Według Amerykanów nad USA wybuchł rosyjski satelita

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rosyjski wojskowy satelita zwiadowczy "Kosmos-2495", który został wystrzelony w maju tego roku, rzekomo eksplodował nad Stanami Zjednoczonymi. Incydent miał miejsce 2 września a jego skutki były obserwowane nad stanami Kolorado i Wyoming. Amerykańscy astronomowie twierdza, że jest przynajmniej 30 raportów o upadku jasnej kuli ognia.

 

Jak donoszą media, satelita miał powrócić nad terytorium Rosji, ale na skutek błędu w procedurze hamowania znalazł się w atmosferze i zaczął spadać nad USA. Prawdopodobnie satelita został zniszczony poprzez system autodestrukcji, gdy stało się jasne, że jest nie do uratowania.

Rosyjskie media szeroko wypowiadają się na temat tego incydentu. Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej kategorycznie zaprzeczyło, że doszło do jakiejś eksplozji nad USA i oświadczyło, że wszystkie rosyjskie satelity wojskowe pracują prawidłowo.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj