Według NASA marzec 2016 był najcieplejszy w historii

Kategorie: 

Źródło: NASA

Marzec w 2016 roku może się okazać najcieplejszym w historii pomiarów. Tak przynajmniej wskazują dane NASA o średniej globalnej temperaturze. Amerykańska Agencja Kosmiczna poinformowała, że średnia globalna temperatura w marcu wyniosła o 1,28 stopnia Celsjusza powyżej średniej z XX wieku.

 

To jedenasty miesiąc z rzędu, gdy słyszymy o kolejnym pobiciu globalnego rekordu temperatury. Chociaż wzrost temperatury może być częściowo wyjaśniony przez występowanie silnego efektu El Niño, to niektórzy naukowcy uważają, że obserwowane obecnie wzrosty temperatury są jakoś związane z czynnikami antropogenicznymi. Inni sugerują, że za rekordy ciepła odpowiada metan emitowany z dna oceanów i z rozmarzającej wciąż wiecznej zmarzliny.

Świadczy o tym fakt, że w tym roku pokrywa lodowa Grenlandii zaczęła topnieć trzy miesiące wcześniej niż zwykle. Już teraz topnienie zaobserwowani na 12% lodu, a zwykle taki stopień stopienia lodu Grenlandii obserwowany jest pod koniec maja.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika wii

NUDA ?? chodzi oto żeby

NUDA ?? chodzi oto żeby wszystkich uswiadomic ze od jakiegoś czasu dzieje sie cos nie tak z klimatem na całym swiecie , to są tylko dane udostepniane co jakiś czas i każde znich pokazuja słupek rtęci w góre ludzie się do tego przyzwyczajaja jakto ludzie ale na dłuższą mete sądze że niezdołaja sie przyzwycić .... chodzi o glębsze skótki , skutki uboczne które objawią sie w każdej dziedzinie nauki z czasem , zwiekszenie tempertury nie niesie ze sobą pozytywnych skótków o czym sie przekonujemy i z czsem bardziej bedziemy sie przekonywać z biegiem lat  zatrzymac te skótki w tym momencie nie jest proste .........

Portret użytkownika tubylec

A według mnie ten marzec

A według mnie ten marzec niczym szczególnym się nie wyróżniał spośród innych marców jakie pamiętam .. nie widzę żeby sezon wegetacyjny zaczął się wcześniej albo żeby wcześniej przyleciały ptaki, temperatury też typowo wiosenne .. kwiecień jak dotąd też niczym mnie nie zaskoczył więc pozostanę przy swojej wersji że nic niezwykłego się nie dzieje a NASA to instytucja której misją jest dezinformacja, więc cokolwiek twierdzi to na pewno jest inaczej.

Skomentuj