Według NASA nad Morzem Beringa eksplodowało duże ciało niebieskie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak informuje agencja kosmiczna NASA, w połowie grudnia 2018 roku nad Morzem Beringa eksplodowała asteroida mierząca około 10 metrów średnicy. Siła eksplozji wynosiła około 170 kilotonów w TNT.

Jest to najpotężniejsza tego typu eksplozja od czasu upadku meteora czelabińskiego. Zdarzenie miało miejsce kilka miesięcy temu, ale informacje o tym pojawiły się dopiero teraz. BBC zauważa, że NASA dowiedziała się o eksplozji od amerykańskich sił powietrznych, bo incydent został zarejestrowany przez wojskowe satelity.

Obiekty kosmiczne o niewielkich rozmiarach nieustannie wchodzą w atmosferę Ziemi, dając początek „spadającym gwiazdom” – meteorom. Jeśli taka kosmiczna skała jest dużych rozmiarów to jej jasność przy wejściu w atmosferę moze być porównywalna z jasnością Wenus. Asteroidy o rozmiarach od kilku do kilkudziesięciu metrów z reguły nie docierają do powierzchni Ziemi i eksplodują na dużej wysokości. W większości przypadków wybuchy te mają miejsce nad oceanami lub obszarami niezamieszkałymi. Są one wykrywane przez stacje monitorowania infradźwięków należące do Organizacji Traktatu o Całkowitym Zakazie Prób Jądrowych.

Według danych NASA CNEOS, obiekt eksplodował rankiem 19 grudnia 2018 roku nad Morzem Beringa (współrzędne 56,9N, 172,4E) na wysokości około 25,6 km, poruszając się z prędkością 32 kilometrów na sekundę. Siła wybuchu wynosiła tyle ile spowodowałyby 173 kilotony trotylu . Astronomiczna dystrybucja MPML określa, że masa tego ciała niebieskiego mogła wynosić około 1,4 tys. ton i miało ono średnicę około 11–12 metrów.

 

BBC donosi, że badacze takich wydarzeń szukają potencjalnych świadków eksplozji wśród pasażerów lotniczych, ponieważ zdarzyło się to stosunkowo blisko tras łączących Azję i Amerykę Północną. Ponadto na liście mailingowej MPML ukazało się wideo, na którym ślad z obiektu został zarejestrowany przez satelity Terra, należącej do NASA i Himawari-8 Japońskiej Agencji Meteorologicznej. W lutym inny meteor eksplodował na niebie nad zachodnią częścią Kuby. Nie odnotowano ofiar ani znaczących szkód. Miejscowi zebrali kilka fragmentów meteorytu, które spadły na ich domy i okolice miasta Viñales.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Sprawa która w sumie

Sprawa która w sumie zastanwia.Czy kiedyś ...dzieścia lat temu ileś, tych ciał niebieskich różnych, co eksplodowały nad ziemią też było tyle? Zimna wojna trwała.Każdy każdego śledził,obserwował i namierzał na ziemi i w powietrzu (musiały być takie zjawiska,wydarzenia rejestrowalne,obserwowalne i rozróżnialne na poziomie swój czy obcy albo ...to tylko z kosmosu) Inaczej w ruch poszłyby rakiety.Albo...obecnie coś niezrozumiałego z tymi "kamolami" się dzieje ze szczególnym nasileniem a nikt nie wie co? Czy te meteoryty są zapowiedzią czegoś większego ? A może jednak tak tylko sobie ekspolodują wchodząc w ziemska atmosferę?Może dzieje się coś w samym układzie słonecznym ? Bez oceny co do zmartwień zjawiskiem. Mówiąc krótko, to wydaje mi się że,coś jest nie tak z tym wszystkimi "kamolami"  Po pierwsze primo to zdaje się że, zdecydowanie więcej ich lata niż jeszcze do niedawna.

Portret użytkownika Epiornis

Może i nie w temacie, ale co

Może i nie w temacie, ale co tam Wink

 

Jak informuje agencja kosmiczna NASA...

Ziemia jest wirującą kulą zapierdzielającą za Słońcem w spiralnym ramieniu Oriona należącym do Drogi Mlecznej, która gdzieś tam za jakiś czas... ech.

Przecież to nie ma najmniejszego sensu. To jest jedna wielka bzdura. Wszyscy zostaliśmy zrobieni w kosmicznego... "ptaka" Wink

Dlaczego się nie mówi prawdy odnośnie miejsca, na którym żyjemy? Dlaczego generuje się tyle zajęcia czasu w różnych dziedzinach? Odpowiedzcie sobie na to sami - powoli coraz więcej ludzi dostrzega, dokąd to wszystko zmierza.

Niebo jest po prostu, jak już to tutaj ktoś zdążył zauważyć... zegarem. Bardzo skomplikowanym, wielowarstwowym zegarem. Jedynym idealnie dokładnym zegarem znanym Człowiekowi. Nie wiem, jak działa. Ach gdyby się tak skrzyknąć w większą grupkę i cofnąć w czasie przed pożary Biblioteki Aleksandryjskiej, a potem usiąść razem wspólnie (tak tak - dobrze widzicie - usiąść razem i zrobić coś wspólnie) to może byśmy wiedzieli coś więcej.

No ale - gdyby Wink

Ja wiem, że można się poczuć nieswojo, jak to zaczyna docierać do świadomości... ale przestańcie się Ludziska Kochane w końcu bać tego tematu. Tego jest cała masa w internecie (jeszcze). Ktoś powie - no dobrze, ale to bzdury w necie. To zróbcie sobie sami wahadło Foucalta - mała podpowiedź, podobno kulka musi być metalowa Wink A co wyjdzie, jak będzie drewniana? Plastikowa? Jak się wydrąży pomarańczę i zaleje wodą? Tylko trzeba odłożyć uprzedzenia na bok. To się da zrobić. Wszystkie te rzekome, domniemane dowody na wirowanie i kulistość można obalić. Wszystkie. Każdy jeden. Dlaczego? Odpowiedzcie sobie na to sami Wink

A w jaki sposób jeszcze bardziej to pogmatwać wszystko? Ano na przykład w taki:

https://wolnosc24.pl/2017/05/13/tunezyjski-doktorant-udowodnil-ze-ziemia-jest-plaska-swoje-tezy-oparlem-na-koranie/

https://zmianynaziemi.pl/wideo/islamski-duchowny-przekonuje-ze-ziemia-nie-obraca-sie-wokol-slonca

https://www.youtube.com/watch?v=q5WIjxQuIco

A czemu tak się przy tym upieram? Bo to największe kłamstwo w dziejach Ludzkości. Największe. Nie znam większego.

Jeśli ktoś zna - proszę napisać swoją propozycję - będę o tym bardzo myślał.

Dużo pozytywnej energii w Waszą stronę Smile

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Portret użytkownika Max 1983

Masz rację!!!My naiwni głupcy

Masz rację!!!My naiwni głupcy!!Jak możemy nie rozumieć tego że ziemia stoi na czterech słoniach, które stoją na wielkim żółwiu ,pływającym po kosmosie!!!Jakie to oczywiste że osoby które pisza o tym wiedza więcej niż tysiące naukowców(haha kim oni są, co wiedzą)którzy mają do dyspozycji najnowszy sprzęt.W końcu my tu wiemy, bo nasza niezawodna logika nam to podpowiada!!A przecież mamy tu ludzi odbywających podróze astralne, a wielu z nas reinkarnuje już od czasów starożytnego Egiptu i osobiście uczestniczyli w budowaniu piramid, więc co im tam jacyś naukowcy.

A te setki ludzi które już były w kosmosie??Wiadomo że to wszystko spisek, oni tylko udają że gdzieś byli i coś widzieli ,a nawet jak byli to udają że ziemia jest kulą bo.....eeeeee no nie wiem ,ale mają w tym jakiś ukryty cel!!No bo gdyby ludzie się dowiedzieli że ziemia jest płaska to tak by to wszystko zmieniło że chyba nawet ....pan Zenek z mojej ulicy by nie poszedł na piwo i tradycyjnie by nie obszczał murku.

Straszny jest stan Polskiej medycyny(coś o tym wiem)a psychiatria to już w ogóle lezy.

 

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Epiornis

"...Masz rację!!!..." Wiem.

"Masz rację!!!..." Wiem.

"...My naiwni głupcy!!..." To Twoje słowa, nie moje.

Potem robisz jakieś dziwne założenia rodem ze sci-fi i to samo, co każdy przeciwnik PZ, czyli twierdzisz, że wrzucam wszystkich naukowców do jednego worka.

"...No bo gdyby ludzie się dowiedzieli że ziemia jest płaska to tak by to wszystko zmieniło..." - zmieniłoby.

"...Straszny jest stan Polskiej medycyny(coś o tym wiem)a psychiatria to już w ogóle lezy." - czyli mnie w kaftan i na dializę płynu mózgowego? Smile

 

A tutaj coś o psychiatrii w ogóle:

https://zmianynaziemi.pl/comment/462233#comment-462233

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Portret użytkownika Max 1983

He he rozumiem ,szpileczka

He he rozumiem ,szpileczka wbita::)A prywatnie chodzę po lekarzach, bo państwowa służba zdrowia służy tylko temu żeby od ludzi sciągac na nia składki.Czyli mówiąc wprost istnieje tylko po to żeby nas okradać.

Nie mam wiedzy na wiele tematów i nie uzurpuje sobie prawa do bycia nieomylnym ,ale czasem naprawdę tu zdarza wam się odlatywac jak po dopalaczach .Podróże astralne ,płaska ziemia...są jakieś granice absurdu.Już nawet o tej reinkarnacji to mogę wmiare poważnie rozmawiać ,ale jak mówię bajki pozostawmy najmlłodszym

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Epiornis

"...ale czasem naprawdę tu

"...ale czasem naprawdę tu zdarza wam się odlatywac jak po dopalaczach..." 

Ale nie chcesz przez to powiedzieć, że doświadczyłeś jak działają dopalacze? To jest bardzo szkodliwe Max. Lepiej idź z Panem Zenkiem na piwo Wink

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Portret użytkownika Kangur.

Max Z tych "podróży

Max Z tych "podróży astralnych" przyznam, że i ja mam plewę, nie wiem, po czym niektórzy mają takie "odloty", ale chętnie bym spróbował Biggrin

Ja przeprowadziłem zupełnie inny eksperyment, jego opis znajdziesz w książce, Życie po życiu" (Raymond A. Moody)

Co do płaskiej Ziemi...hmmm...mam tyle samo potwierdzonych i niepodważalnych dowodów na jej kulistość, co na płaskość, wklęsłość, wypukłość, jajowatość itd... Po prostu nie wierzę w to, co zapodaje w przerobionych grafikach NASA i czekam, aż w końcu prawdziwa prawda ujrzy światło dzienne, nie wykluczając wszystkich możliwych kształtów naszej Ziemi.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj