Według amerykańskich mediów to Chiny emitują do atmosfery odkryty niedawno freon niewiadomego pochodzenia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com, NASA

Dziennikarze gazety New York Times twierdzą, że odkryli jedną z największych zagadek ostatnich czasów. Dziennikarzom udało dowiedzieć się skąd pochodzą niebezpieczne gazy, które w ostatnich latach pojawiają się w atmosferze. Zdaniem New York Times odpowiadają za to fabryki z Xingfu w Chinach.

Wypuszczony do atmosfery środek to CFC-11 (Trichlorofluorometan), należący do grupy niebezpiecznych freonów, które przyczyniają się do niszczenia warstwy ozonowej. Freony są nielegalne na całym świecie odkąd kraje podpisały protokół montrealski w 1987 r. Pakt ten w dużej mierze zakończył się sukcesem: na całym świecie zaprzestano używania freonów, a warstwa ozonowa zaczęła się regenerować.

Badania pokazywały jednak, że poziom jednego freonu – CFC-11 stale wzrastał w ostatnich latach. Dochodzenie przeprowadzone przez New York Times, pokazało, że fabryki w mieście Xingfu nadal emitują niebezpieczne związki. W niektórych przypadkach właściciele fabryk przyznawali się do używania tychże związków, a jeden z nich stwierdził, że nie wiedział, że freony są niebezpieczne dla atmosfery i nielegalne.

 

Podczas gdy emisja CFC-11 w Chinach wydaje się znacząca, jeden z ekspertów uznał, że mało prawdopodobne jest, aby to fabryki z Xingfu były za to odpowiedzialne. Jego zdaniem fabryki te nie są wystarczająco duże, aby wytworzyć taką ilość niebezpiecznych freonów.

The Times donosi, że chińskie władze zajmą się tą sprawą i bezwzględnie zakażą używania tego typu środków w fabrykach.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.plKomentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Chinom cały "WSPANIAŁY"

Chinom cały "WSPANIAŁY" "zachodni" świat PODRZUCAŁ swoje śmieci... w tym te AGD. W nich był rzeczony freon.... NIE DA SIĘ PRZETWORZYĆ ODPADKÓW BEZ JEGO UWOLNIENIA DO ATMOSFERY... bo nikt się nie będzie bawił w "próżniowe pokoje" w przetwórniach śmieci.. żeby go w nich wyłapać i zatrzymać..... więc "chiny winne trucia" wedle gebbelsów nazistowskiej propagandy....

A sam gaz PATENT... czyj...... ?

Tych co teraz innych rżną na MAFIJNYM HARACZU zwanym "opłata klimatyczna.

PS.
Obecnie o palmę lidera w kategorii ŚWIATOWY TRUCICIEL i też ŚWIATOWY FRAJER jaki zato "trucie" będzie szczeszony z kasy zawzięcie walczy KATOLIN... takie demo polin..... zaludnione miernymi ale wiernymi pachołkami biblijnej nierządnicy maryi (aryman, biblijny wąż etc) czy jej pedalskiego włochatego bydlęcia jezusa (abel/ set/ reptyl daddy/ etc..)...

Portret użytkownika CzarnyOlo

Aaa R12. Niepalne,

Aaa R12. Niepalne, nietoksyczne chłodziwo. Zapewne nie ma ono tak dużego wpływu na warstwę ozonową jak trąbiono kiedyś wszędzie.

Dziura ma raczej coś wspólnego z polem magnetycznym niż z tym miłym gazikiem.

Skomentuj