Według Grety Thunberg dzisiaj powinien nastąpić koniec świata z powodu zmian klimatu

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

21 czerwca 2018 roku, młoda szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg wywołała burzę na Twitterze, sugerując, że zmiany klimatu mogą zniszczyć ludzkość w ciągu najbliższych pięciu lat. Pięć lat później, 21 czerwca 2023 roku, wróciliśmy do tej przepowiedni, aby sprawdzić, jak się sprawdziła.

 

 

W swoim kontrowersyjnym tweecie, Thunberg odnosiła się do raportu, który zacytowała, mówiąc, że „czołowy naukowiec klimatyczny ostrzega, że zmiany klimatu wyeliminują całą ludzkość, jeżeli nie przestaniemy korzystać z paliw kopalnych w ciągu najbliższych pięciu lat”. Thunberg napisała dosłownie, że świat zakończy się dokładnie pięć lat ale teraz weryfikatorzy "faktów" ruszyli na pomoc świeckiej świętej religii klimatycznej sugerując, że ni emiała na myśłi tego co napisała.

 

Jak informują manipulatorzy z Associated Press, tweet Thunberg został wyjęty z kontekstu. Thunberg cytowała artykuł, który zwracał uwagę na sugestie naukowca Jamesa Andersona podczas przemówienia w styczniu 2018 roku na Uniwersytecie w Chicago. Anderson wyjaśnił potem, że jego wypowiedź odnosiła się do objętości pływającego lodu i zaobserwowanego wówczas tempa jego zanikania, a nie do lodu arktycznego w ogólności. W związku z tym, jak podkreślił, „wyginięcie ludzkości do 2022 roku” to całkowite zniekształcenie tego, co powiedział lub miał na myśli podczas wykładu na Uniwersytecie w Chicago w 2018 roku. Może z tego powodu wspomiany wpis pani Thunberg magicznie zniknął z Twittera.

 

Jeśli chodzi o prognozy klimatyczne, naukowcy od lat 70  XX wieku sugerowali nadchodząca epokę lodowcową, ale potem postanowili promować ideę zwaną początkowo "globalnym ociepleniem"  a z czasem "zmianami klimatu", gdy stało się jasne, że nie wiadomo czy będzie cieplej czy zimniej w ciągu nadchodzących lat. Pierwszy systematyczny przegląd wykazał, że modele klimatyczne były niezwykle nieprecyzyjne. 

 

Weryfikatorzy "faktów" odważnie przeprowadzili kompleksowy przegląd literatury dla modeli klimatycznych sprzed 1990 roku oczywiście opierając się na jedynie słusznych przeglądach literatury wykonanych przez podejrzaną organizację zwaną Międzyrządowym Panelem ds. Zmian Klimatu (IPCC). Do analizy wybrano 17 modeli, które powstały w latach 1970-2007.Oczywiście  okazało się, że modele były dość precyzyjne, co jest niezwykłe, biorąc pod uwagę zaawansowanie nauki i dostępną moc obliczeniową. Żaden z analizowanych przez autorów modeli nie pomylił się bardzo, co wcale nie dziwi.

 

Specjaliści z IPCC spekulują, że pod względem temperatury 10 z 17 modeli było zgodnych z zaobserwowaną globalną średnią temperaturą powierzchniową. Trzy przewidziały temperatury za niskie, cztery za wysokie. Jedyna możliwa konkluzja dla sprawdzenia słów świeckiej świętej religii klimatycznej jest taka, że przewidywania Grety Thunberg bazowały na naukowych prognozach, które wskazywały na poważne zagrożenia związane ze zmianami klimatu. Jednak jej interpretacja tych prognoz zdaniem manipulatoró z organizacji zwalczających wolność słowa, zwanych eufemistycznie "weryfikatorami treści" wskazują na to, że ta oczywista wiadomosć została zniekształcona i wyjęta z kontekstu, co doprowadziło do nieuprawnionej krytyki świeckiej świętej, bo jak pokazują historyczne modele klimatyczne, naukowcy od dawna ostrzegali o poważnym wpływie zmian klimatu, ale konkretna data, którą Thunberg użyła w swoim tweecie, została źle zrozumiana.

