Według naukowców anomalna zima w USA jest związana z globalnym ociepleniem

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

W ciągu ostatnich miesięcy Stany Zjednoczone doświadczyły wielu ekstremalnych zjawisk pogodowych. Większa część kraju była pod wpływem wirów polarnych, które dosłownie zamroziły ¾ powierzchni kraju. W tym samym czasie Kalifornia cierpi z powodu suszy. Specjaliści sugerują, że jest zimno ze względu na mityczne globalne ocieplenie.

 

Badania przeprowadzone przez naukowców z University of Utah sugerują istnienie związku między globalną zmianą klimatu, a mrozami i suszą doskwierającymi mieszkańców tego kraju. Autorzy badania uważają, że ​​przyczyny wyjątkowo mroźnej zimy w Ameryce Północnej leżą w zimnej wodzie przybrzeżnej Chin, Wietnamu i Tajwanu. Zimniejsza niż zwykle woda wywołuje zmianę kierunku zachodnich wiatrów wiejących na tropikalnym Pacyfiku.

 

Wiatr przez kilka miesięcy pcha ciepłą wodę w kierunku środkowej części Oceanu Spokojnego, aż doszło do utworzenia zjawiska El Niño. Ono samo z kolei "wstrząsa" atmosferą na całym świecie wywołując zmiany typowych norm opadów atmosferycznych i temperatury. Wynika z tego, że nietypowe zimno w Ameryce Północnej jest efektem powstawania El Niño, któego oficjalnie jeszcze przecież nie ma.

Konkluzja naukowców jest taka, że El Niño jest zwiastowane przez ochłodzenie wody w okolicy krajów azjatyckich, co w konsekwencji prowadzi do ochłodzenia w Ameryce Północnej. Specjaliści twierdzą, że gdy wzięli pod uwagę tę zależność w tworzeniu pogodowych modeli komputerowych analizujących wpływ gazów cieplarnianych na klimat, okazało się, że otrzymano zgodność scenariuszy pogodowych z ostatnich kilku dekad, w tym ostrej zimy w latach 2013-2014.

 

Ustalenia naukowców z Utah mogą być bardzo pomocne w tworzeniu metod przewidywania pogody, w tym możliwości wystąpienia następnej tak anomalnej zimy jak tegoroczna.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Krzychu

Jak Hamerykancom przeszkadza

Jak Hamerykancom przeszkadza CO2 to niech sobie podpiszą protokól z Kioto i zaczną jeżdzić Skodami 1.2 TSI zamiast Fordami V8, zwieksza cene pradu o 70% ( bo CO2) zwieksza ceny biletów lotniczych polaczen wewnetrznych USA o 500% ( bo CO2) i nie beda mieli ocieplenia dzieki ktoremu maja snieg

Portret użytkownika giGheR

globalne ocieplenie nie

globalne ocieplenie nie znaczy że ma być ciepło,poczytaj najpierw,poprostu mogą byc anomalia pogodowe często związane z długą zimą...polecam film "pojutrze"...chodź globalne ocieplenie może w jakiś sposób istnieje to mysle że to używanie broni do kontroli pogody przez Rosję "sura" i USA "haarp"

Strony

Skomentuj