Według ekspertów, historyczne spotkanie patriarchy i papieża może być na rękę Putinowi

Kategorie: 

youtube.com

Rosyjska prasa informuje o pierwszym w historii spotkaniu rosyjskiego patriarchy Cyryla (Kiryła) i papieża Franciszka, które odbędzie się dzisiaj (tj. 12 lutego) na Kubie. Wydarzenie to może mieć ogromny wpływ na świat polityki.

 


Zgodnie z programem i zapowiedziami, patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl i Franciszek przeprowadzą trzygodzinną rozmowę w hali Portu Lotniczego w Hawanie. Oczekuje się, że zostanie podpisana wspólna deklaracja. Treść dokumentu utrzymywana jest w tajemnicy. Jej tematem może być m. in. prześladowanie chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w innych regionach świata. Ponadto, podniesione zostaną ważne kwestie stosunków dwustronnych i polityki międzynarodowej.


Jak zauważyli obserwatorzy, takiego wydarzenia w historii chrześcijaństwa nie było od 1054 roku. To już prawie tysiąc lat od wielkiej schizmy. Spotkanie zostało zorganizowane w związku skrzyżowaniem szlaków pielgrzymkowych patriarchy i papieża, który w drodze do Meksyku zatrzymał się w stolicy Kuby. Zgodnie z planem, spotkanie powinno rozpocząć się o 22:15 czasu moskiewskiego.


Spotkanie papieża i patriarchy ma znaczenie symboliczne, ale jego skutki bezpośrednie i pośrednie można już przewidzieć, donosi RBC. Według agencji watykańskich, wspólne oświadczenie będzie miało charakter polityczny. To zmusi polityków na całym świecie do uwzględnienia problemów chrześcijan i powrotu do tematu w globalnej agendzie wraz z problemami uchodźców i ekstremizmami.

Na tym tle Kościół będzie stał na stanowisku, że chrześcijanie w Europie odgrywają wiodącą rolę w przezwyciężaniu nadmiernego łkania liberałów do pluralizmu, co sugeruje obecność równego społeczeństwa nawet przy najbardziej drobnych wyznaniach. Na tym samym spotkaniu dwaj główni przywódcy duchowi cywilizacji zachodniej mogą działać na korzyść prezydenta Władimira Putina, pisze The Catholic Herald. Rosyjski rząd mocno wspiera Kościół Prawosławny.


Putin w czasie kryzysu gospodarczego w Rosji, spadających cen ropy naftowej oraz konfrontacji z Zachodem w Syrii i na Ukrainie musi wykazać, że jego kraj nie jest nieprzewidywalny. Jednocześnie przypomnieć należy, że Putin dwukrotnie w listopadzie 2013 roku i w czerwcu 2015 roku spotkał się z Franciszkiem.

„Dziś w Moskwie bardzo poważnie mówią o możliwościach Stolicy Apostolskiej, w zakresie jej wpływu na politykę światową" - powiedział znany politolog Aleksiej Makarkin (Moskowskij Komsomolec). „Jednocześnie papież otwarcie popiera pokój w Syrii i dość krytycznie odnosi się do polityki krajów Zachodnich i Stanów Zjednoczonych. I tu kluczową rolę może odegrać Rosja”.

Rosja nie ma wielu przyjaciół na świecie. Skonfliktowana jest z Zachodem, z Turcją i z wieloma krajami arabskimi. Putin zaproponował więc nawiązanie stosunków ze Stolicą Apostolską…

 


Czytaj także: Estońska prasa donosi o przelocie prezydenckiego samolotu Federacji Rosyjskiej na terytorium Estonii

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

Nie jesteśmy rywalami, lecz

Nie jesteśmy rywalami, lecz braćmi
 

„Nie jesteśmy rywalami, lecz braćmi: z takiego założenia musimy wychodzić we wszystkich naszych działaniach podejmowanych w stosunku do siebie i do świata zewnętrznego. Wzywamy katolików i prawosławnych we wszystkich krajach, by uczyli się żyć razem w pokoju, miłości i zgodzie między sobą” – napisali patriarcha Cyryl i papież Franciszek w deklaracji z Hawany. 
Zob.: Nie rywale, lecz bracia. Cyryl i Franciszek na Kubie http://polski.blog.ru/221136803.html

Portret użytkownika drbezposredni

Tonący rusek, brzytwy się

Tonący rusek, brzytwy się łapie... Załgana ruska dyplomacja nie przynośi efektów. Groźby, nieuzasadnione embarga, blokady nie przynoszą efektów. No to obłudny rusek wpadł na pomysł, że pojedzie teraz na wierze... Do co niektórych z was nie dociera, że każda sfera, urzędowa, gospodarcza, handlowa, religijna jest w Rosji UPOLITYCZNIONA...

Portret użytkownika Zenek :)

Dwóch satanistów

Dwóch satanistów prezentujących publicznie gest HAIL HITLER myśli iż ma jeszcze jakikolwiek wpływ na losy świata.....

niach, naich, naich, naich, naich..........

Bo jak to mówił Chrystus już wkrótce usłyszą:

"KTO WYŚCIE, BO NIE ODE MNIE I NIE PRZEZE MNIE POSŁANI"

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Spotkanie Cyryla z Bergoglio

Spotkanie Cyryla z Bergoglio to dobra oznaka dla Europy ale niekoniecznie dla Polski. Wiadomo że nie chodziło wcale o jakieś pierdoły typu współpraca kościołów czy inne tego typu bajki dla plebsu. Każdy wie że żydomason Bergoglio i stary kagiebista Cyryl omawali sprawy polityczne o konkretnie współprace kościołów w zwalczaniu politycznego islamu a to może oznaczać to o czym piszę na ZnZ od kilku miesięcy czyli wspólną wyprawa na kraje islamskie. Niebezpieczeństwo dla Polski jest takie że ten pachołek Syjonu Bergoglio może część Europy wschodniej przehandlować Putinowi wzamian za zniszczenie przez Rosje głównego wroga międzynarodowego żydostwa czyli islamskich monarchi i dyktatur na Bliskim Wschodzie.

