Według amerykańskich naukowców, stężenie dwutlenku węgla w atmosferze osiągnęło rekordowy poziom

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Przedstawiciele służb meteorologicznych USA (NOAA) poinformowali w komunikacie prasowym, że wskaźnik miesięcznego średniego globalnego stężenia dwutlenku węgla w atmosferze osiągnął w rekordowy poziom 400 ppm ( cząstek na milion). Eksperci twierdzą, że to pierwszy raz od momentu rozpoczęcia monitorowanie poziomu tego gazu, gdy znajduje się go tak dużo w atmosferze.

 

Stężenie dwutlenku węgla, co roku rośnie. Jednak w ujęciu rocznym zwykle wielkość ta wzrasta od zimy do wiosny, gdy nie ma tak dużej ilości wegetacji i spada latem, kiedy zazwyczaj zwiększa się ilość roślinności. Jednak obecnie meteorologowie przewidują, że miesięczny wskaźnik koncentracji dwutlenku węgla w maju będzie rósł nawet powyżej poziomu 400 ppm.

Nieco asekuracyjnie eksperci nie wskazują na źródło pochodzenia tego dwutlenku węgla. Domyślnie chyba ma on pochodzenie antropogeniczne, czyli ludzkie. Z obowiązującej propagandy wynika, że te nadwyżki powoduje ludzki przemysł i dlatego Polacy będą wkrótce płacili za energię elektryczną najdrożej na świecie.

Według wyznawców teorii globalnego ocieplenia działalność wulkanów jest pomijalna. Rzeczywistość może być jednak zupełnie inna i nie sposób powiedzeń, jaki procent w całkowitym bilansie emisji CO2 jest pochodzenia naturalnego, a jaki jest antropogeniczny. Spór ten jedynie nabiera na sile, podczas gdy pozycje reprezentowane przez wierzących w Globalne Ocieplenie radykalizują się.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Kazek12

Wobec  wielu  kłam,stw  tzw.

Wobec  wielu  kłam,stw  tzw. naukowców,  szczególnied  amerykańskich, twierdzenia powyzsze  są  niewiarygodne, a  jeżeli cokolwiek  szkodzi ludziom  i  atmoisferze  to  szerokie stosowanie  energii  atomowej i obarczanie  innych za  grzechy  amerykanskich  przedsiębiorstw  i  gospodarki  na  świecie.

Portret użytkownika CanSurfer

Niech sprawdzą dlaczego w

Niech sprawdzą dlaczego w czasach dinozaurów doba trwała 22 godziny i było bardzo ciepło(dlatego zima po upadku asteroidy je zabiła)... Potem niech też odpowiedzą dlaczego dinozaury nie walczyły z globalnym ociepleniem.
Niech też sprawdzą dlaczego słońce się powiększa tak że za ~1mld lat temperatura się podniesie że oceany mogą odparować... No globalne ocieplenie po prostu :).
A zamiast depopulacji to proponuję kolonizację otoczenia wokoło planety idioci...

Portret użytkownika Tata Buki

Powtarzasz to co nauczają

Powtarzasz to co nauczają ewolucjoniści i ich wyimaginowana teoria z asteroidą która miliardy milionów miliardów  lat, spowodowała że wyparowały dinozaury Smile
Co do skolonizowania to masz racje, czemu nie jak najdalej od tego światowego syjonizmu i świata bankowo lichwiarskiego z wojnami. Wszyscy idioci... a może masz pomysł jak skolonizować inne planety nie mając dostępu do technologi i funduszy, z kim mamy pogadać, z kosmitami aby nas teleportowali ? Czy może komandor John Shepard z N7 nas podrzuci na pokładzie Normandy Smile
John Shepard Smile
John Shepard
A jak ten nie pauje to ten w linku poniżej Biggrin
https://www.youtube.com/watch?v=kKSgDK4JkO0

Portret użytkownika Tata Buki

A ciebie coś znowu z tymi

A ciebie coś znowu z tymi grami, na żartach się nie znasz i wszystko na poważnie. 
No i co koleś co mu odpisałem pierdoły pisze to tak samu mu odpisuje a ty nie zajarzyłeś że to żart.
Weź się ogarnij Smile
Ps. A ty nie grałeś w Mass Effekt ? 
No to jak nie grałeś w tego klasyka to jesteś stary dziad Biggrin

Strony

Skomentuj