Według astrofizyków wokół Ziemi może istnieć kokon z ciemnej materii

Kategorie: 

Źródło: NASA/JPL-Caltech.

Ciemna materia to hipotetyczna forma materii, które nie emituje promieniowanie elektromagnetycznego. Z tego powodu przynajmniej teoretycznie jej zaobserwowanie konwencjonalnymi metodami nie jest możliwe. Jednak normalna materia to nieco poniżej 5% masy wszechświata skąd zatem obserwowane oddziaływania? Astrofizycy sugerują, że ciemna materia znajduje się wszędzie wokół gwiazd i planet, w tym wokół Słońca i ciał niebieskich wchodzących w skład naszego Układu Słonecznego. Według ich koncepcji ciemna materia przybiera formę długich włókien zwanych "włosami", które ciągną się również wokół Ziemi.

 

Jedynie 4,9% gęstości wszechświata to materia składająca się z atomów. Z wyliczeń matematycznych wynika, że około 27% to ciemna materia a aż 68% też niewidoczna ciemna energia. Jeszcze w 1990, naukowcy obliczyli, że ciemna materia musi tworzyć przepływ drobnoziarnistych cząstek poruszających się z tą samą prędkością i na określonych orbitach w każdej z galaktyk. Wygląda na to, że przelatujemy okresowo przez obszary zawierające jej więcej lub mniej.

 

W przeciwieństwie do konwencjonalnej materii, ciemna materia łatwo przechodzi przez obiekty w tym przez Ziemię. Ale, według obliczeń przyciąganie grawitacyjne planet lub gwiazd deformuje strumienie cząstek, przekształcając je w wąskie i gęste "włosy". Zdaniem ekspertów z JPL NASA, te "włosy" ciemnej materii mają nawet coś w rodzaju korzeni, czyli w tym wypadku cząstek o wyższych stężeniach, od średniej. Znajdują się one podobno około miliona kilometrów od powierzchni Ziemi. Wielkość tych struktur jest zależna od siły grawitacji danego obiektu.

Teraz naukowcy planują wskazać lokalizację tych strumieni ciemnej materii, tak, aby można było wysłać tam sondę, która zbierze więcej informacji na temat wciąż tajemniczej dla nas ciemnej materii. Co więcej według symulacji podczas przejścia przez ocean ciemnej materii, zachodzą też zmiany gęstości materii we wnętrzu Ziemi, znajdującej się między jądrem, płaszczem i skorupą ziemską. Według teorii to powinno znaleźć swoje odzwierciedlenie w strukturze danego "włosa", tworząc w nim charakterystyczne krzywe. Jeśli naukowcy uzyskają możliwość skanowania tych "włosów", uzyskają też dostęp do informacji, dzięki którym będą mogli zbudować mapę geologiczną danego ciała niebieskiego tylko za pomocą badania jego interakcji z ciemną materią. Powinno to pozwolić nawet na precyzyjne pomiary głębokości podlodowych oceanów na księżycach Saturna i Jowisza.

 

Artykuł na temat nowego podejścia do ciemnej materii i wykorzystania jej w przyszłości w badaniach innych ciał niebieskich został opublikowany w Astrophysical Journal przez Garego Prezeau z JPL NASA.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Rr

Czarna materia nie istnieje

Czarna materia nie istnieje to jest tylko masa rozpędzona do znacznych prędkości . Tak zachowuje się na ziemi np. piłka podkręcona przez piłkarza i lecąca ruchem zakrzywionym . Czy wówczas jedną z trybun wzbogacona została w dodatkową masę co zwiększa jej grawitację ??? 

Portret użytkownika świadomościowypiotr

Żeby mógł płynąć czas to

Żeby mógł płynąć czas to potrzebna jest ciemna energia i energia, ciemna energia (świadomościowe tło) musi nadać jej kształt który w zależności od otrzymywanej energii będzie zmieniać prędkość. Połączenie to nazywa się materią (masą), gdy rośnie czasoprzestrzeń rośnie też masa. Świadomościowe tło z korelacją świadomości w masie przemiescza obiekt w te rejony w którym ta energia jest

Portret użytkownika tubylec

Oczywiście że istnieje ciemna

Oczywiście że istnieje ciemna materia oplatająca Ziemię .. klechy w czarnych kieckach, politycy w czarnych garniturach, policjanci w czarnych mundurach, sędziowie, prokuratorzy, prawnicy w czarnych togach .. ta banda czarnego tałatajstwa nosząca na sobie czarną materię oplata całą Ziemię .. i czas k**wa zamieść ten czarny kurz z tej planety! Po ch*ja nam oni?

