Według badań magnez jest kluczowy w absorpcji witaminy D w organizmie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Vanderbilt-Ingram Center odkryli w badaniu klinicznym, że magnez może optymalizować poziom witaminy D u pacjentów. W badaniu stwierdzono, że suplementowanie magnezu może podnieść ilość witaminy D u pacjentów z niedoborem i obniżyć go u pacjentów, którzy mają w organizmie nadmiar substancji.

 

Niedobór witaminy D jest powszechną przypadłością w miejscach o niskim nasłonecznieniu. Wiele osób przyjmuje suplementy witaminy na podstawie stwierdzonych niedoborów. Kolejnym realnym problemem jest również niedobór magnezu. Według najnowszych badań, około 80% dorosłych Amerykanów nie uzupełnia zalecanego dziennego spożycia magnezu.

W randomizowanym badaniu wzięło udział 250 osób, którym przepisano różne dawki magnezu bądź placebo. Dawki te zostały ustalone przez ekspertów i były zgodne z zaleceniami żywieniowymi.

 

Badanie pokazało, że niedobór magnezu utrudnia syntezę i metabolizm witaminy D. Naukowcy nie zauważyli wzrostu poziomu witaminy D u niektórych pacjentów, nawet gdy otrzymywali oni wyższą dawkę suplementów. Badania dostarczają pierwszych dowodów na rolę magnezu w optymalizacji poziomu witaminy D w organizmie.

Magnez reguluje pracę mięśni i nerwów, poziom cukru we krwi i ciśnienie krwi. Dorosły człowiek powinien spożywać około 400–420 mg magnezu dziennie. Tymczasem dzienna dawka zalecana dla kobiet wynosi 310–320 mg.

 

Magnez można naturalnie znaleźć w roślinach strączkowych, orzechach, nasionach, produktach pełnoziarnistych orazi zielonych warzywach liściastych.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Bajtek

 Jeżeli zakłamana amerykańska

 Jeżeli zakłamana amerykańska klinika nowotworowa wypuszcza takiego pierda to możecie być pewni że jest odwrotnie i raczej magnez nie pomaga w przyswajaniu D. Od zawsze szerzą propagandę skuteczności farmy serwując nam te same trucizny. Wszyscy lekarze (świadome kreatury) do odstrzału.

Skomentuj