Według NASA nadchodząca epoka lodowcowa zapowiedziana przez Rosjan to kompletna bzdura

Kategorie: 

Źródło: NASA

Rosyjscy naukowcy od dawna twierdza, że Ziemi nie grozi żadne globalne ocieplenie, a wręcz przeciwnie - epoka lodowcowa, która będzie naturalną konsekwencją okresu uspokojenia aktywności słonecznej, który obserwujemy od lat. Okazuje się, że NASA ma zdanie zupełnie odrębne i według jej specjalistów Rosjanie są w błędzie.

 

Głównym krytykiem tez rosyjskich naukowców jest klimatolog z Goddard Institute for Space Studies, Gavin Schmidt. Stwierdził on, że sugestie, że już za 15 lat nadejdzie nowa epoka lodowcowa to "kompletna bzdura". Amerykański uczony dowodzi, że wszystkie te interpretacje, nie mają uzasadnienia, a rok 2014 był najgorętszym zarówno zimą jak i latem.

Przypomnijmy, że podczas spotkania w walijskim mieście Llandudno, profesor Walentyna Żarkowa (Bалентина Жаркова) z Northumbria University przedstawiła wyniki badań swoich i innych rosyjskich uczonych, z których wynika, że czeka nas specjalny cykl słoneczny, który zmniejszy aktywność naszej gwiazdy do minimum. Ekspert NASA przyznał, że rzeczywiście istnieje pewien wpływ Słońca na ziemski klimat, ale jego zdaniem jest on na tyle mały, że wahania aktywności słonecznej nie są czynnikiem dominującym w jego kształtowaniu.

Obraz przedstawiający zamarzniętą Tamizę w 1677 roku - autor: Abraham Hondius

NASA od początku wspiera teorię globalnego ocieplenia. Amerykańska agencja kosmiczna dostarczyła licznych danych, które były często wykorzystywane przez naukowców pracujących dla IPCC (Międzyrządowy Panel ds Zmian Klimatu przy ONZ). Trudno aby teraz eksperci z USA przyznali, że nic nie rozumieją z cykli kształtujących klimat na naszej planecie. Z pewnością ten spór naukowy będzie trwał do czasu, aż hipoteza o epoce lodowcowej, lub rzekomym ociepleniu, zostanie zweryfikowana empirycznie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tutuangha

Nadchodzi wielki potop

Nadchodzi wielki potop olbrzymie fale zalewajace lady. 2 dni temu mialem sen jak 3 asteroidy uderzyly w ziemie wywolujac ogromne tsunami ktore zalalo swiat. Uratowal mnie balon z helem ktory uniosl mnie ponad nadchodzaca wode. Z gory widzialem jak fale niszcza i zalewaja drzewa domy a nawet gory.

Portret użytkownika taj

Ta epoka lodowcowa, zwłaszcza

Ta epoka lodowcowa, zwłaszcza jak odmarznie tundra i puszczą hydraty metanu, stawiam dolary przeciwko orzechom, że juz jest po nas, to tylko odłożone w czasie, kilkaset lat i będziemy mieli bardzo nieprzyjemny (bo gorący) klimat do życia na Ziemi...
 
Jeżeli Ziemia oddaje mniej ciepła niż przyjmuje, to skumulowana energia musi przybrać jakąś formę i na pewno nie będzie to zamarznięta woda.

Portret użytkownika achiles

Skoro tak twierdzą SZATAŃSCY

Skoro tak twierdzą SZATAŃSCY UCZENI i są o tym święcie przekonani, to dlaczego, do dziś nie chcą podpisać PROTOKOŁU Z KIJOTO, mówiącego o redukcji gazów cieplarnianych ich RZĄDOWI PAJACE. Widocznie mają do nich takie same zaufanie, jak większość tutejszych wypowiedzi, to stanowi. 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Ani jedni ani drudzy nie

Ani jedni ani drudzy nie piszą o tym ze prąd zatokowy zamiera dlatego zimno na biegunie nie pozostaje utrzymane na miejscu tylko swobodnie sobie wędruje gdzie chce wywołując nagłe i katastrofalne zjawiska atmosferyczne.

Portret użytkownika torello

Racja, ale prąd zatokowy np.

Racja, ale prąd zatokowy np. Golfstrom i jego liczne odgałęzienia oraz szereg innych prądów, wpływają na zmiany klimatyczne lokalnie - nie globalnie.
Dzięki Golfstromowi taka Wielka Brytania mogła przez ostatnie tysiące lat cieszyć się wspanialym klimatem, zwłaszcza zimą.
Tak samo prąd  Humboldta (zwany Peruwiańskim) ma tylko wpływ na zmiany lokalne a nie globalne. 

Ave Maryja, pogromczyni mocy piekielnych! Ave gratia plena!

Strony

Skomentuj