Portret użytkownika SurvivorMan

Ręce opadają jak się czyta

Ręce opadają jak się czyta niektóre komentarze... Nie trzeba być w kosmosie żeby udowodnić sferyczny kształt Ziemi! Pomijając już wyczyn Magellana z XVI wieku, w czasach teraźniejsszych już wielu ludzi opłynęło a nawet obleciało Ziemię dookoła... Idźmy dalej.. Widzialne gołym okiem zjawiska, takie jak znikanie lub wyłanianie się statku zza linii widnokręgu... A poza tym... Wystarczy się wybrać do obserwatorium astronomicznego i zaglądnąć z Ziemi w odmęty kosmosu! Gdyby Ziemia miała jakikolwiek inny kształt niż sferyczny, to podobne obiekty byłyby obserwowalne w kosmosie (bo niby z jakiej okazji Ziemia miałaby być jakimś wyjątkiem)!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Rodak

To co  podaje  NASA  do

To co  podaje  NASA  do  wierzenia, nie  jest  w  ogóle  do  sprawdzenia, bo  to  agenda  religii  satanistycznej, lucyferińskiej, która  od  lat  oszukuje  lkudzkość  reżyserowanymi filmami  na  temat  kosmosu, a  my  zyjemy  w  głębi  Ziemi  i  toi  jest  do  sprawdzenia  przez  każdego  prostymi  narzędziami i  metodami.
Słonce  i  księżyc  są  oddalone  od  Ziemi , srednio, nie  dalej nic      4000 -  7000  km, bo  srednica  Ziemi  to  około  12700 km, a  planety, to  tylko  rzuty  na  firmament (szkło niebios)  , a  nie  żadne  rzeczywiste  obiekty, podobnie  jak w  sdali rozrywkowej  z  kuli  wiszącej  pod  stropem.
Wyobraźmy  sobie , że  prawdą  jest obrót  Ziemi  dookoła  wlasnej  osi ( dzien i  noc), to  obiegając  40000 km  w  ciągu  24  godzin  na równiku  daje  szybkośc  obrotu  Ziemi  około 1660 km/god  i  wyobraźmy  sobie  szybkość  samolotu pedzącego  z  ta  szybkością  -  jak  możnan byłoby  sie  utrrymac  na  nogach. To jest  nieprawda, że  aby  była noc  , to Ziemia  musi sie obracac  z  tak a  szybkością i  że  Ziemia  wogóle  sie  obraca, bo  nikt  tego  nie zbadał, a  zbadano  tylko  obrót  Słonca  i  Księżyca  wewnątrz  Ziemi.  itp. itd.

Portret użytkownika keri

Nałukofce jeszcze wciskają,

Nałukofce jeszcze wciskają, że Ziemia obraca się dookoła Słońca z prędkością 30km/s = 108000km/h.
Związana z tą prędkością siła porywu niczego z powierzchni zewnętrznej Ziemi nie zmiecie. Za to wiatr 150km/h czyni spustoszenia.
Jakie nałukofce taka logika.

Portret użytkownika Rodak

Ciemna  materia  istnieje

Ciemna  materia  istnieje  wewnątrz  Ziemi, bo  zytjemy  wewnątrz  Ziemi, na  co  jest  bardzo  wiele  dowodów  od  wielu  stuleci, a  nam  sie  serwuje  satanistyczne  spojrzenie  na  ustrój  życia  i  kłamliwie  podaje  si e  nam  różne  wiadomości   o  zachodzących  na  planetach  zdarzeniachj  i  Układzioe  Słonecznym, którego tak  naprawde  nie ma.

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Gdyby Ziemia była płaska, to

Gdyby Ziemia była płaska, to nawigacja średniowiecznych żeglarzy nie mogłaby być stosowana.
Teoria płaskiej Ziemi ma odwrócić uwagę od teorii pustej Ziemi, gdyż wiedza o niej zburzyłaby fundamenty władzy na jej powierzchni.
Ziemia nie jest płaska, lecz jest sferą, w której wnętrzu zamieszkuje cywilizacja demoniczna szaraków i innych hybryd ludzko-demonicznych.
Antarktyda i Arktyka została pokryta lodowcem, aby uniemozliwić dostęp do otworów w jej powierzchni, w której oceany wewnętrzne mieszają się z oceanami zewnętrznymi.
Źródłem energetycznym planety Ziemia jest wewnętrzne Słońce, które utrzymuje się centralnie jako indukcja materii w punkcie przecięcia się wszystkich lini sił pola magnetycznego naszej planety, czyli w punkcie nieskończenie dużego natężenia tego pola.
Ta prawda nie może byc dostępna człowiekowi, który nie ma powiązania z tym światem. Amerykanie mają i wykorzystują to dla dobra demonicznej cywilizacji we wnętrzu Ziemi, kosztem ludzkiej społeczności.
Wiekszość wulkanów, w tym oceanicznych, to korytarze łączące oba światy, przez które owa cywilizacja dostaje sie do naszego, dzięki wypracowanej przez istoty demoniczne technologii i materiałów.
Dlaczego wejście do wnętrza Ziemi musi być utajnione?
Istot demonicznych jest zaledwie kilkaset tysięcy; ludzi kilka miliardów,w związku z tym mogłoby dzieki tej wiedzy dojść do konfrontacji sił Dobra naszej planety z tymi siłami Zła. Wynik nie byłby pewny... I tego się obawia Podziemie...

Strony

Skomentuj