Według Deutsche Bank, wkrótce Ziemia może doświadczyć gigantycznej erupcji wulkanu i śmiertelnej pandemii

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Analitycy niemieckiego Deutsche Banku twierdzą, że w ciągu najbliższych 10 lat światową gospodarkę może zdewastować gigantyczna erupcja wulkaniczna i prawdziwie śmiertelna pandemia.

 

Specjaliści z Deutsche Bank uważają, że ​​istnieje 33% szans na co najmniej jedno z czterech wielkich zagrożeń, w tym na przykład globalna katastrofalna erupcja wulkanu, która ma mieć miejsce w ciągu następnych 10 lat.

"Stwierdzamy, że istnieje szansa jedna na trzy, że przynajmniej jedno z czterech głównych zagrożeń pojawi się w ciągu następnej dekady:

  1. pandemia wirusa, w której zginie ponad 2 miliony ludzi
  2. katastrofalna  erupcja wulkanu
  3. duży rozbłysk słoneczny
  4. wojna światowa."

Deutsche Bank zakłada następujące prawdopodobieństwo wystąpienia konkretnych kataklizmów:

  • 2% prawdopodobieństwa wystąpienia pandemii wirusa - np. grypy, w wyniku której zginie 2,2 mln osób,
  • 0,15% szans na wybuch o sile VEI-7,
  • 1,06% szans na rozbłysk słoneczny, który zakłóciłby globalną komunikację,
  • 0,625% szans na globalną wojnę.

Poniżej znajdują się cztery możliwe scenariusze Deutsche Bank i ich skutki dla światowej gospodarki:

Pandemia wirusa

Deutsche Bank zauważył, że chociaż COVID-19 wywarł ogromny wpływ, nadal był mniej katastrofalny niż inne poważne pandemie, takie jak hiszpańska grypa w 1918 r., Czarna Śmierć w XIV wieku, Plaga Justyniana w VI wieku oraz epidemia ospy w Japonii, która rozpoczęła się w 735 roku. Biorąc pod uwagę, że Covid-19 doprowadził do poważnej recesji i blokad w wielu krajach, jeszcze poważniejsza pandemia może być zdecydowanie bardziej katastrofalna. 

Erupcja wulkanu

Niemiecki bank twierdzi wprost, że jednym z największych zagrożeń dla globalnej stabilności są erupcje wulkanów. Zwrócono uwagę, że stosunkowo odległy wulkan Eyjafjallajökull na Islandii zamknął prawie całą europejską przestrzeń powietrzną w 2010 roku, co doprowadziło do poważnych zakłóceń gospodarczych. A jeszcze wcześniej, w 1991 r. doszło do erupcji wulkanu Pinatubo na Filipinach, któa była tak duża, że ​​w rzeczywistości doprowadziła do spadku globalnej temperatury w ciągu kolejnych dwóch lat. Prognozy banku opierają się na założeniu erupcji o sile VEI-7, która spowodowałby poważne zakłócenia w skali globalnej. Ostatni raz na Ziemi wybuch o sile VEI-7 miał miejsce w 1815 roku w Indonezji, kiedy wybuchł wulkanTambora. Ta erupcja była tak niszczycielska, że ​​obniżyła globalną temperaturę i sprawiła, że ​​rok 1816 został nazwany „Rokiem bez lata”.

Jednym z możliwych skrajnych zagrożeń jest erupcja wulkanu o sile VEI-8, która byłaby znacznie bardziej dotkliwa niż omówione wcześniej przypadki VEI-7. Jednym z przykładów jest erupcja góry Toba około 75 000 lat temu.

Rozbłysk słoneczny

Deutsche Bank twierdzi, że następne poważne ryzyko pochodzi z odległości milionów kilometrów- czyli ze Słońca.  Poważna burza słoneczna może spowodować znaczne i długotrwałe szkody na Ziemi. Podobne wydarzenie, które ma miejsce dzisiaj, byłoby znacznie bardziej destrukcyjne, biorąc pod uwagę, że nowoczesna technologia opiera się na elektronice. Mogą wystąpić poważne przerwy w dostawie prądu, ponieważ sieci elektroenergetyczne zostaną uszkodzone i zakłócone, co z kolei miałoby efekt domina w całej gospodarce, ponieważ infrastruktura krytyczna nie może działać prawidłowo bez prądu.

