Według ekspertów, historyczne spotkanie patriarchy i papieża może być na rękę Putinowi

Kategorie: 

youtube.com

Rosyjska prasa informuje o pierwszym w historii spotkaniu rosyjskiego patriarchy Cyryla (Kiryła) i papieża Franciszka, które odbędzie się dzisiaj (tj. 12 lutego) na Kubie. Wydarzenie to może mieć ogromny wpływ na świat polityki.

 


Zgodnie z programem i zapowiedziami, patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl i Franciszek przeprowadzą trzygodzinną rozmowę w hali Portu Lotniczego w Hawanie. Oczekuje się, że zostanie podpisana wspólna deklaracja. Treść dokumentu utrzymywana jest w tajemnicy. Jej tematem może być m. in. prześladowanie chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w innych regionach świata. Ponadto, podniesione zostaną ważne kwestie stosunków dwustronnych i polityki międzynarodowej.


Jak zauważyli obserwatorzy, takiego wydarzenia w historii chrześcijaństwa nie było od 1054 roku. To już prawie tysiąc lat od wielkiej schizmy. Spotkanie zostało zorganizowane w związku skrzyżowaniem szlaków pielgrzymkowych patriarchy i papieża, który w drodze do Meksyku zatrzymał się w stolicy Kuby. Zgodnie z planem, spotkanie powinno rozpocząć się o 22:15 czasu moskiewskiego.


Spotkanie papieża i patriarchy ma znaczenie symboliczne, ale jego skutki bezpośrednie i pośrednie można już przewidzieć, donosi RBC. Według agencji watykańskich, wspólne oświadczenie będzie miało charakter polityczny. To zmusi polityków na całym świecie do uwzględnienia problemów chrześcijan i powrotu do tematu w globalnej agendzie wraz z problemami uchodźców i ekstremizmami.

Na tym tle Kościół będzie stał na stanowisku, że chrześcijanie w Europie odgrywają wiodącą rolę w przezwyciężaniu nadmiernego łkania liberałów do pluralizmu, co sugeruje obecność równego społeczeństwa nawet przy najbardziej drobnych wyznaniach. Na tym samym spotkaniu dwaj główni przywódcy duchowi cywilizacji zachodniej mogą działać na korzyść prezydenta Władimira Putina, pisze The Catholic Herald. Rosyjski rząd mocno wspiera Kościół Prawosławny.


Putin w czasie kryzysu gospodarczego w Rosji, spadających cen ropy naftowej oraz konfrontacji z Zachodem w Syrii i na Ukrainie musi wykazać, że jego kraj nie jest nieprzewidywalny. Jednocześnie przypomnieć należy, że Putin dwukrotnie w listopadzie 2013 roku i w czerwcu 2015 roku spotkał się z Franciszkiem.

„Dziś w Moskwie bardzo poważnie mówią o możliwościach Stolicy Apostolskiej, w zakresie jej wpływu na politykę światową" - powiedział znany politolog Aleksiej Makarkin (Moskowskij Komsomolec). „Jednocześnie papież otwarcie popiera pokój w Syrii i dość krytycznie odnosi się do polityki krajów Zachodnich i Stanów Zjednoczonych. I tu kluczową rolę może odegrać Rosja”.

Rosja nie ma wielu przyjaciół na świecie. Skonfliktowana jest z Zachodem, z Turcją i z wieloma krajami arabskimi. Putin zaproponował więc nawiązanie stosunków ze Stolicą Apostolską…

 


Czytaj także: Estońska prasa donosi o przelocie prezydenckiego samolotu Federacji Rosyjskiej na terytorium Estonii

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

Nie jesteśmy rywalami, lecz

Nie jesteśmy rywalami, lecz braćmi
 

„Nie jesteśmy rywalami, lecz braćmi: z takiego założenia musimy wychodzić we wszystkich naszych działaniach podejmowanych w stosunku do siebie i do świata zewnętrznego. Wzywamy katolików i prawosławnych we wszystkich krajach, by uczyli się żyć razem w pokoju, miłości i zgodzie między sobą” – napisali patriarcha Cyryl i papież Franciszek w deklaracji z Hawany. 
Zob.: Nie rywale, lecz bracia. Cyryl i Franciszek na Kubie http://polski.blog.ru/221136803.html

Portret użytkownika drbezposredni

Tonący rusek, brzytwy się

Tonący rusek, brzytwy się łapie... Załgana ruska dyplomacja nie przynośi efektów. Groźby, nieuzasadnione embarga, blokady nie przynoszą efektów. No to obłudny rusek wpadł na pomysł, że pojedzie teraz na wierze... Do co niektórych z was nie dociera, że każda sfera, urzędowa, gospodarcza, handlowa, religijna jest w Rosji UPOLITYCZNIONA...

Portret użytkownika Zenek :)

Dwóch satanistów

Dwóch satanistów prezentujących publicznie gest HAIL HITLER myśli iż ma jeszcze jakikolwiek wpływ na losy świata.....

niach, naich, naich, naich, naich..........

Bo jak to mówił Chrystus już wkrótce usłyszą:

"KTO WYŚCIE, BO NIE ODE MNIE I NIE PRZEZE MNIE POSŁANI"

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Spotkanie Cyryla z Bergoglio

Spotkanie Cyryla z Bergoglio to dobra oznaka dla Europy ale niekoniecznie dla Polski. Wiadomo że nie chodziło wcale o jakieś pierdoły typu współpraca kościołów czy inne tego typu bajki dla plebsu. Każdy wie że żydomason Bergoglio i stary kagiebista Cyryl omawali sprawy polityczne o konkretnie współprace kościołów w zwalczaniu politycznego islamu a to może oznaczać to o czym piszę na ZnZ od kilku miesięcy czyli wspólną wyprawa na kraje islamskie. Niebezpieczeństwo dla Polski jest takie że ten pachołek Syjonu Bergoglio może część Europy wschodniej przehandlować Putinowi wzamian za zniszczenie przez Rosje głównego wroga międzynarodowego żydostwa czyli islamskich monarchi i dyktatur na Bliskim Wschodzie.

 

Strony

Skomentuj