Według Baracka Obamy, wojna w Syrii potrwa kolejne lata

Kategorie: 

Źródło: en.wikipedia.org
Dla wielu obserwatorów jest to oczywiste, że wojna w Syrii nie zakończy się w najbliższym czasie. Wspierane przez Zachód terrorystyczne bandy będą tak długo walczyć i dewastować kraj aż zostanie osiągnięty główny cel, czyli aż do pokonania Assada i jego armii.

 

W najnowszym wywiadzie dla saudyjskiej telewizji Al Arabiya, prezydent USA Barack Obama zapytany o toczący się konflikt w Syrii wyjawił, że jego zdaniem nie zakończy się on ani w tym roku, ani w przyszłym. Wojna najprawdopodobniej będzie tam miała miejsce jeszcze za kadencji nowego prezydenta, choć sytuacja jest tam tragiczna a jednocześnie "bardzo skomplikowana".

 

Prawdę mówiąc nie dowiedzieliśmy się od Obamy niczego nowego. Wojna nie zakończy się w najbliższym czasie, ponieważ USA przeznaczyły kolejne miliony dolarów, jeśli nie miliardy, na szkolenia bojowników, które odbywają się teraz na terenie Turcji, Jordanii, Kataru i Arabii Saudyjskiej.

 

Państwa te wyposażą ich również w broń i wyślą do Syrii. Oficjalnie bojownicy będą walczyć przeciwko ISIL, jednak wszyscy analitycy i obserwatorzy są zgodni co do tego, że nowa siła będzie również walczyć z armią rządową. Podsumowując, wojna w Syrii skończy się gdy Assad przegra tę walkę.

 

 

Źródło: http://edition.cnn.com/2015/05/15/politics/obama-syria/index.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika Mojeimię44

odchodząc trochę od tematu.

odchodząc trochę od tematu. Tu macie jak żydostwo wyciąga wciąż roszczenia za drugą wojnę światową i o tym że pieniądze wyłudzone od rządów europejskich i tak nie trafiają do pokrzywdzonych w czasie wojny żydów.
https://www.youtube.com/watch?v=Ou_5RL_H6Kk
Walić żydostwo- to są hieny- multimiliarderzy którym wciąż jest mało i mało a reszta dla nich to goje którym się nic nie należy. Według żydów cały świat jest ich własnością bo są oni wybrani przez Boga- rasa panów. Ja im ku.....a dam rasę panów. Spalić hu....wo albo wywieźdź gdzieś na bezludną wyspę niech sobie tam grają na skrzypcach i okradają jeden drugiego.

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Portret użytkownika Gabu

Widzę to tak. Amerykanom a

Widzę to tak. Amerykanom a kontretnie rządowi stanów zjednoczonych zależy na podtrzymaniu konfliktu. By móc wprowadzić 3 siłę, która pod pozorem obrony przed Assadem będzie dostawać coraz więcej praw aż przejmię władzę. Syryjczycy dostaną nowy "lepszy" ustruj a USA błyskotki w postaci diamentów (w istocie kolejne państwo które bedzię kontrolowane).

Portret użytkownika doktormózg

Widocznie analitycy

Widocznie analitycy amerykańscy doszli do wniosku, że bliski wschód jak i państwa północnej afryki (które od pewnego czasu rosły w siłę i stawały się dużym zagrożeniiem dla USA) najlepiej wykończyć od środka, poprzez wzajemne wyniszczenie się.
Perfidią jest że te kraje w większości wyniszczają się bronią zakupiona w USA, bo nawet jeśli teraz za nią nie płacą, to w końcu będą musiały ją spłacić chociażby przyszłe rządy tych krajów, co jeszcze bardziej uzależni je od USA, i pogrąży w coraz większej biedzie i kryzysie. I o to właśnie chodzi w tym wszystkim.

Portret użytkownika Mojeimię44

Republikanie z Usraela ze

Republikanie z Usraela ze swoimi imperialnymi pociągłościami w życiu nie odpuszczą diamenowej Syrii. Za dużo tam diamentów, ropy a dyktator Assad zbyt dobrze sobie radził ze społeczeństwem. Jak żydzi i ich kapitalistyczna demokracja może rywalizować z dyktatorami którym udawało się osiągać wzrost gospodarczy omijając bank światowy i żydowskie macki? Sadam sobie radził więc go powiesili w Libi dobrze sobie radził dyktator to go zabili teraz pora na Assada. Każdy dyktator w NWO ma ciężko przebić się ze swoimi racjami bo żydostwo musi żądzić nowym ładem powojennego świata (tzn. po drugiej wojnie światowej). Ja wam mówie to wszystko to żydostwo, syjoniści i masoni. Kula w łeb dla nich i wyczyścić świat z zarazy.
https://www.youtube.com/watch?v=0f_1bFSzSO4 zobaczcie jak wyglądała Libia przed wojną i pomyślcie że dziś od nich tysiące emigrantów ucieka do europy przez morze śródziemne ryzykując życie bo wojna trwa tam na dobre- wojna domowa między plemionami. Każdy chce rządzić. Je....ć żydostwo i ich wojny

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Strony

Skomentuj