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika KittySlayer

Mi to przypomina totolotka,

Mi to przypomina totolotka, bo ci różni nawiedzeni, czasami z problemami psychicznymi, czasami zwyczajni hochsztaplerzy strzelają różnymi bredniami i tutaj rachunek prawdopodobieństwa
wcześniej czy póżniej znajdzie zastosowanie, bo w końcu ktoś trafi na to co "przepowiadał" i wtedy znaczną sie wywiady, reportaże, może nawet któryś napisze książkę, którą ameby kupią chętnie itd.

Ci którzy są na tyle cwani to formułują swoje brednie na tyle ogólnie aby dało się podciągnąć maksymalną ilość rzeczy pod to
- przykład - obrzezaniec i parch nostradamus, zresztą to nawet nie są jego przepowiednie a podpierdolił jakieś przepowiednie z Mezopotamii czy z któregoś innego starożytnego Państwa.

"Pani" Greta efekt osiągnęła, przy założeniu, że nie jest wariatką, bo powiedziała jakąś bzdurę dzięki której stała sie "sławna" czerpiąc jakieś tam profity a to że te brednie się nie sprawdziły to już inna bajka - nie zdziwiłbym się gdyby okazało się, że jest z pochodzenia pasożytem i parchem i wtedy by było zrozumiałe dlaczego ścieki  reklamują i rozpowszechniają te brednie i tą osobę.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika irfy

Problem polega na tym, że

Problem polega na tym, że każdy myślący człowiek miał stuprocentową pewność, że teorie wypowiadane przez to niedorozwinięte dziecko to stuprocentowe brednie. Dlatego przekaz smarkuli w ogóle nie był skierowany do nich. Jego adresatami byli naiwni młodzi ludzie, ci sami, którzy dzisiaj, w imię obłąkańczej „walki z ociepleniem”, przyklejają się do niemieckich jezdni w środku miasta albo obrazów w holenderskich galeriach. I nadal wierzą, że jeśli nadal będziemy korzystać z elektryczności, świat skończy się najpóźniej pojutrze. Codziennie przesuwając tę datę.

I podobnie jak we wszystkich pozostałych religiach prawda czy realia nie mają tu żadnego znaczenia. Po prostu termin oczekiwanego końca świata przeniesie się na późniejszy termin, uzupełniając ten ruch  jakąś sprytną interpretacją „słów proroka”. Przy czym w przypadku Thurnberg jest to o tyle łatwiejsze, że akurat ten prorok, z racji swoich możliwości intelektualnych wygłasza wyłącznie brednie. Które są „interpretowane” niemal natychmiast po ich wypowiedzeniu. Istna delficka Pytia.

Która swoją rolę spełniła wzorowo. Podsycając histerię, w wyniku której obecnie wszyscy „kupujemy powietrze” od grupki nielicznych cwaniaków. Jednocześnie utorowała drogę innym cwaniakom. Pamiętacie jeszcze „pandemię” i zbawienne preparaty, bez których przyjęcia wszyscy mieliśmy umrzeć? Skończyło się tak, że po paru latach „środowisko medyczne” nabrało wody w usta, udając, że nic się nie działo, żadnego terroru nie było a „preparaty” może i nie pomagały, ale „kto mógł to wtedy wiedzieć?”.  Podczas gdy miliardy wylądowały na właściwych kontach.

Portret użytkownika Endymion

"Problem polega na tym, że

"Problem polega na tym, że każdy myślący człowiek miał stuprocentową pewność, że teorie wypowiadane przez to niedorozwinięte dziecko to stuprocentowe brednie."

Gdzie ci ludzie??? Kilku jest na ZnZ, stąd tu moja obecność, ale jesteśmy w ogóle brani jako błąd statystyczny, nie liczymy się w tabelce excela. Możemy tutaj poszczekać sobie, ale to jest niezauważalne dla systemu.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika maracash

Thunberg napisała dosłownie,

Thunberg napisała dosłownie, że świat zakończy się dokładnie pięć lat ale teraz weryfikatorzy "faktów" ruszyli na pomoc świeckiej świętej religii klimatycznej sugerując, że ni emiała na myśłi tego co napisała.

To dokładnie tak samo, jak "weryfikatorzy faktów", tłumaczyli słowa Gatesa z 2010 roku, które wypowiedział w trakcie konferencji TED i brzmiały: 

„Dziś na świecie żyje 6,8 miliarda ludzi [dane z 2010 r.]. Z perspektywą wzrostu do około 9 miliardów.  Jeśli uda nam się osiągnąć duży sukces z nowymi szczepionkami, służbą zdrowia i działaniami w sferze urodzeń, będziemy w stanie obniżyć populację o 10 do 15 procent. Ale nawet wtedy populacja wzrośnie o około 1,3 miliarda.”.

Tłumaczenie takie samo - że wypowiedź została wyrwana z kontekstu i jako mało inteligentny motłoch, źle zrozumieliśmy słowa jaśnie oświeconego mówcy Biggrin

Uważam, że największą bolączką samozwańczych reformatorów, pokroju Gatesa czy Schwaba, są ludzie samodzielnie myślący, korzystający z logiki i weryfikujacy fakty na własną rękę. Reszcie można było wmówić, że istnieje bardzo śmiercionośny wirus, którego głównym objawem u człowieka, jest brak objawów, więc łykną każdy farmazon.

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika Medium

Reszcie można było wmówić, że

Reszcie można było wmówić, że istnieje bardzo śmiercionośny wirus, którego głównym objawem u człowieka, jest brak objawów

To teraz pozostaje Ci mnie przekonać, że ten wirus nie istniał i że nie był stosowany wybiórczo na jakieś niewygodne osoby lub miejscowości.

Portret użytkownika spokoluz

Był - za pomocą wody z

Był - za pomocą wody z wodociuągów - przez to testowali ścieki czy oby na pewno to co miało trafić do filtrów w wodociągacvh tam trafiło - wtedy wypłacali granty. Kontrolę wodociągów i stanu technicznego czy sanitarnego pełnią odpowiedznie służby i te służby maiły zadać "środki dezynfekujące" do odpowiednich w kolejności filtrów wodociągowych . Nie wszędzie na raz tylko było to dawkowane po kolei i po kolei sprawdzane czy ścieki mają zawartość "środka dezynfekującego" - podali to w wodzie pitnej , za którą każdy płaci.

Bo po co niby mieli sprawdzać ścieki skoro robili testy .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Medium

No to mnie trochę

No to mnie trochę zastrzeliłeś. Mam sąsiada, który pracuje w wododciągach, muszę go rozpytać. 

Jednakże jeśli to prawda, to swoich nie oszczędzają, bo emerytka z wodociągów straciła męża i syna, syna - fakt - nie z powodu epidemii...

Hmm, ale wodę gotujemy, ja nie piję wody z kranu nieprzegotowanej... Zachorowałam po zmoknięciu na wiosennym deszczu.

Czyli ten obrazek nie był żartem?

Portret użytkownika spokoluz

Nie zajmuję się szukaniem

Nie zajmuję się szukaniem obrazków - łączę kropki jedną po drugiej , to jak układanie puzli - ta kropka/ puzel pasuje do tego a ta do tego a tamta do tamtego i ...... widzisz całość.

Teraz plandemia będzie na szprycmanach - 5G i wszyscy zobaczą , że jedank jest wiele "poległych" grafenu w szprycach uruchomionych przez 5g. Kto sie wystraszy ten też tak skończy.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Medium

Zauważ, że mój obrazek

Zauważ, że mój obrazek pochodzi z filmu, wyemitowany przez nieistniejącą dziś interntową telewizję CW24 i chodził w komentarzach portalowych na początku plandemii. Nie szukałam w internecie, zajrzałam do swego archiwum mediów na tym portalu.

Podobnie gość w łapciach to zrzut ekranu. Jest stosowany przez autora kanału o zagadkach historii, oczywiście rosyjskiego. Gdybyś chciał, to i film podrzucę.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Jak włażą służby - to jest

Jak włażą służby - to jest normalna procedura dla nich - sprawdzają filtry i odpowednie " plyny dezynfekujące" czy są na miejscu. Oni nawet nie wiedzieli , że płyny dezynfekujące mają dodatek i nikt nie patrzy na łapy służb nadzorujących. A sposobów aby odciągnoąć kogoś aby sprawdzić to siamto czy owamto a drugi czy trzeci z kontroli zostaje przy zbiorniku filtrującycm z małą fiolką - za duże granty.

Mozliwości jest od liku - i nikt z pracowników wodociągów nic nei wyłapie bo odbywa się to zawsze tak samo.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Poskrob w niecie - może

Poskrob w niecie - może jeszcze sa filmy na temat - uważaj na wodę.

Z tobą jest problem , że niby wszystko wiesz , wszystkich poprawiasz ale nie łączysz rzeczy ważnych czyli kropek a zajmujesz się bzdurami i to wokół sibie rozsiewasz robiąc taką zadymę , że widzisz tylko swoją zadymę zasłaniającą ci tło - sieć to wiele kropek , które prowadzą jedna do drugiej ale ..... trzeba do tego to łączyć.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Medium

Odcięli mi internet chyba na

Odcięli mi internet chyba na 3 kwadranse... Prewencyjnie?

Co do wody, to miałam jeden taki przypadek, kiedy podczas rodzinnych włóczęg po okolicy przy jednym z ujęć wodnych mojego miasta spośród traw wypełzł wąż, którego się bardzo wystraszyłam z uwagi na psy, które były z nami. Może to i był zaskroniec, próbowałam potem dochodzić, niestety nikt z nas nie sfotografował tego zjawiska.

Później na lokalnej stronie był reportaż z jakichś, jak pisałeś, "ćwiczeń" (nie pamietam, jakich słów użyto) z uzdatniania wody, czy kontroli jej stanu, wtedy mnie tknęło, że miast uzdatniać, mogą ją przed kamerami skażać.

W czasie epidemii wiele osób chorowało a to nagłą biegunkę, a to na grypę żoładkową. Wśród dzieci szerzyły się tzw. rotawirusy, które to właśnie dawały podobne objawy, przy tym z gorączką... Ale te rzeczy występowały i wcześniej, jakoś od 2016 czy 2017 roku.

Żeby jakiś drobnoustrój, który ma porażać układ oddechowy, mógł zaszkodzić drogą pokarmową, to potrzebne są i niska kwasota żołądka, i chore jelita. W innym wypadku zamach nie dojdzie do skutku.

A teraz pewnie ze sklepów zniknie woda butelkowana, albowiem: https://www.portel.pl/strefa-biznesu/mam-powody-do-picia-elblaskiej-wody/132089

P.S. Jestem już zmęczona stanem ograniczonego zaufania do ludzi, dość mocno zmęczona.

Portret użytkownika spokoluz

Dopiero - przecież od 1945

Dopiero - przecież od 1945 jest coraz gorzej , każde pokolenie otrzymuje swoje tzw. kryzysy - nie zauważyłaś. To nie ludzie są winni a władze , które to wykonują i kontrolują - nie ważne jaka flaga bo pod każdą jest zawsze ta sama.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj