Według Chin najgorsze z COVID-19 jest dopiero przed nami

Kategorie: 

Źródło: Internet

Chiny, z których koronawirus SARS-CoV-2 wyruszył na podbój świata, patrzą na zmagania reszty globu w walce z tym zagrożeniem z pozycji państwa, które rzekomo pokonało COVID-19. Jednak eksperci z tego kraju uważają, że obecna zmagania to tylko przygrywka.

Aktualna liczba zachorowań i strach mają stanowić zaledwie preludium do prawdziwego zagrożenia, wynikającego z pojawienia się tego wirusa. Zdaniem  chińskich naukowców druga fala zachorowań na COVID-19 osiągnie swój szczyt w grudniu  tego roku oraz w styczniu roku 2021.

Jeżeli do tego czasu nie powstanie skuteczna szczepionka oraz sprawny sposób jej dystrybucji, to nie uda się powstrzymać lawinowo rosnącej liczby zakażeń wynikającej z połączenia koronawirusa, grypy oraz innych schorzeń dróg oddechowych.

Wraz ze spadkiem temperatury koronawirus nabiera nowego tempa. Co to oznacza? Mróz skutecznie zniechęca ludzi do spacerów. Jeżeli więc rządy będą chciały zatrzymać transmisję tego wirusa, to mogą ostatecznie zdecydować się na wydanie bezwzględnego nakazu niewychodzenia z domów, a więc może się okazać, że lockdown 2.0 stanie się faktem.

Pamiętać jednak należy, że Chiny mogą straszyć dlatego, że z chwilą, gdy reszta świata zamknie gospodarkę po raz kolejny, Państwo Środka zacznie skupować majątki innych państw. Stosowanie więc takiej retoryki jest w interesie Xi Jinpinga i Komunistycznej Partii Chin.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Jana

Śmiertelnośść na tego wirusa

Śmiertelnośść na tego wirusa jest nidka , a walka z nim na podstawie wytycznych polityków doprowadza kraje do upadku i ruiny. Psychoza totalna przez media zastosowana że nawet zdrowy człowiek zastanawia się czy uciąć sobie samemu rękę , czy tez może pójść na zabieg do lekarza . Czy to nie Paranoja .

Portret użytkownika Quark

Są tylko dwie realne

Są tylko dwie realne możliwości albo ci nasi rządzący są skrajnie GŁUPI albo są ZDRAJCAMI w służbie bogatych mocodawców .. Osobiście obstawiam mieszankę jednego z drugim w proporcjach pół na pół . Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz (niezwiązana z tym tematem ale równie ważna) ,otóż rząd chwali się planami i budową sieci autostrad północ / południe i tu rodzi się pytanie - komu to potrzebne ? Czy aby nie chodzi oto , by nasz - bądź co bądź - piekny kraj ,stał się łącznikiem tranzytowym dla obcych kapitałowo firm transportowych ?! Ze wschodu na zachód TiR-y już rozjeżdżają naszą Polskę a teraz zaczną także w poprzek . Co MY z tego mamy oprócz HAŁASU , SPALIN i innych uciążliwości ? - paliwa przecież żaden z nich w Polsce nie kupuje bo mają duże baki o pojemności wystarczającej nawet na przejechanie 1000 km ! Kiedyś moja okolica była cicha a teraz hałas wdziera się nawet przez zamkniete okna z powodu obwodnicy miasta obleganej przez TiR-y niemal całodobowo (!) a mam do niej w linii prostej ok. 1 km.

Portret użytkownika drako_tr

" Aktualna liczba zachorowań.

" Aktualna liczba zachorowań..." - a jaka jest ta liczba???, bo jak na razie, to podają tylko liczbę zarażonych...

"Zdaniem  chińskich naukowców druga fala zachorowań na COVID-19 osiągnie swój szczyt w grudniu  tego roku oraz w styczniu roku 2021" - a zdaniem normalnych lekarzy, w wymienionym okresie, wzrośnie liczba chorych na sezonową grypę, oczywiście będzie ich znacznie więcej, dzięki rozporządzeniom, które rzekomo miały nas chronić, a doprowadzą do tragedii...zbrodniarze doskonale o tym wiedzą.

 

 __________________

 

Skomentuj