Wojna Jądrowa

Analitycy Deutsche Banku sądzą, że kraje świata są teraz mniej narażone na wojnę niż w poprzednich dziesięcioleciach, ale mimo to nadal postrzega się to jako zagrożenie dla globalnej stabilności. Bank powiedział, że „trudniej jest oszacować prawdopodobieństwo wybuchu wojny”, ponieważ uwzględnia zachowania ludzkie. Jeśli jednak przyjęliśmy konserwatywne założenie, że roczne prawdopodobieństwo wybuchu wojny światowej wynosi 0,625% oznacza to, że istnieje 22% szans, że wybuchnie ona w ciągu najbliższych 40 lat. - twierdzi Deutsche Bank. 

W ostatnich dniach wzrosły napięcia między Indiami a Chinami, a niektórzy już spekulują, że walki na granicy obu krajów w Himalajach mogą być katalizatorem poważnego konfliktu. W powietrzu wisi też ewentualna konfrontacja amerykańsko-chińska.

 

Reasumując procesy, które powodować poważne zmiany są częstsze, niż wielu zdaje sobie sprawę, i jest bardziej prawdopodobne, że kolejne dekady w nadchodzących latach, będą miały co najmniej tak poważne konsekwencje, jak te spowodowane przez nieoczekiwaną pandemię COVID-19.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Monique

Pandemia, która zabije ponad

Pandemia, która zabije ponad 2 mln ludzi, na żyjących obecnie niemal 8 mld. ...... proszę no ja was bardzo, to byłby raczej błąd statystyczny matki natury (podobnie zresztą jak obecnie trwająca "pandemia"), a nie katastrofa.

dla zainteresowanych trochę statystyki https://www.worldometers.info/  można sobie  wyrobić zdanie na temat obecnej "pandemii" porównując liczbę zgonów ogółem do tych tzw. covid-19.

Szkoda tylko, że przestali uwzględniać zgony na gruźlicę, które przewyższają, i to znacznie, te corona i grypowirusowe pomimo istniejęcej od niemal 100 lat i bezpiecznej szczepionki przeciwko gruźlicy, no ale przecież "fundacjom" (a ściślej ich założycielom) bardziej opłaca się rozdawać wielosetmilionowe granty wszelkiej maści firmom farmaceutycznym (w których mają niemałe udziały) niż wysyłać co roku po kilkanaście kontenerów dobrej szczepionki do tzw. krajów 3 świata, ale to już inny temat....

 

Portret użytkownika powiem wprost

Bank, który kredytował

Bank, który kredytował zbrodnicze działania Adolfa Hitlera, umoczony po uszy w nazistowskim szambie. Też mi autorytet. Powinno się go było zaraz po wojnie trwale zaorać wraz ze zwyrodniałą Ig Farben. Niestety, alianci nie zrobili tego (kupiono ich?) i ta bezwstydna ośmiornica wciąż bezwstydnie wywija mackami.

Portret użytkownika 777

ODLICZANIE DO TOTAL CIVIL WAR

ODLICZANIE DO TOTAL CIVIL WAR: BLOOD IN THE STREETS, UPADEK STANÓW ZJEDNOCZONYCH! PONIEDZIAŁEK NA ŻYWO

Siły ONZ / Soros / Chicom publicznie aktywowały komunistyczne szwadrony śmierci i strzelają i dźgają niewinnych ludzi, gdy Ameryka płonie. W tę poniedziałkową transmisję The David Knight Show przedstawimy ciągłe zamieszki anarchistów / komunistów, które mają miejsce w całym kraju, tajemnicze paczki przybywające do Ameryki z Chin, wojnę z religią, rosnącą sprzedaż broni i złota i wiele więcej.

https://www.infowars.com/watch-live-is-race-war-the-solution-to-drug-war/

To nic innego jak radykalny komunistyczny spisek polityczny.To, co widzimy w tych Stanach Zjednoczonych, jest w dużej mierze finansowane przez korporacje zaangażowane w chińską niewolniczą pracę i notoryczną, niekwestionowaną uzurpację George'a Sorosa.

I podobnie jak wysublimowani, doskonali mistrzowie z dawnych czasów, Soros za wszelką cenę wytrzyma upadek Stanów Zjednoczonych.Sieć Sorosa jest ogromna.Portland w stanie Oregon to strefa zero, a jego liberalny burmistrz z pierwszej ręki przekonał się, że jego retoryka dotycząca praw obywatelskich jest bezużyteczna przeciwko marksistowskiemu wirowi.Czy ruch niestosowania przemocy Martina Luthera Kinga będzie kontynuował marsz, gdy Amerykanie umierali w jego ślad?Kiedy amerykańskie małe firmy zostały podpalone przez jego zwolenników?Wszyscy znamy odpowiedź na to pytanie, to oczywiste, zdecydowane nie.

https://www.infowars.com/george-soros-army-crushes-mlks-legacy/

Portret użytkownika inzynier magister

Chorzy psychicznie teroryści

Chorzy psychicznie teroryści LGBT genderowcy zamordowali naukowca który ich demaskował !!!

Profesor z uniwersytetu Karoliny Północnej, który walczył z ideologią LGBT + i aborcją, został zastrzelony. Mężczyzna wprost nazywał osoby transseksualne „chorymi psychicznie” i porównał pseudomałżeństwa osób tej samej płci do gwałtu. Ciało naukowca znaleziono w jego własnym domu.Prof. Mike Adams był kryminologiem i socjologiem na Uniwersytecie Karoliny Północnej. Jego zwłoki znaleziono w domu w Wilmington 23 lipca o godzinie 12:30 miejscowego czasu.Według „Portland City Daily”, Adams został zastrzelony. O jego niepokojącej nieobecności służby ratunkowe poinformowała anonimowa osoba, zwracając uwagę, że samochód ofiary był nieużywany od kilku dni. Rozmówca powiedział, że Adams znajdował się przez ostatnie tygodnie pod wielką presją.O jego usunięcie z uczelni długo zabiegali wojujący homoseksualiści, którzy złożyli cztery petycje w tym zakresie. Mike Adams został znaleziony martwy zaledwie kilka dni przed tym, jak miał przejść na wcześniejszą emeryturę 1 sierpnia, po gwałtownej reakcji na jego rzekomo „mizoginistyczną, ksenofobiczną, transfobiczną, homofobiczną [i] rasistowską retorykę”.

Uniwersytet przejrzał prywatną skrzynkę profesora, a następnie oczernił go, zarzucając czyny, które nie miały miejsca, co potwierdził wyrok sądu. Wszczęto jednak powszechną nagonkę na wykładowcę.Nic dziwnego, że incydent z uniwersytetem w 2001 roku nie był ostatnią batalią prawną, jaką UNCW i Adams toczyli o wolność słowa.Po siedmiu i pół roku w sądzie federalnym, sąd potwierdził, że uczelnia zemściła się na Adamsie, odmawiając mu tytułu profesora zwyczajnego za jego społeczne i polityczne poglądy wyrażane na townhall.com i w przemówieniach.Profesor był otwarty na wszelką polemikę z lewicowymi studentami. Szokował ich, że prowadzi merytoryczne zajęcia. Lewicowi wykładowcy z uniwersytetu Karoliny Północnej nie mieli odwagi wchodzić z nim w polemikę. Za jego plecami jednak szczuli na niego.Adams wywarł wpływ na niezliczoną liczbę ludzi, szczególnie w kwestii aborcji. Wie, bo ciągle mu o tym mówiono. Niektórzy nawet zwracali się do niego publicznie, by wyrazić wdzięczność za felietony, które sprawiły, iż stali się aktywistami pro-life. W międzyczasie inni przyznali, że jego kursy pomogły im w podjęciu pierwszych kroków w celu odejścia od progresywizmu.Kończąc ostatnie lata nauczania w UNCW, wyraził głębokie zaniepokojenie wszystkim, od kultury studenckiej na kampusach uniwersyteckich po profesurę. „Klasyczny profesor liberalny” już nie istnieje, zamiast tego został zastąpiony przez rosnącą liczbę profesorów pokolenia millenialsów, którym brakuje podstawowego zrozumienia wolności słowa” – wyjaśnił. „Nie wiem, jak jakikolwiek konserwatywny profesor będzie w stanie przetrwać na świeckim kampusie… w wyniku odejścia od liberalizmu” – komentował."

Módlmy sięza jego duszę, żeby go przyjęto w Niebie Jezusa Chrystusa bo to męczennik totalitaryzmu satanistów LGBT !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Irman z Polonisza

Eeeeee Tam...grozi bankructwo

Eeeeee Tam...grozi bankructwo  ..ci przewidujacy Eksperci nie wspominaja o TYM , ze Deutsche Bank przepuscil na WallStr.   Gigantyczny MAJATEK oceniany na 20 krotny PKB calych BRD .

BRD i Unia...sa Bankrutami....choc oficjalnie sie do tego nie przyznaja.

Pandemia wlasnie w zwiazku z tym Faktem musiala wybuchnac i bedzie trwala ....bo jak ludzie sie dowiedza ...ze zostali nedzarzami..to spelni sie Proroctwo  poczciwego Alojza Irlmayera ..o urzednikach wiszacych na klamkach okiennych i innych  latarniach ministerialnych.