 

Portret użytkownika Adaś

Moi Drodzy nie czytuję

Moi Drodzy nie czytuję portalu którego link przytaczam po prostu wpadł mi w rękę dalej nie wiem czy to prawda czy jakiś fejk jest to wstrząsające jeśli to prawda. Powiedziałbym , że po dokładnym przeczytaniu i kilku dniach odstresowania się nagle pojąłem, że wygląda na to , że poprzedni rząd w ramach pilotarzowego programu za jakieś wartości materialne podpisał cyrograf i tylko to robił w Polsce przez ostatnie 4 lata ale to polityka mogę się mylić. Gorzej z finalnymi założeniami tego programu czyli unifikacja religii i w tym świetle dzisiejsze wydarzenia mimo, że jestem zawziętym na łaskę uświęcająca katolikiem czuję się bardzo nieswojo bo widać czyjąś łapę nad tym wszystkim !!! strach!!! ale najgorsze jest to , że za te kasację długów krajów wchodzących do NWO w okolicy 2020 zakończenia wdrażania tej dyrektywy, za darmowe leczenie najnowszymi metodami i środkami musimy przyjąć niektóre ochydne propozycje ale to nic przyjąć chipa w łeb i TUTAJ SIĘ KOŃCZY KONTAKT Z BOGIEM !!! Straszne ! Czy dzisiejsze spotkanie duchownych to przypadek ! Chciałbym w to wierzyć bo jestem katolikiem i po prostu to wszystko może nieprawda ..................................wdrożenie tajnej dyrektywy NWO oficjalnie zaczyna się nomen omen 1 maja 2016 roku         http://wolna-polska.pl/wiadomosci/szokujacy-dokument-tajne-miedzynarodowe-memorandum-wchodzace-w-zycie-z-dniem-1-maja-2016-roku-2016-02
   

Portret użytkownika Beata_

Garabandal to miejsce

Garabandal to miejsce objawień Matki Bożej gdzie zostało szczegółowo opisane zjawisko zwane Ostrzeżenie które nas czeka w przyszłości. Ten czas jest już bardzo bliski. Wiemy że jedna z widzących Mari Loli (zm. 2009) przekazała że ostrzeżenie nastąpi wkrótce po Synodzie i po spotkaniu z Moskiewskim i Wszechrusi Cyrylem. Papiez Franciszek ustalił datę Synodu na październik 2014-2015 r. W Orędziach Królowej Nieba i Ziemi z Garabandal, w dzienniczku Św. Faustyna, Orędzia Rozalia Celakówna – pielęgniarka ( której proces wyniesienia na ołtarze, Episkopat utrudnia, hamuje) i Orędzia WIELKIEJ AgnostyczkI-Vasula Ryden-2014, była w Polsce zob. Youtube, ks. Stefano Gobbi, którego ORĘDZIA otrzymane od NMP to dzieło monumentalne NA ostateczną bitwę i ładnie U Ci sz one. … i WIELU INNYCH ŚWIETYCH, ostatnio m.in ks. dr. Adam Skwarczyński (uznany przez Episkopat za umysłowo chorego -bo napisał w swojej książce m.in. proroczo rok wyboru Polaka papieżem ) i też doświadczył tej samej wizji zbliżającego się ok. 5-15 min ( ale wrażenie, że trwa kilka godzin) wizji OSTRZEŻENIA dla całego świata, zatrzyma się całe życie planety, Matka Boża mówi w orędziach, zatrzyma się każdy MOTOR, działające urządzenie każdy otrzyma dar Ducha Świętego, oczami Boga zobaczysz NAGLE … jak w ostatniej godzinie AGONII duszy zobaczysz całe swoje życie szCZegółowo i z rozległymi skutkami swoich poczynań, dobrych i złych z TYM jak powiedział Jezus m.in. Vasuli nie będzie Ci osądzone, jak ma miejsce po śmierci ciała, ale każdy dowie się jaki by go spotkał. Każdy dostanie ostatnią szanse nawrócenia, Bóg ZAWSZE ZAWSZE ostrzega zanim wymierzy karę, gdyby NASTĄPIŁ Koniec Świata teraz to prawie NIKT by się nie zbawił powiedział w orędziach do Vasuli Ryden Pan. Wizjonerka Concita z Garabandal pisze, o tym ostrzeżeniu jako owinięcie duszy i ciała w ogień oczyszczający, ludzie woleliby umrzeć niż tego drugi raz doświadczyć.

Portret użytkownika Kat

  Jak śmiesz się naigrywać z

 
Jak śmiesz się naigrywać z ludzi? Przecież wy sami zafundowaliście takie satanistyczne umieranie papieżowi Janowi Pawłowi II  (Wojtyle).
Wyście sobie na nim urzadzili piekło i bólowali go do ostatnich chwil życia!
Niekiedy wchodzą tu ludzie z innych krajów i naśmiewają się jak to papież już na ziemi za swego życia dostał zapłatę,jak go katowaliście,jakie piekło przeżył,jakie majtki ubierał i jakie miał pampersy i co w nich było!
To samo robicie nadal ludziom.Teraz kiedy zostaliście zablokowani to zapewne za to odpowiecie! Dla takich  debili jak tu widać nie powinno być miejsca na planecie Ziemi.
 
 
 
 

Strony

Skomentuj