Według badań ludzie nie będą chcieli jeść sztucznego mięsa wyprodukowanego laboratorium

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Uniwersytet Queensland w Australii przeprowadził badanie na temat konsumpcji laboratoryjnego mięsa. Pytano 673 Australijczyków, z różnych środowisk społecznych, o różnych nawykach żywieniowych, czy byliby skłonni kupować mięso laboratoryjne.

Sztuczne mięso posiada szereg zalet. Ma być bardziej etyczną, realną alternatywą dla mięsa hodowlanego, mogąc rozwiązać problem światowego głodu oraz zmniejszyć wpływ rolnictwa na globalne ocieplenie. Ponad 65 % ankietowanych stwierdziło, że mogłoby spróbować mięsa z probówki. Jednak tylko jedna trzecia przyznała, że mogłaby jadać taki posiłek regularnie, jeśli stałoby się ogólnodostępne do zakupienia.

Zdecydowana większość ankietowanych ludzi stwierdziła, że problemem miałby być smak oraz atrakcyjność mięsa. Kolejne 24 % uważa, że odstraszają je problemy etyczne. 20 % ankietowanych twierdzi, że wyznacznikiem ich wyboru będzie cena, a kolejne 4 % obawia się problemów zdrowotnych.

 

Garstka ankietowanych uznała ideę hodowania sztucznego mięsa za „brak szacunku dla natury” i obawia się w dalszym biegu wydarzeń wystąpienia... kanibalizmu. Ludzie obawiają się także upadku tradycyjnego rolnictwa.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Weles

Odstraszają problemy etyczne?

Odstraszają problemy etyczne? Etyczne jest za to mordować zwierzęta w fabrykach śmierci przy których holokaust to domowe przedszkole. Nie umiem być weganinem ale tyle dla zwierząt zrobię, że będę jadł mięso z laboratorium. Może i tak będzie zdrowsze niż ten antybiotykowy farsz z wielkich ferm.

Portret użytkownika Eva11

kasia, 

kasia, 

ja zapraszam do lasu ,buszu i w morze...

tam jest to samo co w rzezni ....problemy etyczne ?

tylko weganie je maja i wielce protestuja !
ale karmia swoje pieski truchlem lisow i innych fredek z ktorych zdjeto skore !

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj