Według Departamentu Energii USA, globalne ocieplenie zniszczy światowy system energetyczny

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Konsensus naukowy w zakresie tego czy istnieje coś takiego jak globalne ocieplenie nie istnieje. Najwięksi emitenci tak zwanych gazów cieplarnianych nic sobie nie robią z groźnego pokrzykiwania ONZ-owskiego IPCC i kilku nieliczących się już miejsc świata, takich jak Europa. Do grona wyznawców religii globalnego ocieplenia, czyli opodatkowania emisji dwutlenku węgla, dołączyły właśnie Stany Zjednoczone.

 

Bardzo długo utrzymywał się stan, w którym najwięksi światowi emitenci zanieczyszczeń atmosferycznych odmawiali przyjęcia postanowień Protokołu z Kioto. Ani USA, ani Chiny ani Rosja nie kwapiły się do ograniczania swojego rozwoju gospodarczego poprzez wyimaginowane redukcje emisji, które mają i tak znikomy wpływ na klimat Ziemi. W zeszłym roku na szczycie klimatycznym w Durbanie z Protokołu Kioto wycofały się Kanada oraz Ukraina. Widać było wyraźną erozję porozumienia i zaczynało się mówić o końcu tego szaleństwa z handlem emisjami. Nagle do zabawy z zarzynaniem własnej gospodarki postanowiły się włączyć rządzone przez socjalistów Stany Zjednoczone.

 

Prezydent Barack Obama przedstawił niedawno nowy plan walki ze zmianami klimatu. Główne jego postanowienia są takie, że zostaną nałożone ścisłe limity emisji dwutlenku węgla przez elektrownie znajdujące się na terenie tego kraju. To pierwszy raz, gdy USA postanowiło przyłączyć się do biznesu emisyjnego.

 

W międzyczasie kolejni naukowcy zaczynają głośno mówić na temat swoich wątpliwości w zakresie antropogenicznego charakteru ocieplenia, jakie obserwowane jest w niektórych częściach świata. Brytyjczycy dowiedli ostatnio, że średnia temperatura znajduje się na takim samym poziomie jak 16 lat temu. Szwedzi stwierdzili, że zmiany klimatu mogą być odwrócone poprzez oszczędzanie energii oraz wdrażania technologii polegających na tym, aby CO2 składować pod ziemią.

 

Tymczasem eksperci z Departamentu Energii USA mają teraz znacznie mniej optymistyczne prognozy i twierdzą, że nieuchronne ocieplenie klimatu na Ziemi to faktycznie zniszczenia sieci energetycznej.  Susza i ciepło doprowadzi według nich do powstawania potężnych burz i podnoszenia się poziomu mórz.  Przerwy w dostawach prądu spowodowane niszczycielskim huraganem "Sandy" będą się, jak twierdzą, wydawać czymś drobnym i nieistotnym.

 

Przy okazji tych sporów naukowych warto wspomnieć publikowane na tych łamach zdanie naukowców japońskich, którzy analizując długookresowe zmiany temperatury w okolicy Grenlandii stwierdzili, że od 2015 roku nastąpi okres ochłodzenia.

 

Skoro nawet w środowisku naukowym zdania są tak podzielone jak można na podstawie wątłych przesłanek niszczyć zdrowe gospodarki, w tym i Polską? Dopiero ostatnio polskojęzyczne media zaczynają wyciągać problem naszych zobowiązań w kwestii "ratowania klimatu".  Znowu okazało się, że bez względu na to, kto nami rządzi i tak przeważnie działa przeciwko interesowi narodu. Wszyscy tego doświadczymy, gdy nasze rachunki za elektryczność wzrosną dwukrotnie tak jak rachunki za śmieci. I co z tym zrobią Polacy? Nic, grzecznie zapłacą i nauczą się żyć przy świeczce, o ile ktoś nie policzy podatku  od CO2 wytwarzanego przez taką świeczkę...

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika saturas13

i znów tylko gadanie a nikt

i znów tylko gadanie a nikt nic nie robi trochę krzyku  parę opini i na tym kończy się walka z tym zk....ałym systemem Władza wie to dokładnie i doii swój lud  Dlaczego nikt z was nie stworzy portalu na którym zwoła wszystkich którzy chcą się przeciwstawić i protestować są przecierz w śród was mądrzy którzy potrafią zbudować strony na których można się spotkać  zorganizować protesty niezadowolenia z władzy poprosić ludzi wykształconych i znających się na ekonomi i którym zależy jeszcze na tym kraju by wytłumaczyli jak wpłyną decyzje rządu na nasze życie Każdy ma drukarkę w domu może wydrukować taką opinię i powiesić u siebie w regionie i ostrzec mieszkańców lub ich uświadomić  Nie wszyscy są tak oczytani i znający wszystkie zagadnienia jak wy Macie wiedzę ale dzielicie się nią tylko w wąskim gronie po co wam ona jeśli wiecie ze złe się dzieje a nawet nie kiwniecie palcem Zacznijmy działać a nie tylko debatować i czekać by przyroda lub kosmici rozwiązali za nas problemy

Portret użytkownika MOBIS1

Globalne ocieplenie będzie

Globalne ocieplenie będzie wtedy jak PIS dogada się kiedyś z PO lub odwrotnie, ale tak poważnie to emisje CO2 były zawsze ,a lata równie gorące jak teraz. Może USA polikwiduje najpierw trochę samochodów o poj 5L.to się do czegoś przyczynią.

Portret użytkownika Antyleming

 Bądźcie zmianą, którą

 Bądźcie zmianą, którą chcecie zobaczyć na świecie.
  To my zmienimy ten świat, już zmieniamy. Pomożemy sobie my sami, my z przyszłości.Odsyłam zainteresowanych na Wingmakers.pl.
Pzdr.
                                                                                                                                                  

Portret użytkownika kolo21

CRUSADERS ty mi na pracusia

CRUSADERS ty mi na pracusia jakoś nie wyglądasz.Krytykować to każdy potrafi.Ceny energi tak poniosą że strach będzie żelazko włączyć nie mówiąc o tv.Tak jak w tym kawale.Ten kraj to istna parodia i żenada.W USA energia jeast bardzo tania bo atomowa i dobrze zarządzana przez państwo.U nas jak by nawet powstały elektrownie atomowe to ceny energi trzykrotnie by wzrosły niby żeby pokryć koszta budowy.Panowie w białych kołnierzykach kupują sobie prywatne wyspy,ładują kasę na zachodnie konta.A ty bidaku cierp lub się powieś bo szlachta musi dobrze żyć.To właśnie komuna zwalczała tzw.Sprzeniewierzenie mienia państwowego.Za komuny w latach 50 tych taki dostawał KS a dzisiaj nagrodę.Kibel robi się potworny.Moje dzieci na polityków lub urzędników wykształce i emeryturkę na Bachama albo innej wyspie spędze.

kolo21

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj