matematycznego szczęścia, według niego, składa się z sześciu elementów: pogody, czasu, długości indeksu do Bożego Narodzenia, wskaźnika czasu, jaki upłynął od chwili, gdy człowiek dał sobie postanowienia noworoczne, niska motywacja, poczucie potrzeby natychmiastowych rozwiązań.  Jednakże część naukowego świata mówi, że formuła to nie jest prawdziwa nauka.

 

Zwykle najbardziej dołujący dzień roku występuje między 14 a 23 stycznia każdego roku. Na szczęście będziemy to już mieli za sobą. Nastepna data na którą należy czekać z utęsknieniem to dzień wolności podatkowej, czyli czas w roku po którym kończymy pracować na państwo a zaczynamy dla siebie. W tym roku przyjdzie nam na to poczekać przynajmniej do lipca i to jest dodatkowo dołującym czynnikiem brakującym w równaniu Arnalla.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inka

a ja miałam 16 stycznia

a ja miałam 16 stycznia urodziny - kolejny wspaniały rok za mna i przede mną... dzień jest zauwazalnie dłuższy słoneczko coraz wyżej, pieknie biało...rzeźko świezo... cebula już puszcza szczypior w piwnicy...wszystkim zycze by kretyńskie opinie "specjalistów" od tego czy owego nie zepsuły im radosci z tej fascynujacej podróży bez wzgledu na jej etap

Portret użytkownika skurg

Parszywe bzdury, jak dla mnie

Parszywe bzdury, jak dla mnie to byl wyjatkowy dzien, mialem wyjatkowo dobry nastroj i samopoczucie, dawno takiego nie mialem. To zwykle klamstwa aby wywolac u ludzi negatywne emocje. Polecam ksiazki barbary marciniak, ogolnie przekazy plejadian, galaktycznej federacji i innych istot pozaziemskich np. za posrednictwem alexa colliera i innych. Ok mozesz powiedziec ze chanellingi to bzdura, ja ci nie powiem ze to prawda to fakt, ale przemawia przez nie wyjatkowa dobroc, uczucia milosci i ogolnie pozytywne aspekty, watpie zeby psychopatom u wladzy chodzilo o wywolanie u ludzi takich emocji jesli mialoby to byc falszywe w innych wykonaniu tzw. false flag. 

Portret użytkownika Kalina

nie wiem czy psychopaci u

nie wiem czy psychopaci u wladzy pracuja tak scisle z naukowcami? Aaaa masz na mysli pseudo czy naukowcow czy takich ktorzy kupili sobie te papiery? Zolc cie zalewa synek na koniec tego wspanialego dnia?! Pogodnym trzeba byc zawsze a na pytanie jak ci lecie co odpowiesz? Zawsze pozytywnie bo i tak nikt cie nie bedze wspolczul!

Matka Polka

Portret użytkownika Zenek

Nie wypaliło z 21.12.2012 to

Nie wypaliło z 21.12.2012 to kodowanie lemingów w podłych nastrojach trwa nadal. Może jakiś uwierzy, się powiesi czy sobie w łeb strzeli i za chwile już w oparciu o policyjne statystyki można będzie "udawadniać" poprawność nałukowych przewidywań.
 
Potem ogłoszą kolejny dzień jako "najbardziej przygnebiający" i kolejny. I w telewizji będą zachęcać do "odczuwania przygnębienia" reklamując promocyjne usługi pogrzebowe w pakietach dla rodziny i jej znajomych. I za rok czy dwa się okaże iż w yewropie sodomitów i pedałów każdy dzień jest przygnębiający i powstanie nowa masowa "sekta" do walki z tym uczuciem nawołująca wzorem swych wielećset tysiącletnich poprzedniczek za "wzięcia sprawy pójścia do raju we własne ręce". Czyli jak na artykułowym obrazku - do popełniania masowych samobójstw by demon jahwizmu miał pełno przeklętych, złamaniem BOŻEGO przykazania o "chronieniu zycia", podwładnych. Bo w tym celu powstały masowe religie jahwistyczne - do zapełniania piekła przegrańcami jacy im w "zbawienie" uwierzą i za ich kapłanami pójdą na swoje stracenie.

Portret użytkownika 3plabc

Ja miałem dość dobry dzień,

Ja miałem dość dobry dzień, nie narzekam;P bywały o wiele, o wiele, o wiele gorsze dni... wróciłem z trningu i gdyby nie jakieś choróbsko, które próbuje mnie złamać od poniedziałku to bym powiedział, że czuje się jak młody bóg;D

Portret użytkownika Zahi

Coś może i w tym jest, jak

Coś może i w tym jest, jak nigdy dziś natchneło mnie posłuchać Vaya Con Dios, i jakoś faktycznie mogę raz się zgodzić że czasem naukowcy mają rację. Szkoda że tylko raz do roku im się to udaje. Coż od jutra znów będą pełni sprzecznych pomysłów i teorii Smile więc będzie lepiej i może stąd to przeygnębienie u ludzi że jednak czasem naukowcy mają rację. 

Guardian Angel
"Prawdziwy wróg ukryje się tam gdzie się go najmniej spodziewasz"

Strony

Skomentuj