We Włoszech wciąż szaleje sztorm. Żywioł zabił już 30 osób

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Niebezpieczna pogoda nie opuszcza Włoch. Mieszkańcy już od ponad tygodnia walczą ze sztormem, który wyrządził ogromne straty materialne. Władze powiadomiły w niedzielę, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 30. Wiele osób zaginęło.

 

Intensywne deszcze doprowadziły do podtopień i licznych osuwisk, które zniszczyły wiele domów i zablokowały ulice. Media rozpisują się o tragedii, do której doszło na Sycylii. Błotnista woda zalała dom w wiosce Casteldaccia, zabijając dwie rodziny, w tym dzieci i ich dziadków. Tylko trzy osoby zdołały uciec.

 

W tym tygodniu, na Sycylii może zostać ogłoszony stan wyjątkowy. Władze zapowiadają, że rozpoczną dostarczanie pomocy humanitarnej do najbardziej dotkniętych regionów w kraju. Departament Ochrony Ludności określił obecne warunki pogodowe jako „jedną z najbardziej skomplikowanych sytuacji meteorologicznych od 50-60 lat”.

Włochy od ponad tygodnia zmagają się z bardzo niekorzystną pogodą. Potężne wiatry zniszczyły miliony drzew w całym kraju. Władze będą dopiero szacować szkody, jednak w samej Wenecji poniesiono straty na co najmniej miliard euro.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Jekyllman

Pewnie logicznie ci to

Pewnie logicznie ci to wyjasnili naukowcy z internetu. W dzisiejszych czasach nawet renomowani doktorzy teoretyzuja w taki sposob gdzie wpadaja w smiesznosc dlatego bylbym na twoim miejscu powsciagliwy z iście rewelacyjnymi hipotezami.

Portret użytkownika emma57

No,  ale co jest powodem

No,  ale co jest powodem nastania takiej apokaliptycznej pogody, czemu nikt kryzysu nie przewidział ?

Z pewnością coś istotnego się dzieje, o czym można sądzić  także  z nieoczekiwanego ciepła w Polsce, ale  owa wiedza tajemna, nie dla "zwykłych" ludzi. 

Portret użytkownika Alvi

Wystarczy sobie wyobrazić

Wystarczy sobie wyobrazić takie kataklizmy szalejące całymi dziesięcioleciami i mamy odpowiedź, gdzie podziały się ślady dawnych cywilizacji. Są na całym świecie, najczęściej pod zwałami błota i gruzu. 

Skomentuj