Według NASA za 60 lat większość dużych miast świata zostanie zalana

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z NASA nadal wspierają teorię globalnego ocieplenia i obliczyli nawet ostatnio, że po 60 latach na Ziemi może dojść do potopu, który zmyje z powierzchni planety kilka europejskich stolic, a na dodatek Tokio i część Stanów Zjednoczonych.

 

Zdaniem ekspertów globalne ocieplenie musi zintensyfikować występowanie powodzi, a do 2075 roku osiągnięty może być krytyczny punkt topnienia lodu. Czyli za około sześćdziesiąt lat, poziom wody w oceanach znajdzie się do dwóch metrów nad poziomem krytycznym, co w konsekwencji powinno spowodować zalanie Tokio, Londynu, Amsterdamu oraz części dużych miast przybrzeżnych na całym świecie.

 

Pracownicy NASA, do takich wniosków doszli po swoich badaniach. Eksperci opracowali specjalny program, który opiera się na czynnikach długoterminowych zmian klimatu takich jak topnienie lodowców, ruch Ziemi, Księżyca i innych planet, a także na ewolucji poziomu wody w oceanach. Wszystkie te dane, naukowcy wprowadzili do superkomputera, który odwzorował możliwe rezultaty kontynuacji takie trendu na przestrzeni najbliższych lat.

Komputer przewidział, że w ciągu 60 lat wystąpią nieuchronne zmiany klimatu, które mogą nawet zagrozić ludzkości. Gwałtowne zmiany spowodują też rzekomo pojawienie się i rozwój nowych rodzajów chorób i głodu na skutek niedoborów żywności. Dość szokująco brzmi też wynik symulacji superkomputera NASA, która zakłada wyginięcie ludzkości w ciągu najbliższego tysiąca lat. Zjawisko to ma być związane z rzekomo gwałtownym wzrostem poziomu wody w oceanach.

Warto przypomnieć, że oprócz naukowców amerykańskich podobny pogląd, co do potopu w XXI wieku, wyrażają również eksperci niemieccy. W październiku 2014 Poczdamski Instytut badania zmian klimatu opublikował prognozę, z której wynika, że do 2100 roku spodziewany jest wzrost poziomu morza od 0,75 do 1,5 metra. Jeśli przypuszczenia te się potwierdzą największe metropolie Europy i Ameryki mogą zostać zalane. Najwyższe ryzyko jest oczywiście dla Wenecji, ale też Los Angeles, Amsterdamu, Hamburga, Sankt Petersburga i innych dużych miastach portowych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika colleeman

Co za bzdet. Już dawno

Co za bzdet. Już dawno obliczono, że nie wystarczy Antarktydy do poniesienia wód o 10 cmm w skali globu! Nawet ja cała się roztopi!! Musiały by zajść zniany geologicne, żeby zatopić Londyn, czy miasta w USA ..A to jest bardziej prawdopodobne, bo Ziemia żyje i płytt chasają. Po prawdzie te procesy trwają tysiące lat ale trwają.

Portret użytkownika Rojalista1410

Pseudonaukowcy twierdzą, że

Pseudonaukowcy twierdzą, że jeżeli do szklanki z wodą wrzuci się kostke lodu to po jej stopieniu, będą mieli więcej wody? Myślę, że dowodzi to tego, że nie słyszeli o prawie Archimedesa.
 
Jak kolwiek by na to nie patrzeć, nawet poprzez to, że te kilometrowe warstwy lodu znajdują się na lądach to przecież w geologii istnieje coś takiego jak dyferenciacja, czy samoistne odkształcanie się płyt tektonicznych pod wpływem znajdującego się na nim obciążenia.
 
Teoria jakoby pod wpływem ocieplenia klimatu, błędnie utożsamianego z działalnością człowieka, miało dojść do powodzi została obalona.
 
Pozdrawiam,
M

Portret użytkownika H.R.

Ach, to NASA! Skarbnica

Ach, to NASA! Skarbnica wszelkiej superwiedzy! Tylko, że jak dość znacznych rozmiarów skała przelatuje w kosmosie w bezpośrednim sąsiedztwie Ziemi, to wspaniałe NASA dowiaduje się o tym dopiero, jak to to przeleci. Jak NASA chce poznać więcej katastroficznych przypuszczeń, to niech wyśle swoich "uczonych" do kościołów w Polsce na rekonesans. Tam dopiero dowiedzą się od starych babek, co to się wkrótce będzie wyprawiało, ło Jezu Kryste!!!

Portret użytkownika za zimno mi w tym kraju

NASA już dawno została

NASA już dawno została zalana. Farmazony NASA, która nie mówi, że to normalne cykle glacjalne. 2000 lat temu Platon mówił to samo co NASA, a potem przyszły jeszcze dwa małe zlodowacenia. 

Portret użytkownika Ten Który Idzie Przed 44

Za 60 lat, będę miał 105 lat

Za 60 lat, będę miał 105 lat i będę się dopiero garnął do życia, bo w Archekracji która zastanie mnie w wieku 75 lat, będę żył 300-400 lat. Chwała Na Wieki Wieków Prorokowi MojeImię44 Zawsze Dziewicy i Wszystkim Świętym Archontom.

Portret użytkownika XaX

Problem wody pitnej można

Problem wody pitnej można rozwiązać opracowując jakiś sensowny system odfiltrowywania soli z wody morskiej wtedy to nie będzie problemem.  Na 2060 zapowiadają znowu mini epokę lodowcową więc jak widać co ekipa to inne zdanie ...

Skomentuj