We wschodnich Stanach Zjednoczonych formuje się nowy wulkan

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia

Przeprowadzono dokładną analizę nietypowej strefy pod powierzchnią ziemi, która znajduje się w New Hampshire w Nowej Anglii. W wyniku dokonanych działań odkryto powstanie nowego wulkanu.

 

Pod amerykańskim stanem, na głębokości od 80 do 200 kilometrów, istnieje potężne źródło magmy, które jest miejscem powstania nowego wulkanu.

 

O istnieniu tej anomalii sądzono od dawna, ale zawsze uważano, że ten nietypowy region jest pradawnym źródłem magmy, które istnieje od czasów starożytnej aktywności geologicznej Ziemi. Najnowsze badanie wykazało, że w rzeczywistości jest to aktywne uniesienie magmy o temperaturze dwukrotnie wyższej, niż sądzono.

 

Jednak nowy wulkan na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych będzie rozwijał się powoli. Choć można już przewidzieć fakt jego uformowanie, to jednak jego pełne utworzenie może potrwać nawet kilka milionów lat.

 

Stwierdzono również, że New Hampshire, nie jest jedynym regionem, w którym w przyszłości pojawi się nowy wulkan. Podobnych obserwacji dokonano w Luizjanie oraz Karolinie Południowej. Istnieje także prawdopodobieństwo, że te same obszary anomalii można znaleźć na pozostałych kontynentach Ziemi.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj