Według ekspertów w 2018 roku na Atlantyku powstanie do 16 burz tropikalnych i huraganów 

Kategorie: 

Źródło: NOAA

Jak przewidują eksperci z kanadyjskiego centrum monitorowania huraganów, w tym sezonie na Oceanie Atlantyckim powinno wystąpić do 16 burz tropikalnych i huraganów. Z tej liczby, oczekuje się, że wystąpi od 5 do 9 huraganów.

 

Jako huragany, eksperci klasyfikują burze, w których podmuchy wiatru wynoszą co najmniej 178 km/h. Statystyki wskazują, że do 40% najsilniejszych huraganów zazwyczaj powstaje na zachodnim Atlantyku i w Zatoce Meksykańskiej. Potem często docierają wysoko na północ, niekiedy zagrażając terenom pod jurysdykcją kanadyjską.

Szczególnie trudny pod względem intensywności tych najbardziej ekstremalnych burz, był rok 2017, gdy wyspy na Karaibach i południowe stany w USA, zostały zaatakowane aż przez 6 niszczycielskich huraganów, które zostały przypisane do trzeciej lub wyższej kategorii w skali Saffira-Simpsona. Sezon huraganów na Atlantyku zwykle trwa sześć miesięcy. Przyjmuje się, że rozpoczyna się 1 czerwca i trwa do 30 listopada.

 

 

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika SAJANIN

jesli ci eksperci sa z HAARP

jesli ci eksperci sa z HAARP-u to sie moge zgodzic, i pewniie w tym roku jeden z nich uderzy w nowy jork! ale cos podejrzewam ze ten rok bedzie gorszy od poprzedniego, tak jak tam gdzies udostepnilem filmik w ktorym to john moore twierdzi ze golfsztromu polnocnoatlantyckiego juz nie ma i to jest chyba prawda jesli zobaczyc sytuacjie jaka sie dzieje na swiecie ciagle upaly i pewnie bedzie jeszcze gorzej a te burze i huragany moga byc sztucznie tworzone

Skomentuj