Według NASA w ciągu najbliższych dwóch lat dojdzie do wielkiej burzy słonecznej

Kategorie: 

Największy zarejestrowany rozbłysk z 2 kwietnia 2002 - earthobservatory.nasa.gov

Naukowcy z NASA ogłosili niepokojące prognozy. W ciągu najbliższych dwóch lat przewidują oni pojawienie się mega-burzy na Słońcu, która może pogrążyć Ziemię w mroku. Miasta pozostaną bez energii elektrycznej przez rok. Możliwe jest 2 biliony dolarów oczekiwanych strat, awaria dotknie całą infrastrukturę energetyczną i telekomunikacyjną. Słońce weszło w fazę większej działalności, która osiągnie swój szczyt w 2014 roku.


W poprzednim oświadczeniu NASA przewidywała pojawienie się super-rozbłysku na Słońcu w ciągu najbliższych pięciu lat, ale nowe badania wykazały, że mega-burza na Słońcu, może się wydarzyć w ciągu najbliższych 2 lat. To nie są ostateczne wyniki i naukowcy zastrzegli, że będą kontynuować badania. W tej chwili szanse na mega-burzę w najbliższej przyszłości przewiduje się na prawdopodobieństwo jak 1 do 8. 

 

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego zgadzają się z ustaleniami NASA i potwierdzają, że Ziemia przetrwa atak niespotykanej siły w ciągu najbliższych 2 lat. W 2014 r. Słońce osiągnie szczyt swojej aktywności i zagrożenie wystąpienia zagrożeń związanych z jego działalnością wzrośnie do prawie 100% prawdopodobieństwa.  Konsekwencje będą katastrofalne. Burza słoneczna zniszczy globalną komunikację i wpłynie na wszystkie linie zaopatrzenia. 

 

Należy zauważyć, że aktywność słoneczna już wzrosła. Możemy stwierdzić, że Słońce weszło w okres wysokiej ekspozycji. I z każdym miesiącem aktywność będzie się zwiększać. Naukowcy byli zdumieni mocą, jaką nasza rodzima gwiazda zamanifestowała w ostatnim czasie i to potwierdza, że Ziemia wkroczyła w sezon burz słonecznych w regionie. 

Daniel Baker z Uniwersytetu Kolorado, mówi - "Żyjemy w kokonie cyber-strukturalnego porządku świata. Po włożeniu karty do bankomatu, następuje wykorzystanie satelitów komunikacyjnych, włączenie światła, jest dziełem elektrowni i transformatorów, telefon przez komórkę, przejażdżka samochodami z elektronicznymi urządzeniami kontrolnymi też jest przyjemna. A teraz wyobraź sobie, że miasto pogrąża się w ciemności nie na jeden dzień, ale przynajmniej na jeden rok, a cała flota satelitów krążących wokół Ziemi przestaje działać. To, właśnie skutki mega burzy słonecznej". 

Zwiększona aktywność słoneczna pojawia się w cyklach, co 12 lat, ostatnia aktywność słonecznej osiągnęła swój szczyt w 2000 roku. To, co stanowi dodatkowe zagrożenie to fakt, że wydarzenia toczą się zwykle bardzo szybko. Teraz Słońce budzi się, a niektóre z jego emisji, mogą być bardzo niebezpieczne dla Ziemi, powiedział Tom Bogdan z Centrum Prognozy Pogody Kosmicznej w Kolorado. Wpływ jest odczuwalny nawet teraz, wystarczy zobaczyć bezprecedensowe zorze polarne. W USA można gdzieniegdzie czytać gazetę w świetle zorzy polarnej, a ponadto jest ona widziana w takich regionach świata, gdzie wcześniej jej nie było.Peter Riley, z Uniwersytetu Kalifornijskiego, powiedział, że obecnie istnieje 12% szans na to, że super-rozbłysk słoneczny wydarzy się dzisiaj. Naukowcy podkreślają również, że nie powinno się zbyt lekko rozprawiać w mediach na temat rozbłysków słonecznych. Wielu ludzi wierzy, że ich skutki są ograniczone do pięknego zórz, ale jest to konsekwencją małych burz, podczas gdy sztorm słoneczny klasy "mega-burzy" byłby zdolny do wywoływania nieporównywalnie wielkiego ciosu dla całej infrastruktury ludzkiej cywilizacji na Ziemi. 

 

Według raportu National Research Council w Stanach Zjednoczonych, tylko pierwszy rok po mega-burzy przyniesie straty do dwóch bilionów dolarów tylko w samych Stanach Zjednoczonych Ameryki. Konsekwencje będą obejmować: długoterminowe przerwy w dostawie prądu do 1 roku, załamanie systemów bankowych i finansowych struktur państwowych, sieci transportowych, brak sieci komórkowych i usług telefonicznych, problemy systemów dystrybucji wody. Po takim zjawisku przyjdzie nam żyć w świecie chaosu. Warto przemyśleć strategie prewencyjne i wyłączać zagrożone sieci, aby przeczekać burzę. Aby to jednak było możliwe potrzebne jest szybkie reagowanie i gotowe procedury postępowania, aby działać metodycznie a nie reakcyjnie.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika ddd

Rzeczywiscie rewelacj ai

Rzeczywiscie rewelacj ai wielkie odkrycie. Trabi sie juz o tym od paru lat. Inna sprawa to celowy program siania strachu i paniki wsrod ludzi - wystraszony niewolnik to posłuszny niewolnik. Co m abyć to bedzie. Ludzie trzymaja sie kurczowo spraw ciala i materia zapominajac, ze jeszcze mnistwo wcielen przed nimi a tym samym przygod i szans na rozwoj... kto swiadom ten wie...

Portret użytkownika olaola

ciekawe co byś powiedział

ciekawe co byś powiedział żyjąc w średniowieczualbo chociażby podczas drugiej wojny światowejalbo podczas jednej z licznych rzezi mongolskicha może czasy epidemii dżumy? :)puknij się w głowę dzieciakuagonia mózgu chyba :/

Portret użytkownika srututut

Hehehe ale spoleczenstwo

Hehehe ale spoleczenstwo leszczy nam wyroslo, jesli dla ciebie dzisiejsze czasy to agonia to co sredniowieczny chlop mial powiedziec.
Nie pierwszy raz moze nastapic wymieranie gatunkow, a jak myslicie kogo krew plynie w waszych zylach? Napweno nie krew takich kolesi jak JIM.
Masz racje czas na usuniecie slabych jednostek z naszej matki. Blagam nie plodz dzieci.
 

Portret użytkownika Człowiek

Moje tłumaczenie tego wpisu

Moje tłumaczenie tego wpisu :"Jest mi źle więc dlaczego inni mają mieć lepiej?Skoro nie mogę sam zmienić swojego życia na lepsze to pozostaje unieszczęśliwić innych normalnie żyjących ludzi. Skoro się uśmiechają to znaczy że mnie okradają i ze mnie drwią.Modlę się więc w swoim kościele o totalny kataklizm który zrówna wszystkich do mojego poziomu.Nie powiem przecież tego tak wprost ale znajdę sobie jakąś teorię, którą się podeprę i wraz z innymi smutnymi będe walczył z totalnym złem." Myślenie nie boli, uwierz, postaraj sobie wyobrazić Twoje nędzne życie we współczesnych realiach bez elektryczności przez rok. Na ósme piętro w Twoim bloku nie dopłynie woda ani gaz, żądzić będzie gotówka i siła fizyczna. Jeśli przeżyjesz zimę to i tak zapewne przeziębisz się na wiosnę i zdechniesz pod przepełnionym szpitalem otoczonym wojskiem.Babiloński system będzie nadal trwał w najlepsze, przyda mu się taka przerwa. Pozdrawiam 

Portret użytkownika 3plabc

Człowieku, żyjemy w świecie

Człowieku, żyjemy w świecie żądzonym przez pieniądz, wyzysk, manipulacje, wśród szczurów, które biegną same niewiedząc gdzie i myślą, że są szczęśliwe bo wydadzą wypłatę na kolejnej wyprzedarzy, albo obejrzą taniec z pajacami w TV i posłuchają kolejnych kłamstw gadających głów, wcinając imitacje jedzenia.... jak chcesz być niewolnikiem to żyj jak niewolnik i takim umrzyj... ja wolę zdechnąć wolnym człowiekiem śmiejąc się z przerażonych szczórów, których świat się nagle skończył i obudziły się z ręką w nocniku:)...podobno najszczęśliwsi ludzie mieszkają w Afryce, odcieci od elektryczności, w łączności z otaczającą naturą, goniąc po sawannie za obiadem... bez sztucznych problemów naszej cudne cywilizacji... naturalnie jeśli nierąbią się wzajemnie maczetami...no cóż czasami trzeba burzyć, by budować.... i może, Ktoś zrobi to za nas...:) niestety katharsis ludzkości jest potrzebny bo dawno już zapomniała po co tu jest i co jest ważne... a jak się boisz tak panicznie śmierci to przypominam, że jesteśmy tylko pyłem... z prochu powstaliśmy i w proch się obrucimy... danse macabre... więc nie pękaj;)

Strony

Skomentuj