Według najnowszych badań szafran jest uniwersalnym lekarstwem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Już od czasów starożytnych znano cudowną moc uzdrawiania jaką oferuje przyprawa zwana szafranem. Kiedyś używano jej jako panaceum na większość dolegliwości. Szafran jest bardzo kosztowną przyprawą, ze 150 kwiatów uzyskuje się zaledwie 1 gram suchej przyprawy, a jej pół kilograma kosztuje około tysiąca dolarów.

Szafran skutecznie leczy rany, wykazuje działanie łagodzące, przeciwzapalne, przeciwnowotworowe. Ta roślina to dobry lek przeciwdepresyjny, ale także silny przeciwutleniacz i afrodyzjak. Pobudza procesy komórkowe, chroni serce, może być stosowany w onkologii, neurologii i zmniejsza ciśnienie krwi.

 

Szafran można zastosować w leczeniu stanów lękowych, asthenozoospermii (zmniejszona ruchliwość plemników), przerostu mięśnia sercowego, raka jelita grubego, neuropatii cukrzycowej, w zaburzeniach erekcji, przy bolesnym miesiączkowaniu i w nadciśnieniu. Szafran posiada także zdolność do hamowania apetytu i tym samym, do redukowania ilości zbędnych kilogramów.

 

Jednak to nie jedyne z zadziwiająch mocy szafranu. Okazuje się, że szafran pomaga także w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych, np. choroby Alzheimera. Z przeprowadzonych dotychczas badań nad skutecznością szafranu w leczeniu łagodnego i umiarkowanego stadium choroby Alzheimera wynika, że przyjmowanie 15mg szafranu dwa razy dziennie jest równie skuteczne, jak zażywanie 5mg leku o nazwie Aricept dwa razy na dobę. Przy tym szafran wywołał znacznie mniej skutków ubocznych i nie powodował mdłości.

 

 

Więcej informacji tego typu można znaleźć na portalu tylkomedycyna.pl

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika maria

szafran można uzyskać w

szafran można uzyskać w przydomowym ogródku, to jasnofioletowy krokus kwitnący jesienią, Crocus Sativus. kosztuje 80groszy za cebulkę. oczywiście ilości jakie wytworzymy pewnie nie będą powalające, bo z jednego kwiatu jest tylko 3 pręciki, ale zawsze to troche zdrowia jesienią bez wydawania setek złotych. wkurzyłam się, bo jeszcze nie wiedząc o jego własciwościach kupiłam drogie opakowanie szafranu jako przyprawa, a po otwarciu wielkiego opakowania wyszło, że tego zioła nie wystarczy by przykryć czubek łyżeczki.... i kupiłam tej jesieni cebulki. zarówno zdobią, jak i dadzą trochę zdrowia.

Portret użytkownika maria77777

nie tylko pręciki zawierają

nie tylko pręciki zawierają safranol, ale całe kwiaty, włącznie z płatkami. można je także spożywać jeśli mamy je w ogródku. gdyby sprzedawano całe kwiaty byłby tańszy, ale co celów kulinarnych używa się barwiących pręcików, dlatego jest to takie drogie. podejrzewam, że tabletki z safranolem zawierają resztę rośliny bo firmy farmaceutyczne wiedzą, że safranol jest w całej roślinie. jadam na świeżo całe kwiaty szafranu w mojego ogródka, jeden dziennie w całości, w sezonie kwitnienia.

Portret użytkownika AMRŚP

OLI napisał: JA PIJE SZAFRAN

OLI wrote:

JA PIJE SZAFRAN OD 30-TU LAT I NIGDY NIE CHOROWALEM. JEST TO CUDOWNY LEK.MOI PACJENCI ZAUFALI NATURZE A NIE CHEMIKALIOM I NIE NARZEKAJA NA ZDROWIE. POZDRAWIAM.

A ja nie piję szafranu i nie wiem co to jest choroba. Znam ja tylko z obserwacji u innych... L)

Portret użytkownika SelfThinker

t y p o w a  N A G O N K A do

t y p o w a  N A G O N K A do zkupu.... szafranu...   Ktos musial dobrze zaplacic, bo na portala "siostrzanych" też peany nt. szafranu...

P.S.

...a cena w artykule sponsorowanym (6400 zl/kg), koszmarnie zawyzona... na Allegro 1 kg mozna kupic juz za "drobne" 2500 zl .

Portret użytkownika Roobaczkowa

A kto kupuje szafran na

A kto kupuje szafran na kilogramy? Szafran jest bardzo wydajny i wystarczy maleńka ilość jako dodatek do potrawy, kilka gramów. Nawet w Realu (tym popularnym tanim markecie ) widziałam w paczuszkach szafran (małą ilość) za kilka złotych. Każdy może sobie pozwolić na taki zakup.

Portret użytkownika JackBB

i bardzo dobrze robisz, bo

i bardzo dobrze robisz, bo jak inne jaskółki zobaczą co robisz, to pójdą za tobą...

P.S. znasz jakieś tereny na surv. ? oczywiście te z dala od turystów i wszelakiej cywilizacji ? najlepiej południowa Polska.

____________________________

DUMNY Z BYCIA POLAKIEM

DUMNY Z BYCIA SŁOWIANINEM

DUMNY Z BYCIA BIAŁYM

Strony

Skomentuj