We wschodnich Chinach odkryto nowe gatunki dinozaurów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Chinach paleontolodzy odkryli skamieniałości nowych gatunków dinozaurów. Znalezisko zostało dokonane w mieście Zhucheng w prowincji Shandong, położonym we wschodniej części kraju.

Zdaniem naukowców skamieniałości to kości biodrowe, podobnie jak u ankylozaura, jednak są nieco inne. Nowy gatunek nazwano Sinankylosaurus zhuchengensis. Odkrycie nowych gatunków dinozaurów jest dowodem na dużą różnorodność fauny z ery dinozaurów występujących w Zhucheng.

 

Warto przypomnieć, że właśnie w tej okolicy znaleziono największą liczbę skamieniałości dinozaurów na świecie. Całkowity odkryty obszar pochówku kości to 1600 kilometrów kwadratowych. Chińscy naukowcy odkryli pierwsze kości dinozaurów w Zhucheng w połowie ubiegłego wieku, od tego czasu znaleziono tu ponad 10 gatunków dinozaurów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Skomentuj