Portret użytkownika Max 1983

Nie ma naukowego sposobu by

Nie ma naukowego sposobu by przewidzieć kiedy dany wulkan wybuchnie ,ale ekspercji ....bankowi potrafią określić dokładnie procentowo prawdopodobieństwo wybuchu i jego czas.Większej głupoty dawno nie czytałem.Czasem mam wrażenie że te teksty są zmyślone, bo aż się nie chce wierzyć by takie debilizmy faktycznie powstawały.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika SurvivorMan

Tak jak nie przewidzisz kiedy

Tak jak nie przewidzisz kiedy dokładnie wygrasz w totolotka, tak samo nie przewidzisz kiedy wybuchnie wulkan... To oczywista oczywistość.
Możesz jednak na podstawie konkretnych danych wyliczyć prawdopodobieństwo... I to właśnie zostało zrobione... Nic więcej...
To co nazywasz głupotą, w rzeczywistości jest po prostu matematycznie wyliczonym prawdopodobieństwem.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Max 1983

Na podstawie sredniej

Na podstawie sredniej długości życia kobiet w tym kraju i długości życia kobiet w mojej rodzinie ,plus długości życia rodzeństwa babci można by wyliczyć że powinna żyć około 75 lat ,ma już 87....po jakiego ch..a takie zabawy??Nudzi im się??Mam na dzieje że robią to hobbystycznie a nie za kasę .

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika What the... znaczy co do cholery?

o kur**, jak już banki się

o kur**, jak już banki się biorą za takie przepowiednie zamiast liczenie pieniędzy to znaczy, że plan już jest na rzeczy, maszyna losująca pójdzie w ruch a potem tylko wcielić w życie wariant z piłeczki: wirus, wulkan itd

Portret użytkownika 777

jesli lewacy pokroju

jesli lewacy pokroju trzaskowskiego szalenca dojda do wladzy admin bedzie musiaz zamknac strone ZnZ !

Zwalczanie ekstremizmu i nietolerancji głównym celem Komisji Europejskiej w latach 2020-2025. 

Komisja Europejska przedstawiła nową unijna strategię bezpieczeństwa na lata 2020-2025. Obejmuje ona m.in. wytężoną walkę z „mową nienawiści,” nietolerancją i zwalczaniem wszelkiej aktywności podkopującej „wartości europejskie”.Oficjalnie mówi się o walce z terroryzmem, ekstremizmem i przestępczością zorganizowaną, o zapobieganiu zagrożeniom hybrydowym,  zwiększaniu odporności infrastruktury krytycznej, promowaniu bezpieczeństwa cybernetycznego oraz wspieraniu badań i innowacji, które mają pomóc zapewnić bezpieczeństwo fizyczne i cyfrowe obywateli europejskich.

By chronić Europejczyków przed terroryzmem i przestępczością zorganizowaną, KE chce spacyfikować społeczeństwo i uporać się z jego polaryzacją, z dyskryminacją i innymi czynnikami, które „mogą wzmocnić podatność ludzi na radykalne dyskusje”.„Prace nad przeciwdziałaniem radykalizacji będą się koncentrować na wczesnym wykrywaniu, budowaniu odporności i wycofaniu, a także na rehabilitacji i reintegracji społecznej” – czytamy w komunikacie Komisji.

Johansson przedstawiła również nowy plan działania UE przeciwko handlowi bronią palną. - W UE jest 45 milionów sztuk nielegalnej broni należącej do cywilów, to więcej niż legalnej broni – mówiła dziennikarzom, dodając, że Komisja zamierza dokonać przeglądu obecnych ram dotyczących przejmowania mienia przestępców.W 2016 r. reforma polityki UE w zakresie broni palnej zaostrzyła kontrolę nad bronią w całym bloku i utrudniła obywatelom UE zdobywanie i posiadanie określonej broni, a także stworzyła surowsze przepisy dotyczące licencjonowania i rejestracji broni.Podczas gdy brukselska władza wykonawcza pierwotnie proponowała całkowity zakaz posiadania przez osoby cywilne półautomatycznej broni palnej, wiele wyjątków od tego czasu zostały uwzględnionych. Niektórzy funkcjonariusze bezpieczeństwa stwierdzili, że przepisy zostały zbyt mocno złagodzone.Komisja podkreśliła, że „europejskie wartości i prawa podstawowe” muszą stanowić fundament polityki bezpieczeństwa.

Strony

Skomentuj