Według izraelskich mediów Polska kapituluje i "zamraża" ustawę o IPN

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wygląda na to, że Polska planuje złożyć hołd lenny Izraelowi. W izraelskiej prasie pojawiły sie informacje na temat rzekomego "zamrożenia" nowelizacji ustawy o IPN. Dodatkowo w gazecie "Jerusalem Post" ogłoszono, że do Izraela jedzie z Warszawy "delegacja" po instrukcje odnośnie zmian w polskim prawie.

 

Według wspomnianej gazety, rzecznik MSZ Izraela, Emmanuel Najszon, potwierdził, że spodziewają się delegacji i stwierdził, że skłonienie Polaków do przyjazdu do Tel Awiwu to osiągnięcie izraelskiej dyplomacji, wskazujące na jej skuteczność. Jeśli nasi politycy rzeczywiście wybierają się do izraelskiej "Kanossy" w odpowiednich workach pokutnych dla sprawców Holokaustu, to rzeczywiście przekonamy się o naszej sile i pozycji jako państwa.

Strona polska na razie dementuje informację o "zamrożeniu" ustawy o IPN i deklaruje, że nowe prawo wejdzie w życie od 1 marca. Tak przynajmniej oświadczyła rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Brak również oficjalnego potwierdzenia lub zaprzeczenia rewelacji rzecznika izraelskiego MSZ, co do polskiego "poselstwa" w celu negocjacji w sprawie zgody Izraela na sformułowania, które mogą być zawarte w polskim prawie.

Obecna sytuacja jest zerojedynkowa. Jeśli nasi rządzący rakiem wycofają się z ustaleń nowelizacji ustawy o IPN, których żąda Izrael, będzie to oznaczało, że ośrodek władzy nie znajduje się w Warszawie tylko w Tel Awiwie. Jeśli nie, rzeczywiście trwa walka o polskie dobre imię. Gdy potwierdzi się, że  polska delegacja nie pojedzie tam raczej po instrukcje, to będzie oznaczało, że jesteśmy już izraelską kolonią i zostanie to w te sposób wystarczająco jasno zademonstrowane na arenie międzynarodowej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika JanKo

"... Wozy! I od rozpaczy, od

"... Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom…
W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce.
Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem.
Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej?
Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie!
A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich,
Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca,
On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!"

Icchak Kacenelson, Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie, Warszawa 1982, s. 23.

Żydowski Instytut Historyczny: http://www.jhi.pl/blog/2016-04-29-icchak-kacenelson-1886-1944

Portret użytkownika MINOTAUR

Moje malenstwa. Przeczytalem

Moje malenstwa. Przeczytalem wlasnie w magazynie "The Week", ze zydy zdemolowaly ambasade RP w Tel Aviv-ie. Po tym jak Morawiecki bryknal przeciw zydkom w Munich.

ojej no to nie wiem jak to skomentowac. Ktos pomoze?

Portret użytkownika Akamai

A ja myślałem AMR, że

A ja myślałem AMR, że wszystko pirdolisz Smile

Oczywiście, że takie twory jak "citizen go" wykorzystuje się do badania opinii publicznej. A w takich badaniach istotny jest wiek respondenta.

Bo starszymi ludźmi nie ma co się przejmować.

Każda władza boi się ludu i chce wiedzieć co lud myśli. Przestarzałych i kosztowych donosicieli TW zastąpiono portalami społecznościowymi i informacyjnymi z możliwością pisania komentarzy.

Ludzie prują się aż miło i nie trzeba nikomu za to płacić,

Ale to nie powód, żeby nie walczyć o prawdę historyczną !

Autorem tej petycji jest dr Ewa Kurek - historyk i znawca stosunków polsko-żydowskich.

Po wysłuchaniu jej wypowiedzi trudno posądzać ją o jakiś podstęp.

https://www.youtube.com/watch?v=dZTOg_IHTWM

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj